lostyazilim

SMTP Yardımı

17 Mesajlar 2.188 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Altay adlı üyeden alıntı

Hocam sizin eski sisteminiz kaç kişiye mail yolluyordu?

Hocam php mail fonskyionu açıkken tüm üyelere mail gidiyordu sonra kapattılar smtpye çevirin dediler,sizin sistemi kullandım.Şifremi unuttum kısmında başarılı olarak çalışıyor çünkü tek bir kişiye mail gidiyor ama sözlükten duyuru yazıyorum e-mail yolla butonuna basıyorum sadece bir kişiye atıyor mesela 100 kişi varsa sadece 1'i mail alıyor...

Hocam birde sizin kod sadece maili çoğaltıyor ben aynı mailden 100 adet gitsin istemiyorum aynı mail 100 kişiye gitsin istiyorum :)

wmaraci
reklam

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)

srhtycl adlı üyeden alıntı

Hocam php mail fonskyionu açıkken tüm üyelere mail gidiyordu sonra kapattılar smtpye çevirin dediler,sizin sistemi kullandım.Şifremi unuttum kısmında başarılı olarak çalışıyor çünkü tek bir kişiye mail gidiyor ama sözlükten duyuru yazıyorum e-mail yolla butonuna basıyorum sadece bir kişiye atıyor mesela 100 kişi varsa sadece 1'i mail alıyor...

Hocam eski phpmail fonksiyonu açıkken kullandığınız kodu bulun;
mail() olanı ea_mail olarak değiştirin. Ve ilk virgülden sonra (kişinin email adresi olacak ondan hemen sonra bir tırnak işaretleri arasında bir şeyler sallayın ve bir virgül atın.
Yani kodunuz
mail("mail@site.com","konu","mesaj içeriği");
iken, buna dönüşecek;
ea_mail("mail@site.com","alıcının ismi","konu","mesaj içeriği");
Ve sayfanın en başına sadece bir kereliğine mahsus Kurulum kısmında verdiğim ea_mail.php fonksiyon dosyasını çağırma ve ayar yapma kodlarını çağırın. Bu şekilde yaptığınızda bir sorun olmaması gereklidir, çünkü benim yaptığım kod sadece SMTP'ye çeviriyor yani aynı sayfada 2 mesajı rahatlıkla gönderebiliyorum.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Altay adlı üyeden alıntı

Hocam eski phpmail fonksiyonu açıkken kullandığınız kodu bulun;
mail() olanı ea_mail olarak değiştirin. Ve ilk virgülden sonra (kişinin email adresi olacak ondan hemen sonra bir tırnak işaretleri arasında bir şeyler sallayın ve bir virgül atın.
Yani kodunuz
mail("mail@site.com","konu","mesaj içeriği");
iken, buna dönüşecek;
ea_mail("mail@site.com","alıcının ismi","konu","mesaj içeriği");
Ve sayfanın en başına sadece bir kereliğine mahsus Kurulum kısmında verdiğim ea_mail.php fonksiyon dosyasını çağırma ve ayar yapma kodlarını çağırın. Bu şekilde yaptığınızda bir sorun olmaması gereklidir, çünkü benim yaptığım kod sadece SMTP'ye çeviriyor yani aynı sayfada 2 mesajı rahatlıkla gönderebiliyorum.

hocam tam olarak su hatayı almaktayım;
Fatal error: Cannot redeclare ea_mail() (previously declared in /home/serhatyu/public_html/sozluk/ea_mail.php:17) in /home/serhatyu/public_html/sozluk/ea_mail.php on line 37

• Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)

hocam tam olarak su hatayı almaktayım;
Fatal error: Cannot redeclare ea_mail() (previously declared in /home/serhatyu/public_html/sozluk/ea_mail.php:17) in /home/serhatyu/public_html/sozluk/ea_mail.php on line 37

Merhaba uzun uğraşlarım sonucu bende hiç mail gönderilmediğini fark ettim. Zaten o yazıyı yazarken de içime doğmuştu test etsem mi diye fakat aceleden yapamadım.
Size gönderilen mesajdaki link ile ea_mail arşivini tekrar indirin. Ve yeni dosyaları eskileriyle değiştirin. Ardından tekrar deneyin bir hata alıyor musunuz?
(example.php dosyası dahil tüm kodlarda hata yakaladım :( )

PHP Coder,
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Altay adlı üyeden alıntı

Merhaba uzun uğraşlarım sonucu bende hiç mail gönderilmediğini fark ettim. Zaten o yazıyı yazarken de içime doğmuştu test etsem mi diye fakat aceleden yapamadım.
Size gönderilen mesajdaki link ile ea_mail arşivini tekrar indirin. Ve yeni dosyaları eskileriyle değiştirin. Ardından tekrar deneyin bir hata alıyor musunuz?
(example.php dosyası dahil tüm kodlarda hata yakaladım :( )

Hata devam etmekte.Bazı yerlerde iki yere include ediyorsun diyorlar.

• Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)

Hata devam etmekte.Bazı yerlerde iki yere include ediyorsun diyorlar.

Hocam bir sayfada iki kere mail gönderme denemesini yaptım. Örnek olarak example.php dosyasına bakınız. Hatanın olmaması gerekli. ea_mail.php dosyasını aynı sayfaya sadece bir kere çağırmalısınız. Hata bundan kaynaklanır, yoksa aynı fonksiyonu yüzlerce kez çağırabilirsiniz. Fakat aynı fonksiyonu birden fazla oluşturamazsınız. Eğer ea_mail.php dosyasını birden fazla include ederseniz fonksiyonu iki kere oluşturmuş olursunuz.

PHP Coder,

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Altay adlı üyeden alıntı

Hocam bir sayfada iki kere mail gönderme denemesini yaptım. Örnek olarak example.php dosyasına bakınız. Hatanın olmaması gerekli. ea_mail.php dosyasını aynı sayfaya sadece bir kere çağırmalısınız. Hata bundan kaynaklanır, yoksa aynı fonksiyonu yüzlerce kez çağırabilirsiniz. Fakat aynı fonksiyonu birden fazla oluşturamazsınız. Eğer ea_mail.php dosyasını birden fazla include ederseniz fonksiyonu iki kere oluşturmuş olursunuz.

Hocam yardımlarınız için teşekkürler ama sorunu cidden anlamadım... Yinede çok sağol varol sayende şifremi unuttum fonksiyonunu çalıştırabildim ama işte birtek multi kullanıcı sorunum var...

Edit:Multi sorunu halledildi... Hocam şunu farkettim sadece gmail hesaplarına mail gidiyor hotmail hesaplarına mail gitmiyor :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al