wmaraci reklam
lidertakipci

Bayanlar Borsa Oynayabilir mi? Bayanlar için Borsa Nasıl Oynanır?

18 Mesajlar 3.999 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, hakkımda kısmımda kendimi tanıtmıştım. Uzun yıllar aracı kurumlar bünyesinde istatistiker olarak görev yaptıktan sonra deneyim ve tecrübelerimi yeni yatırımcılarla paylaşmak için borsanasıloynanır1 sitesini açtım. Dün sitemizde yazarlarımızdan Aysun Bayhan; bayanlar için bir borsa kılavuzu hazırladı. Yazıyı incelemek için buyurun: www.borsanasiloynanir1.com

Konu hakkında wmaracı üyelerinin de görüşlerini almak istedim. Aramızda borsacılar vardır muhtemelen.

Bayanlar Borsada İşlem Yapabilir mi?

[*]Bayanlar Borsada İşlem Yapabilir mi?

[*]Eğer evet ise; sonuç ne olur?

[*]Yoksa bayanlar her işe burnunu sokmasınlar, borsa onlara göre değil mi?

Şeklinde bir tartışma konusu başlatmak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.
wmaraci
reklam

eTrade eTrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Bir ara ben de gcmforex reklamlarını kullanmıştım. Geri dönüşü rezaletti haberin olsun. Halk bunlara üç kâğıtçı gözüyle bakıyor ve üye müye de olmuyorlar.

Makaleye sadece şöyle bir göz gezdirdim. Kullandığın görseller abartılı ve çocuksu. On yaşında kız çocuklarını gaza getirmek için hazırlanmış gibi duruyorlar. Sadece borsada "erkeklerle beraber" çalışan bayanların olduğu temiz (yüz ifadeleri aynen 3. görseldeki gibi soyut olmalı) görseller kullan. Artık kültürsüz feministler bile erkeklere karşı yada erkeklere rağmen imajından sıyrılıp "erkeklerin yanında, erkeklerle beraber başarı" imajına dönüş yaptılar. Senin seçtiğin ve beni gülümseten ilk iki görsel bunun tam tersini söylüyor. Çok ama çok geriden geliyorsun. Anlayacağın görsel seçimin anlatımını basitleştirmiş ve senin hakkında kötü fikir veriyor.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)

eTrade adlı üyeden alıntı

Bir ara ben de gcmforex reklamlarını kullanmıştım. Geri dönüşü rezaletti haberin olsun. Halk bunlara üç kâğıtçı gözüyle bakıyor ve üye müye de olmuyorlar.

Makaleye sadece şöyle bir göz gezdirdim. Kullandığın görseller abartılı ve çocuksu. On yaşında kız çocuklarını gaza getirmek için hazırlanmış gibi duruyorlar. Sadece borsada "erkeklerle beraber" çalışan bayanların olduğu temiz (yüz ifadeleri aynen 3. görseldeki gibi soyut olmalı) görseller kullan. Artık kültürsüz feministler bile erkeklere karşı yada erkeklere rağmen imajından sıyrılıp "erkeklerin yanında, erkeklerle beraber başarı" imajına dönüş yaptılar. Senin seçtiğin ve beni gülümseten ilk iki görsel bunun tam tersini söylüyor. Çok ama çok geriden geliyorsun. Anlayacağın görsel seçimin anlatımını basitleştirmiş ve senin hakkında kötü fikir veriyor.

İçerik ile ilgili görüşlerinizi daha iyi bir dil kullanarak anlatabilirsiniz. Tanımadığınız bir insanı bu şekilde kültürsüz geriden gelen birisi olarak asla değerlendiremezsiniz. Görüşler elbette önemlidir ama bu şekilde bildirilen görüşler sizin kalitenizden ödün verdiğiniz anlamına gelir.

Erkekler beraber çalışan kadın imajı ise kadınlar tarafından normal bir durumken, erkekler tarafından normal karşılanmayan durumdur. Örnek ise bir önceki yorumda "kadın düşkünü erkekler" olarak dile getirilmiş.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun yıllar borsayla ilgilendiyseniz bunu bir "oyun" olarak değil bir "yatırım" olarak bakmanız gerekirdi. Ben de 6 yıllık bir borsa yatırımcısı olarak oyun kelimesini kullanmaktan kaçınıyorum. Siz de deneyin. Bu arada web siteniz güzel olmuş fakat domain olarak başarılı değil. Daha iyi bir domain bulabilirsiniz bence

wmaraci
wmaraci

CanerGnc CanerGnc Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
.....

• Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Çoğu zaman yaptığım gibi cevap yazmayacaktım ama anlaşılan mecburum.

CanerGnc adlı üyeden alıntı

İyi de bu işte erkek veya kadın olmanın ne farkı var?

Buna feminizm kartını oynamak denir. CNBC-E'deki ergen dizilerinden birinde de aynı deyimi duymuştum. Demek bu deyim dünyanın her yerinde aynıymış diye düşünmüştüm. Lisede bir kızla delikanlı sınıfta ortaya konulan fikri tartışıyorlardı... Delikanlı konuyu saptırıp fikrinin aslında kadın hakları için de elzem olduğunu vurgulayarak tartışmayı kazandı. Çok safız... Kız tartışmayı kaybetmiş kös kös otururken kendi kendine "feminizm kartını oynadığına inanamıyorum" demişti. Delikanlı feminizm kartını oynayınca kızın karşılık veremeyeceğini de biliyordu. Hani aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyığı yok. Bir erkek "biz aslında bunu yaparak sizi eziyoruz" derken yok ezmediniz diyebilir mi? Diyemez, hükmü olmaz. Yalayıp yutmak zorunda. Biz erkekler de aynen feministlerin eskiden daha aşırı şekilde yaptıkları gibi kadınları mağdur olduklarına inandırarak koyunlar gibi güdebileceğimizi öğrendik. Eh güdüyoruz da.

Uzun lafın kısası borsada kapitalizmin kölesi kadınlar da var. Erkeklerin şimdilik daha iyi anladıkları için yutmadıkları forex piyasasında kendilerini istedikleri şekilde yoldurabiliyorlar. Bir ekonomi profesörümüz "...piyasaya giren küçük yatırımcıyı da öperler" şeklinde bir tekerlemeyle durumu özetlemişti. Tabi toplumun olumsuz olarak baktığı bir şeyi bu alandan pek anlamayan kadınlara yutturmanın başka yolları da var. Mesela feminizm. Onlara siz şöyle mağdursunuz böyle mağdursunuz hadi saldırın yel değirmenlerine derseniz yerler. Tarih boyunca hep yediler.

+ Fare zehiri var ama sana yedirmiyorlar.
- Olmaz mağdurum ben de yiyeceğim!
+ Buyur ye bacım...

Tabi bu ucuz uyanıklıktan dolaylı olarak zararlı çıkan yani kötü görünen erkekler olmuş oluyor. Kısaca kendi bindiğin dalı kesme saflığı. (Kibar olalım.) Neydi şu kült western filmin ismi? For A Few Dollars More - Bir Avuç Dolar İçin - 1967 aksiyon, western. Çocukluğumda seyretmiştim fakat kalitesi nedeniyle halen seyredilebilir durumda. Kült filmdir tavsiye ederim. Yada web sürümü için "1-2k kalitesiz hit için" diyebiliriz.

altaybilgin adlı üyeden alıntı

Erkekler beraber çalışan kadın imajı ise kadınlar tarafından normal bir durumken

İstediklerini başka türlü başaramayacaklarını gördükten sonra mecbur kaldıkları için buna döndüler. 15 yıla yakındır Türkiye ve dünyada feminist hareketi takip ediyorum. Çift ciltlik bir kitap yazarım okur öğrenirsiniz. Altyapısını vermeden kimseye buradan hazır olmadığı ve anlayamayacağı bilgiyi yazmam. Zaten bu yaştan sonra forumun birinde üç kişi için uğraşacak halim de yok.
cenktolga

kişi bu mesajı beğendi.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Bayanlar her işe burnunu sokmasınlar, borsa onlara göre değil.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
12 yaşında çocuklar bile borsa oynarken, bayanlar tabi ki yapabilir. Hatta erkeklerden daha iyi yaparlar :)

Bu gcm forex reklamlarının getirisi nedir bu arada.

conestoga conestoga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest meslek şirket sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
Bir bayanın borsada işlem yapıp yapamaması nasıl bir saçma konudur yahu! Boeing kullanan pilot bayanda var, uzay mekiği kullananda, tır şöförüde!!! Ben bir konu bulayımda borsayıda içine koyayım mantığı ile yazılmış makale kesinlikle. Güldüm sadece konuya kusura bakmayınız.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.derinhavuz.com - HAVUZ - SAUNA - JAKUZİ

• Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

Bu gcm forex reklamlarının getirisi nedir bu arada.

Yukarıda da yazdım ama tekrar ve açıkça yazayım; İlgili alanda ve google'ın ilk sayfasında indexlenen bir sitede denedim. Getirisi sıfır. Çöplükten beter sakın deneme.

G.forex'in kendi reklamını yapmak için açtığı uyduruk isimli sitelerden birinin sahibi gelir de ben kazanıyorum ama derse inanma.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al