Malum webmasterların genel gelir kaynakları reklam şirketleridir.Bu şirketler içinde düzenli ödeme yapan profesyonel kurumlarda var yankesici diyebileceğim ödeme yapmayan , çeşitli bahanelerle ücret ödemeyen yerlerde var.
Mevcut sitelerimde ;
* bc.vc url kısalma kullanıyorum ve 10 usd olduğunda otomatik olarak ödeme almaktayım.8-9 kere ödeme aldım
* adf.ly url kısalma kullanıyorum ve 5 usd olduğunda otomatik olarak ödeme almaktayım.2 kere ödeme aldım.
* reklam ağacı kullanıyurm ve ödeme limiti 50 usd kazancı düşük olduğundan 22 usd olgunda reklama ara verdim.
*reklam10.com kullanıyorum 50 TL olduğunda otomatik hemen ödeme yapılıyor. 2 kere ödeme aldım.
Son olarak bana mail yoluyla ulaşan reklamsokagi.net şirketine üye oldum . 10 TL olunca ödeme yapılacağı söylendi. Şuan yaklaşık 13 tl var ve 1 haftadır ödeme yapmadılar. Paypal hesabına istedim ... 5-6 kere site üzerinden mesaj yazdım hiç dönüş olmadı. kazanç olarak reklam10 dan daha fazla kazanç sağlamakta.ama ÖDEME YAPMIYORLAR. Hiçbir sebep yada bilgi vermediler. Bende reklamlarını kaldırdım.
Bence bu ************** şirketten uzak durun.Reklamlarını yayınlayıp para kazandırmayın. Zaten paravan bişi sanırım tek reklam çıkıyor sürekli.