freelance iş ilanları

İnternet cafe için öneri lütfen

46 Mesajlar 10.980 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

alchalade alchalade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benim favorim cafe ve playstation karışımı. Bir yanda arkadaşım ile tavla oynayabileceğim gibi kalkıp 2 dakika içinde playstationda oynayabiliyorum. Ayrıca kızlı erkekli rahatça gidilebilinir. Açıkcası playstation cafeleri eski atari salonlarına benzetiyorum. 99% erkek. Cafe ve playstation'ı birlikte sunarsan bence gayet cazip olacaktır.

Dipnot : Eğer internet cafe de açacak olursanda teknik servis mantıklı olur da web tasarım işine bence girmeyin. Arada çarşıda gezerken dikkatimi çekiyor. Camda kağıt yapıştıracak yer kalmamış "Ales çıktı alınır","Saati 1 tl", "Tez ve ödevler bastırılır" kenarda da "WEB TASARIM". Ne zaman görsem o cafeleri 1 milyoncu dükkanlarına benzetirim.
Sadece nacizhane görüşüm bu.

wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
PS işine bence hiç bulaşma. Göründüğü kadar kolay değil... Sesten kafan şişer koca gün... Harcadığın parayı zor çıkarırsın o aletlere:)
PS işi amelelik bence.

Ama teknik servis + net cafe işi iyi gider. Özellikle laptop tamiri yapabiliyorsan ve 2. laptop, tablet alıp satarsan iyi para kazanırsın.

cerezlerim cerezlerim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum tarlanı ek bic güzel güzel mahsulunu al gül gibi geçin :)
Şaka bi yana sahiden çok mantıklı ama geçekten bir fark oluşturman kaydıyla..
Başarılar dilerim..

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
bizim yakın ilçede ps ve pc açan ve ikisinide işleten var biliyorum gittimde

wmaraci
wmaraci

BlacKDeWiL BlacKDeWiL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnternet Cafe
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım bahsettiğin cafe işini sakaryada 11 yıldır yapmaktayım. Yanlız yönetmelikleri iyi okumamışsın sanırım internet cafe ve playstation cafe bir arada olamıyor malesef. Ayrıca internet cafeler işçin şuan yok ama playstation ccafeler için eylence vergisi getirildi 10 adet playstation cihaızn varsa aylık 960 tl belediyeye eylence vergisi yatırıyorsun iyi araştır. Benim dükkanım çarşı merkezinde kiraam 1800 tl ama aylık toplam giderim 5000 ila 5500 arası değişmekte bunada teknoloji yenileme masrafları dahil değil. İşe başlarken tek masrafının kira oalcağını düşünme 24 müşteri 1 ana makinam var aylık ödediğim elektrik faturası kışın klima çalışmazken 650 yazın klima çalışırken 900 ü geçiyor mesela bu ay stopajlarda vardı muhasebeye ödediğim kdv kira stopajı kendi adıma ssk falan dfilan 1700 tl stopajların olmadığı zamanlardada 900 ile 1200 arasında değişir. Hafta sonu ailenle bi yere gidemezsin bayrmaın birinci günü sabahı dükkanı açmak zorundasın dükkanı bir arkadşaına bırakıp evine yemeğe gidemezsin(Dükkan sahibi yada Mesul müdür tahin ettiğin biri ancak dükkanda durabilir. Bunun içinde sigortasının düzenli ödenmesi gerekir). Annemi medikale boyunluk almaya götürüdm yarım saat dükkanı arkadaşa bıraktım polisler glemiş tutanak tutmuşlar 1024 tl ceza ödedim aynı gün içerde 13 yaşında bir çocuk almışlar (Yönetmelik 12 yaşından küçükler yanında vasisi veya velisiyle girebilir demektedir) Çocuğa yaşını sorduğunda polis 13 demiş ama yanında kimlik olmadığı için onuda 12 yşaından küçük çocuk vardı diyerek tutanak altına almışlar ve 984 tlde ona ödedim. Deepfreze diye bir program var biri programın türkiye haklarını satın alıp cafe cafe dolaşıyor onada yakalandık 1400 tl lisansına 1400 tl de avukat masrafı ödedik davayla felan uğraşmayalım diye. Geçen sene 5000 tl sadece bunlara ödedim. Sence ne kazandım? Yani anlayacağın bu işe bu güne kadar bulaşmadıysan hiç bulaşma. Bırak tarlan kalsın elinde elindekindende olma. Ne polisi biter ne maliyesi biter ne belediyesi biter ne kaymakamlığı biter nede valiliği herkes tepene biner. Habire yönetmelik değişir bi emniyete bağlanırsın, bi belediyeye bağlanırsın bi kaymakamlığa bağlanırsın kocanın kim olduğunu unutursun. Benden sana tavsiye bence uzak dur dostum yakma başını.

(Bir arkadaş internet cafeyle playstatioınu bir arada gördüm demiş. Yönetmelikte elektronik oyun aleti oalarak geçmektedir playstationlar ve internet cafeyle bir arada yapılamaz en büyük nedeni internet cafelerin yaş sınırlaması 12 playstation cafelerin yaş sınırı 18 dir. Ben playstationa oturtmam küçüüğü deme şansında yok yönetmelik bunu yaskalıyor bu yüzden ayrı girişi olan iki farklı dükkan olmak sozunda ayrıca playstation cafelerin tam hatırlamıyorum ama incelemek gerekir tavan yüksekliği sınırı var ne alakaysa sanırım 3.5 metreydi ama yanılıyoda olabilirim fakat 3 metrenin üzerinde bir tavann yüksekliği istenmekte bu işi ikisi bir arada yapan insanlar kaçak yolalrla yapıyorlardır ve yakalanırsa yüklü miktarda cezası var ayrıca kaldırttırılır. Yada çöyle söyliyim bizim burdada yapan var adamda 200 kadar pc var kaç playstation var bilmiyorum. Ama bunu cezası birede binede aynı cirosu yüksek olduğu için ceza geldiğinde ödüyo ve devam ediyo. Ama 20 bilgisayar 10 playstationla o cezanın altından kalkamazsın)
ugly

kişi bu mesajı beğendi.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Bence ya internet cafe aç yada pes cafe aç. burada var senin örneklerin. pek sarmıyor gitmesi. konsept önemli.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
İnternet kafa için bence çok geç. Her evde internet var. Geleceği olacak bir sektör değil. Göründüğü gibi kolay yoldan para kazandıran bir iş değil.

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
hocam internet cafe istanbulda bitti. ps kafelerde gördüğüm kadarıyla yavaş yavaş kapanıyor. istanbulda şimdi olan antalya'ya da 3 yıl 5 yıl sonra da bir şekilde gelir. ölü sektöre yatırım yapmayın. dediğim gibi tamir, yedek parça, telefon işinde iyi para var. önerim o yönde olur

matbaa TR matbaa TR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

BlacKDeWiL adlı üyeden alıntı

Arkadaşım bahsettiğin cafe işini sakaryada 11 yıldır yapmaktayım. Yanlız yönetmelikleri iyi okumamışsın sanırım internet cafe ve playstation cafe bir arada olamıyor malesef. Ayrıca internet cafeler işçin şuan yok ama playstation ccafeler için eylence vergisi getirildi 10 adet playstation cihaızn varsa aylık 960 tl belediyeye eylence vergisi yatırıyorsun iyi araştır. Benim dükkanım çarşı merkezinde kiraam 1800 tl ama aylık toplam giderim 5000 ila 5500 arası değişmekte bunada teknoloji yenileme masrafları dahil değil. İşe başlarken tek masrafının kira oalcağını düşünme 24 müşteri 1 ana makinam var aylık ödediğim elektrik faturası kışın klima çalışmazken 650 yazın klima çalışırken 900 ü geçiyor mesela bu ay stopajlarda vardı muhasebeye ödediğim kdv kira stopajı kendi adıma ssk falan dfilan 1700 tl stopajların olmadığı zamanlardada 900 ile 1200 arasında değişir. Hafta sonu ailenle bi yere gidemezsin bayrmaın birinci günü sabahı dükkanı açmak zorundasın dükkanı bir arkadşaına bırakıp evine yemeğe gidemezsin(Dükkan sahibi yada Mesul müdür tahin ettiğin biri ancak dükkanda durabilir. Bunun içinde sigortasının düzenli ödenmesi gerekir). Annemi medikale boyunluk almaya götürüdm yarım saat dükkanı arkadaşa bıraktım polisler glemiş tutanak tutmuşlar 1024 tl ceza ödedim aynı gün içerde 13 yaşında bir çocuk almışlar (Yönetmelik 12 yaşından küçükler yanında vasisi veya velisiyle girebilir demektedir) Çocuğa yaşını sorduğunda polis 13 demiş ama yanında kimlik olmadığı için onuda 12 yşaından küçük çocuk vardı diyerek tutanak altına almışlar ve 984 tlde ona ödedim. Deepfreze diye bir program var biri programın türkiye haklarını satın alıp cafe cafe dolaşıyor onada yakalandık 1400 tl lisansına 1400 tl de avukat masrafı ödedik davayla felan uğraşmayalım diye. Geçen sene 5000 tl sadece bunlara ödedim. Sence ne kazandım? Yani anlayacağın bu işe bu güne kadar bulaşmadıysan hiç bulaşma. Bırak tarlan kalsın elinde elindekindende olma. Ne polisi biter ne maliyesi biter ne belediyesi biter ne kaymakamlığı biter nede valiliği herkes tepene biner. Habire yönetmelik değişir bi emniyete bağlanırsın, bi belediyeye bağlanırsın bi kaymakamlığa bağlanırsın kocanın kim olduğunu unutursun. Benden sana tavsiye bence uzak dur dostum yakma başını.

(Bir arkadaş internet cafeyle playstatioınu bir arada gördüm demiş. Yönetmelikte elektronik oyun aleti oalarak geçmektedir playstationlar ve internet cafeyle bir arada yapılamaz en büyük nedeni internet cafelerin yaş sınırlaması 12 playstation cafelerin yaş sınırı 18 dir. Ben playstationa oturtmam küçüüğü deme şansında yok yönetmelik bunu yaskalıyor bu yüzden ayrı girişi olan iki farklı dükkan olmak sozunda ayrıca playstation cafelerin tam hatırlamıyorum ama incelemek gerekir tavan yüksekliği sınırı var ne alakaysa sanırım 3.5 metreydi ama yanılıyoda olabilirim fakat 3 metrenin üzerinde bir tavann yüksekliği istenmekte bu işi ikisi bir arada yapan insanlar kaçak yolalrla yapıyorlardır ve yakalanırsa yüklü miktarda cezası var ayrıca kaldırttırılır. Yada çöyle söyliyim bizim burdada yapan var adamda 200 kadar pc var kaç playstation var bilmiyorum. Ama bunu cezası birede binede aynı cirosu yüksek olduğu için ceza geldiğinde ödüyo ve devam ediyo. Ama 20 bilgisayar 10 playstationla o cezanın altından kalkamazsın)

Arkadaş çok güzel paylaşmış. Mesleğim öğretmenlik ek iş olarakda ps3 cafem vardı akrabamın üzerine actım 5 yıl işlettim.. Arkadaşın dediği gibi internet ve ps yi aynı yerde tek ruhsat la açamıyorsun. okul ve camiye 100 metre den yakın olmayacak. Açarken dükkanın iskanı olacak. apartman altındaysa oturanlardan imza toplayacaksın, yarıdan bir fazla imza toplaman gerek.

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hocam bir ps3 cafemiz var ve ps3 olan yere bilgisayar koymak yasaktır.

Tapuna el koyarlar.

Mahallede bir internetçi abim bu hatayı yaptı ve tapusuna el konuldu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al