wmaraci reklam

Jarida teması yavaş

23 Mesajlar 3.896 Okunma
smmexpress

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba,

yaklaşık 6 ay önce jarida temasını satın aldım ve haber portalıma kurdum. Önceler de kullandığım hosting tam 5 saniyede açılıyordu ve bu beni neredeyse çıldırtıcaktı neyse dedim 70 liraya vds sunucu aldım. Aldığım günden beri hiç memnun değilim sunucuya 1000 kişi girince kilitleniyor wpden kaynaklanmadığını düşündüm ama sunucuma kurduğum opencart resmen tıkır tıkır çalışıyordu. Sonuca şöyle vardım tema çok fazla kod çektiğinden dolayı kasmalar yaratıyormuş ve optimizasyon yaparak rahatlıyormuş. Bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı?

wmaraci
reklam

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Optimizasyon konusunda ben size yardım etmek isterim eğer sorununuz optimizasyondan kaynaklanıyorsa şayet. Sitenizin adresini pm olarak atarmısınız?

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
ben de bu temayı almayı düşünüyordum yahu yok mu şöyle sorunsuz bir magazin/blog premium bir tema :(

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Evet siteyi pm den atmışsınız harika bir siteniz var, çok beğendim, tebrik ederim. Şimdi optimizasyon için yapmanız gereken bir kaç eklenti var onu kurarsanız site hızı yükselecekdir, çünkü sitenizde çok resim var ve bunların optimize edilmesi şart.
Sitenizde kalıcı bağlantısı ayarı yapmanız lazım bunun için admin panelden
ayarlar-----> kalicı bağlantılar-----> yaparsanız ilk adımı atmış olursunuz.
Ve o ayarları yapınca sitemapı mutlaka güncellemeniz lazım ve güncelleme sonrası oluşacak yeni haritayı google webmaster tool a gönderminiz gerekir.
Sonra resimleri asla png olarak siteye koymayın mümkünse jpg olarak yükleyin.
Daha sonra, Gzip eklentisini kurmanız gerekmektedir. Bu açılış hızınızı arttıracakdır.
Daha sonra resimlerin optimizasyonu içinde wp smush.it eklentisini mutlaka kurmanız gerekmektedir. Eklentiyi kurtdukdan sonra tüm herşeyi sıkıştırın.Bu eklentiyi sadece optimize ederken aktif ederseniz iyi olur. Kullanmadığınız zaman eklentinin etkinliğini kaldırın. Tüm gereksiz ekletileri kaldırın, gereksiz eklentiler sitenin hızını düşürür.
Ayrıca WP-Optimize eklentisinide kurmanız gerekmektedir.
Bunları eksiksiz yaparsanız site hızı kesin artacakdır. Başarılar.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)

webbil adlı üyeden alıntı

Evet siteyi pm den atmışsınız harika bir siteniz var, çok beğendim, tebrik ederim. Şimdi optimizasyon için yapmanız gereken bir kaç eklenti var onu kurarsanız site hızı yükselecekdir, çünkü sitenizde çok resim var ve bunların optimize edilmesi şart.
Sitenizde kalıcı bağlantısı ayarı yapmanız lazım bunun için admin panelden
ayarlar-----> kalicı bağlantılar-----> yaparsanız ilk adımı atmış olursunuz.
Ve o ayarları yapınca sitemapı mutlaka güncellemeniz lazım ve güncelleme sonrası oluşacak yeni haritayı google webmaster tool a gönderminiz gerekir.
Sonra resimleri asla png olarak siteye koymayın mümkünse jpg olarak yükleyin.
Daha sonra, Gzip eklentisini kurmanız gerekmektedir. Bu açılış hızınızı arttıracakdır.
Daha sonra resimlerin optimizasyonu içinde wp smush.it eklentisini mutlaka kurmanız gerekmektedir. Eklentiyi kurtdukdan sonra tüm herşeyi sıkıştırın.Bu eklentiyi sadece optimize ederken aktif ederseniz iyi olur. Kullanmadığınız zaman eklentinin etkinliğini kaldırın. Tüm gereksiz ekletileri kaldırın, gereksiz eklentiler sitenin hızını düşürür.
Ayrıca WP-Optimize eklentisinide kurmanız gerekmektedir.
Bunları eksiksiz yaparsanız site hızı kesin artacakdır. Başarılar.

Cok tesekkurler, eger sorunu cozebilirsem size hayatim boyunca minnettâr kalicam. Iyi geceler...
webbil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)

onurkoseler adlı üyeden alıntı

Cok tesekkurler, eger sorunu cozebilirsem size hayatim boyunca minnettâr kalicam. Iyi geceler...

Minnettar kalmayın, yardımlaşmayı severim, bildiklerimi paylaşmayı severim, benim bilmediğimi de siz bilirsiniz, siz o zaman yardım edersiniz, bu işler böyledir. Yardımlaşarak bir yerlere varabiliriz. İnşaallah sorun Optimizasyondur, sorun o ise sorunu çözdünüz gitti bence :o

• Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)

webbil adlı üyeden alıntı

Minnettar kalmayın, yardımlaşmayı severim, bildiklerimi paylaşmayı severim, benim bilmediğimi de siz bilirsiniz, siz o zaman yardım edersiniz, bu işler böyledir. Yardımlaşarak bir yerlere varabiliriz. İnşaallah sorun Optimizasyondur, sorun o ise sorunu çözdünüz gitti bence :o

Suan deneme asamasindayim ama tek gzip eklentisini bulamadim o kadar, daha once cache kuruluydu ama onu bi turlu cozemedim gitti nasil aktif edecegimi bilmiyordum. etkinlestir dedigimde ise gene ayni performansi goruyordum

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Gzip eklentisini kurmak için şunu yazın eklentilerde GZippy arayın ve kurun tam yazılımı GZippy budur. Sitede fark görürseniz beni bilgilendirirseniz sevinirim ne kadar işe yaradığımı bilmek isterim :D
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
WP'in birçok temasında bahsettiğiniz yavaşlama var. Optimizasyon derken bazı modülleri kullanımdan çıkararak anasayfayı hafifletrek biraz olsun faydası olur. Bundan başka slaytı 3 adet ve diğer resimlerin pixelini düşürerek ve Gzip sıkıştırması yaparak biraz düzeleceğini sanıyorum.

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Bu arada pm den aldığım bir sorunu burda cevaplayayım. Sitedeki mevcut eklentileri silerken eğer o eklentinin ne işe yaradığını unutmuşsanız yada bilmiyorsanız, silmeden önce yapmanız gereken ilk iş önce eklentiyi Etkisizleştirmek gerek. Sonra ne olduğunu görmek için siteyi yenileyin ve bakın eğer sitede istediğiniz bir eklenti kalkdıysa geri dönüp etkinleştirin yok eğer sitede hiç bir fonksiyonu olmayan bir eklenti ise ve varlığı işe yaramıyorsa geri dönüp Sil me işlemini yapın. Yani bir şeyi yapmadan önce önlem almakda fayda var. Direk eklenti diye hemen silmeyin.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al