wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Olanlar Okusun!

152 Mesajlar 20.322 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

gog10 adlı üyeden alıntı

Bu gün torrent sitemdeki bir film hakkında uyarı aldım. Filmi hemen kaldırırsam sorun çıkmayacağını söylediler. Yani kendileride bu mahkeme işiyle felan uğraşmak istemiyorlar buna çok kez rastladım. Ama size tavsiyem Türk yapımı filmleri sitenize eklemeyin.

Digiturk o kadar insaflı değil arkadaşlar. Mail Digiturk'den gelirse korkabilirsiniz :D

wmaraci
reklam

gog10 gog10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Digiturk o kadar insaflı değil arkadaşlar. Mail Digiturk'den gelirse korkabilirsiniz :D

Ben torrent dosyalarımı yandex disk üzerine yüklüyorum böylece filmin telif hakkını elinde bulunduran kişi ilk olarak yandexten o dosyayı kaldırmasını istiyor yandexde kaldırıyor. Daha sonrasında sitemdeki konuyu editleyerek telif hakkından dolayı kaldırılmıştır yazıyorum. Daha öncedende torrent sitelerim olmuştu bu sistemle hiç sorun yaşamadım ama gelecek ne gösterir bilinmez :)

(Torrent siteniz için içerik sağlayıcı arıyorsanız PM atınız.)

www.torrent-filmler.net

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
bknz: http://www.webrazzi.com/2014/02/05/hukukiwebin-bu-haftaki-gundemi-telif-haklari/
Hak sahibi yayınlamadığı ve embed kodunu ondan almadığınız sürece isterse başbakan yüklemiş olsun siz sitenizde embed ile yayınlıyorsanız suça ortak olursunuz.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

YenerK adlı üyeden alıntı

bknz: http://www.webrazzi.com/2014/02/05/hukukiwebin-bu-haftaki-gundemi-telif-haklari/
Hak sahibi yayınlamadığı ve embed kodunu ondan almadığınız sürece isterse başbakan yüklemiş olsun siz sitenizde embed ile yayınlıyorsanız suça ortak olursunuz.

Bu arkadaş da abartmış ama:D 22 milyon nedir:D

wmaraci
wmaraci

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

Bu arkadaş da abartmış ama:D 22 milyon nedir:D

ee sanatçı milleti :D

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Pardonda Türkiye'de bilişimden anlayan hakim, avukat, savcı sayısını biliyor musunuz?
tamı tamına 0.
Gerçi hukuk katliamı yapıldığını göze alırsak salt bilişim hukukuyla alakalı kalmıyor bu anlayan kısmı.
savcının karşısına geçip domainimi çaldılar dediğinizde "o ney" gibi bir cevap alıyorsunuz. gerçi son zamanlarda RED Hack sağolsun onlar sayesinde biraz biraz bilişim hukuku ilerledi ama...

dediğiniz durumda sitenizi kaydeden arama motorlarıda suçlu durumdadır. digiturk gitsin bi gugıldan alsın o tazminatıda sonra gelsin senden alsın derler adama. gugıl neden DMCA yazıp içeriği kaldırıyor? işte tamda bu yüzden. siz bu bildirim geldiğinde kaldırırsanız bir sorun teşkil etmeyecektir.

Dizi için konuşmam. ancak altyazılı bir film için ils veyahut farklı bir firmanın bir hakkı olacağını sanmam. bilişim avukatı değilim. ancak az çok hukuktan anlarım.
siz digiturkün amblemiyle bir filmi yayınlarsanız elbet problem yaratabilir. fakat digiturkten önce yayınladığınız altyazılı bir film için bir hak iddia edemeyecektir. zaten edememelidir. yayın haklarını aldığı tarihi esas almakta bir önemli husus tabiiki. Ancak dişli bir davalı karşısında digiturk ünde şansı yok.

Arkadaşa katılıyorum, 2011 yılında yayınladığım bir haberden dolayı savcı ifadeye çağırdı bana dediği şey "bir sürü ip den girmişsin bu siteye niye?" hönk oldum birden kaldım ama baktım savcının internet bilgisi sıfır açıkçası pek birşey anlatasım gelmedi savcıya da :D

EmirKutlu EmirKutlu PHP | Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Php |
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 39 / 85
  • Ticaret 40, (%100)
Konuya biraz yabancıyım ama sadece meraklı birisi olarak soruyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=QWV5BRQVNSc
Mesela burası bir film izleme linki.
Şimdi youtubede yayıncı , dağıtıcı.
Sitesinde telif hakkı bildirimi yap gibi bi sistem var.
Film siteleride telif hakkı bildirimi yap sistemi yapsa , ortalıkta bi sorun kalmayacak mı ?
İlginç gibi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Alacaklar kırbaçları, binecekler üstümüze vuracaklar kırbacı, vuracaklar kırbacı.
Gerçi film sitemi kısa süre önce kapatmıştım, hamdolsun teğet geçiyor bende.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Websiteler adlı üyeden alıntı

Konuya biraz yabancıyım ama sadece meraklı birisi olarak soruyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=QWV5BRQVNSc
Mesela burası bir film izleme linki.
Şimdi youtubede yayıncı , dağıtıcı.
Sitesinde telif hakkı bildirimi yap gibi bi sistem var.
Film siteleride telif hakkı bildirimi yap sistemi yapsa , ortalıkta bi sorun kalmayacak mı ?
İlginç gibi.

Youtube burda yer sağlayıcı, daha basit anlatmak gerekirse videoların depolandığı hosting. Tabi ki ilk olarak Youtube'dan kaldırılması isteniyor. Youtube yer sağlayıcı olduğu için sorumluluğu yükleyene ve bilinçli olarak embed koduyla paylaşana göre çok daha az. Onların sorumluluğu olası bir ihlal de yapılan başvuru sonucu direk ihlale konu olan içeriği kaldırmak.

EmirKutlu EmirKutlu PHP | Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Php |
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 39 / 85
  • Ticaret 40, (%100)

Youtube burda yer sağlayıcı, daha basit anlatmak gerekirse videoların depolandığı hosting. Tabi ki ilk olarak Youtube'dan kaldırılması isteniyor. Youtube yer sağlayıcı olduğu için sorumluluğu yükleyene ve bilinçli olarak embed koduyla paylaşana göre çok daha az. Onların sorumluluğu olası bir ihlal de yapılan başvuru sonucu direk ihlale konu olan içeriği kaldırmak.

Bendede olduğu gibi çoğu türk webmaster arkadaşlarımzın düşüncesi şu şekilde büyük bir ihtimalle.
" Filmler sanki benim sunucumda beni ilgilendirmez " diye bi düşünce var ama , demekki hangi sunucuda olduğu pek önemli değilmiş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al