wmaraci reklam

İnternet cafe için öneri lütfen

46 Mesajlar 10.542 Okunma
smmexpress

KadirMelih KadirMelih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 5 / 44
  • Ticaret 17, (%88)
Dostum bende Çanakkale'de yaşıyorum. 2 sene önce 3 katlı bir bina vardı kirasını tam hatırlamıyorum ama uygundu her neyse.. her kata ayrı bir işletme açmayı düsündüm ilk kat internet kafe ikinci kat ps cafe ucuncu katta bilardo masa tenisi falan her neyse her seyi konustuk ettik pat ordan bir arkadasim (insaat muhendisi) benim istedigim seyi kendisi yapti. Yasadigim yer de 30bin nufus var ilce yani. Arkadasim acti ve 1 yil icinde kapatti bende iyiki acmamisim bosu bosuna para harcamis olucaktim demekki makinelerde elimde kalirdi buyuk ihtimalle. Benimde oyle cok bi param yoktu ilce merkezinde bir cafe vardi (cay bahcesi) 40 bin lira param vardi 20de kredi cektim 5te ordan burdan istedik harç borç derken cafeyi aldim 65bin 'e 2 senedir isletiyorum yani 2 yaz sezonu 3 kis sezonu islettim suan sukurler olsun ki pisman degilim birde avcilar kulubunu aldim isletmek icin islerim de iyi gidiyor.. diyecegim o ki ps cafe internet cafe isi artik oldu bitti. Turistik bi yerde yasiyosun Antalya mis gibi bi yer ya tarlani satma bos dursa bile faydasi daha fazladir emin ol ya da saticaksan daha guzel bir sey dusunmeni tavsiye ederim. Kendi deneyimimden yola cikarak bunlari soyluyorum yinede sana kalmis bir sey :)

wmaraci
reklam

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

KadirMelih adlı üyeden alıntı

Dostum bende Çanakkale'de yaşıyorum. 2 sene önce 3 katlı bir bina vardı kirasını tam hatırlamıyorum ama uygundu her neyse.. her kata ayrı bir işletme açmayı düsündüm ilk kat internet kafe ikinci kat ps cafe ucuncu katta bilardo masa tenisi falan her neyse her seyi konustuk ettik pat ordan bir arkadasim (insaat muhendisi) benim istedigim seyi kendisi yapti. Yasadigim yer de 30bin nufus var ilce yani. Arkadasim acti ve 1 yil icinde kapatti bende iyiki acmamisim bosu bosuna para harcamis olucaktim demekki makinelerde elimde kalirdi buyuk ihtimalle. Benimde oyle cok bi param yoktu ilce merkezinde bir cafe vardi (cay bahcesi) 40 bin lira param vardi 20de kredi cektim 5te ordan burdan istedik harç borç derken cafeyi aldim 65bin 'e 2 senedir isletiyorum yani 2 yaz sezonu 3 kis sezonu islettim suan sukurler olsun ki pisman degilim birde avcilar kulubunu aldim isletmek icin islerim de iyi gidiyor.. diyecegim o ki ps cafe internet cafe isi artik oldu bitti. Turistik bi yerde yasiyosun Antalya mis gibi bi yer ya tarlani satma bos dursa bile faydasi daha fazladir emin ol ya da saticaksan daha guzel bir sey dusunmeni tavsiye ederim. Kendi deneyimimden yola cikarak bunlari soyluyorum yinede sana kalmis bir sey :)

Abi anlamadım 65 bin TL' ye arkadaşının kapattığı yeri mi aldın yoksa?

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."

serceweb serceweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ne yazıkki internetkafe düşmanı bir yönetime sahibiz.
Neden diye soracak olursanız;
-Kullanıcıları evden takip etmek daha kolay
-Kullanıcıyı eve yönlendirmek için elinden geleni yapıyorlar
-T.i.b Filtre programı intertkafe yönetim programı vs. biçok şeyi engelliyor ve kullanılması zorunlu güvenlik kamerası işletim sistemi lisansları vs... ve en küçük ceza 3000 tl den başlıyor. bence birkez daha düşünün derim

KadirMelih KadirMelih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 5 / 44
  • Ticaret 17, (%88)

Quiet adlı üyeden alıntı

Abi anlamadım 65 bin TL' ye arkadaşının kapattığı yeri mi aldın yoksa?

65 bin TL'ye merkezde bi cay bahcesi aldim :)
Quiet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam 13.000 nüfuslu bi ilçede öğrencilik yaptım. 78 mi ne kadardı masalı int. cafe vardı 10 15 20 masalı int. cafeler vardı. Sonra bilgisayarcı bi abimiz dükkanı böldü 14 masa koydu sadece şuan 2. cafesini açtı onun karşısındaki 20 masalı yerde kapattı gitti.
benim onda gördüğüm ve bence kalitesini koruyan oydu.
Masa üstü bilgisayarı sadece 1 sene kullanıyordu. 1 sene dolduktan sonra ne kadar temizde görünse klavyesine mausuna kulaklıgına varana kadar sırayla hepsini sattı. Sattıgının yerine yenisini aldı. halen durumu öyle idare etmekte gerekirse ucuz satıyor ama sıfır makina klavye maus vs koyuyordu. Halende o sekilde devam ediyor. Artık herkesin evinde net imkanıda olsa halen cafelere ihtiyaç duyulmakta. Eğer arsanda seracılık felan yapma imkanın varsa o iş daha çok kazandırır diye düşünüyorum. Ama boş sana bi getiri sağlamıyorsa hayat bi risktir. İşini temiz yaparsan 2 gün sonra tozutmassan iyi kazanırsın Rabbim rızkını ona verdiyse. Ne deyim inşallah senin için hayırlı olan ne ise o olur. Şimdiden hayırlı işler :D

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

emirbugra emirbugra Entrepreneur Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web ve Mobil Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 39 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
PS'nin yanında çay kahve falan filan gibi hizmetlerde verirsen ve deri koltuk, geniş ekran, kablosuz kollar gibi şeyler de koyarsan baya fark yaratırsın ve fiyatını da ona göre koyarsın. PS gençlr tarafından çok rabet gören birşey. Ayrıca web tasarım ve teknik servis de yaparsan masraflar çıktıktan sonra aylık gelirin 3bini bile geçer bence. Bende antalya merkezdeyim ve gençler PS kasıyo sürekli.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam çoluk cocukla büyükleri ayır, bizim burda dünya kadar internet kafe var ama sadece biri üst kata büyükleri alt kata çoluk çocuğu dolduruyor, üst katta adamlar memlekettekilerle konuşuyor, film izliyor kahve vs içiyor alt katta cehennem gibi küfürler, bağırışlar çağırışlar..

Demek istediğim ayrım yaparsan büyüklerde gelir mekana, çoluk cocuk gelir iki saat oynar eve gider ne tost ne birşey yer,ama cebinde parası olan adam sana kazandırır :)

Bu arada,oyun firmaları ile de anlaşma yapın. Mesela joygame ile anlaşın antalya bayisi olun. Bazen (örnek veriyorum) Wolfteam adlı oyunun turnuvaları oluyor. Önce herkes kendi ilinde oynuyor ve 16 veya 8 kişi işte her neyse çıkıyor yani,bu şekilde oyunları da arkana alarak turnuva yaparsan 1 hafta kadar kafeyi kapatırsın :) kapatırsın dediğim kepenk indirmek değil, joygame kapadır kafeyi içeri doldurur müşteriyle :)

TraquteR TraquteR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Kafede turnuvalar düzenlersen , oyunları hep güncel tutarsan tutar kardeş.

filmsemti.org | Film Semtimiz ..

Szryalcin Szryalcin www.neleroldu.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Neleroldu.Net
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 137 / 55
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam Fikirleriniz güzel. kazandığınız 1-2-3 tl ile az bilgisayar koyarak zararınızı 1 kaç senede çıkartırsınız. ama siz meşrubat tost felan ücretsiz diyorsunuz. kendinizi zarara sokarsınız. 1-2 tl ile dönen bir yerde böyle birşey yapmak sacmalık gibi.

Denizxcaglar Denizxcaglar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Girisimcisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)

kolhi adlı üyeden alıntı

Hocam ne yapacağını söyleyemem ama bence kesin Kumluca'dasın :) :)

Gazipaşadayım sanırım türkiyede internet cafenin tek kar marjının yuksek olduğu yer ama ruhsata sınırlama gelmiş.artık araya birilerini sokcak gibiyim mecburen

Ek Olarak:

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Yalnız fkir güzel ama bunu bizde düşünmüştük internet cafe + ps cafe aynı mekanda izin verilmiyor diye biliyorum ben çünki biz izin alamamıştık yasakmış ikisinin aynı mekanda işletilmesi yinede bi araştır.

Dükkamn çift katlı hocam pes 2 kat cafe 1. kat tarzı kiralar burada ucuz zaten

Ek Olarak:

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Şöyle düşün (yanlış anlama) ben senin internet kafene neden geleyim ? ilk olarak bu soruyu cevaplamasın ki bu sorunun cevabı açıklamanda mevcut dediğin gibi az makine ile çok kalite yapabilirsin ancak bir ekip gerekli masa başında çalışacak, garson, tost yapak ahçı gibi bunları güzel ve kaliteli açarsan birde reklam yaparsın ilk aylarda bence tutabilirsin 30 bin nüfus demişsin zaten kaliteden ödün vermessen neden olmasın

Şimdiden başarılar ve bol kazançlar dilerim eğer açarsan fotoğraf yollarsın :D

Teşekkürler hocam kesinlikle koyacağım =) tutcağını düşünüyorum fark şu olacak kız erkek rahat oturabbilecek çünkü herkezi dükkana almıyacağım. ses vb. durumlarda çok kazanacağıma az ama öz kalitelii müşter hedefi tutcam burada 1000 tl ile çok iyi geçiniliyor o yüzden. bide cafelerde saati 1.5 tl

Ek Olarak:

alchalade adlı üyeden alıntı

Benim favorim cafe ve playstation karışımı. Bir yanda arkadaşım ile tavla oynayabileceğim gibi kalkıp 2 dakika içinde playstationda oynayabiliyorum. Ayrıca kızlı erkekli rahatça gidilebilinir. Açıkcası playstation cafeleri eski atari salonlarına benzetiyorum. 99% erkek. Cafe ve playstation'ı birlikte sunarsan bence gayet cazip olacaktır.

Dipnot : Eğer internet cafe de açacak olursanda teknik servis mantıklı olur da web tasarım işine bence girmeyin. Arada çarşıda gezerken dikkatimi çekiyor. Camda kağıt yapıştıracak yer kalmamış "Ales çıktı alınır","Saati 1 tl", "Tez ve ödevler bastırılır" kenarda da "WEB TASARIM". Ne zaman görsem o cafeleri 1 milyoncu dükkanlarına benzetirim.
Sadece nacizhane görüşüm bu.

teşekkür ederim görüşünüz için :) mantıklı

Ek Olarak:

Zen adlı üyeden alıntı

PS işine bence hiç bulaşma. Göründüğü kadar kolay değil... Sesten kafan şişer koca gün... Harcadığın parayı zor çıkarırsın o aletlere:)
PS işi amelelik bence.

Ama teknik servis + net cafe işi iyi gider. Özellikle laptop tamiri yapabiliyorsan ve 2. laptop, tablet alıp satarsan iyi para kazanırsın.

Amelelik gibi görünüyor hocamda pesin hastası bi geldiğinde en az 2-3 saat oturuyor =) bide sanayi elektiriği döşendiiğinde elektirik daha ucuz geliyor kar yukseliyor

Ek Olarak:

cerezlerim adlı üyeden alıntı

Dostum tarlanı ek bic güzel güzel mahsulunu al gül gibi geçin :)
Şaka bi yana sahiden çok mantıklı ama geçekten bir fark oluşturman kaydıyla..
Başarılar dilerim..

teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al