wmaraci reklam
lidertakipci

kendi domain kelimemde neden ilk 500 de değilim?

9 Mesajlar 1.150 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
www.tedavisibitkisel.com sitemde tedavisi bitkisel kelimesinde 500 de bile değilim nedendir? sorun nedir? Tüm makaleler özgün. SEO puanımda gayet güzel. Yardım edin lütfen

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Sürekli aynı kelimeye yüklendiysen olabilir.Benim sitemede ben her ürüne genç spor olarak meta ekliyordum benim sitemde ilk 500 e bile giremezken şimdi 170 lerde.Sende bu sitedeki makalelerden faydalan http://maxteknoloji.com/

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Site başlığını düzelt, ya istersen şu linkteki yazıyı oku. 2014′te Seo Stratejimiz Nasıl Olmalıdır ?

zekican09 zekican09 Gelirli Siteler Alınır PM Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 4 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
siteyi açalı ne kadar oldu?

PC: Sony Vaio
Konsol: Playstation 4 Pro
Telefon: Samsung J7 Prime
Blog: ...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

zekican09 adlı üyeden alıntı

siteyi açalı ne kadar oldu?

26 gün oldu hocam

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 4 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
arama motorlarına siteni bildir, sitemap oluştur gönder, daha yeni siten sabırlı ol çıkar yakında

• Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

zekican09 adlı üyeden alıntı

arama motorlarına siteni bildir, sitemap oluştur gönder, daha yeni siten sabırlı ol çıkar yakında

hocam hepsini yaptım tek sorun sunucum 3 saniyede cevap veriyor ve bu da siteyi yavaşlatıyor benim ne yapmam lazım bu sunucu için? hostingle mi alakalı bir şey?

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 4 / 68
  • Ticaret 0, (%0)

kramper adlı üyeden alıntı

hocam hepsini yaptım tek sorun sunucum 3 saniyede cevap veriyor ve bu da siteyi yavaşlatıyor benim ne yapmam lazım bu sunucu için? hostingle mi alakalı bir şey?

bence önce seo üzerine çalış, sonra zaman geçtikçe zaten sıralaman yükselmeye başlıyor, daha yeni siten, seo üzerine yapılabildikleri yaptıktan sonra hala site açılış hızın yavaşsada hosting firmanı değiştirirsin, arama motoru optimizasyonu için yazılmış makaleleri oku, seo analizi yap eksikleri gider, sonrasında yani iki üç ay sonra yükselmeye başlarsın kolay gelsin

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Bir kelimede en üste çıkmak için sitenin yaşının pek önemi yok. İsterseniz siteniz 10 yıllık olsun yeni eklediğiniz makale siteniz 10 yıllık diye en üst sıralarda çıkmaz. Tam anlamıyla seo uyumlu bir makale yazarsanız eğer ve yazdığınız makalenin fazla rakibi yoksa ilk dakikadan itibaren ilk sayfada çıkabilirsiniz.

Şu kelimeyi bi aratıp inceleyin isterseniz : po uzantılı dosyaları düzenleme
Eklediğim andan itibaren ilk sayfada çıktı. Ya ikinci sırada ya üçüncü sırada.

Makaleleriniz seo uyumlu demişsiniz. Tedavi kelimesi geçen bütün makaleleriniz spam olmuş durumda. Web sitenizin adında zaten tedavi kelimesi geçiyor. Bitkisel tedavi kelimesinde normalde sitenizin ilk sayfalarda çıkması gerek. Ama Tedavi kelimesini sürekli tekrar ettiğiniz için spam listesine girmişsiniz malesef. Şuradaki linkinizi bu adresten analiz edin. Size hangi kelimelerin spam olduğunu söyleyecektir. Her yazdığınız makaleyi bu sitede analiz ederseniz spam olmuş kelimeleri önleyebilirsiniz.

Tedavi kelimesi ile aynı anlama gelen kaç tane Türkçe kelime vardır ? Şunu unutmayın ki arama motorlarında herkes tedavi kelimesi üzerine arama yapmıyor. Kendi bilginize göre değil insanların bilgisine göre başlık atın. Muhtemelen her hastalığın halk dilinde bilinen farklı isimleri vardır. Ben 30 yaşındayom nöroloji, üroloji nedir neyin nesidir anlamam. Belki yanlış bile yazmışımdır isimlerini. Göbek bağımdaki rahatsızlıktan dolayı hastahaneye gitmeden önce internet üzerinde bi araştırma yaptım. Tabi ki doktorların dilinde değil kendi düşünceme göre göbek bağı rahatsızlığı, sorunu gibi kelimeler kullanarak sorunumu anlamaya çalıştım. Ama bir doktor makale yazarsa bunun hakkında Göbek fıtığı yazar. Ben nerden bilebilirim göbek fıtığını ? :=)

Yani demem o ki sadece tedavi kelimesi üzerine yoğunlaşmayın. Eş anlamlı kelimeleri kullanın ve çoğaltabildiğiniz kadar çoğaltın bu kelimeleri. Hem tedavi kelimesinde ilk sırada çıksanız bile aylık bu kelimeden size gelecek ziyaretçi sayısı 720 kişiyi geçmez.

Google aylık aramalar :
Bitkisel tedavi : 2400
Şifa : 2900
Sağlık: 18.100
hastalık: 1600
Fibromiyalji Tedavisi : 1000
Lahananın Faydaları Nelerdir : 90
Farenjit Bitkisel Tedavi : 10
İsveç Diyeti : 0
Hamilelikte Diyet : 1000

Kullandığınız başlıklar genel olarak bunlardan ibaret. Bitkisel tedavi kelimesi zaten isteseniz de istemeseniz de sitenizin ismi olarak geçiyor. Bu yüzden bu kelimeye ağırlık vermenizin bir anlamı yok. Daha fazla sonuca ulaşmak için değişik kelimeler kullanmaya gayret gösterin. Ne kadar çok kelime o kadar çok arama sorgusu demektir.

Ayrıca değinmek istediğim bir diğer konu :

Mesela ben Twitterda programsız otomatik takip etme hakkında bir başlık açtım. Bu kelimenin aylık aranma sayısı 100'ü geçmiyor ama aylık 2000 ziyaretçi geliyor. İlk başlarda sadece bu başlığa ziyaretçi gelirdi. Yazıya gelen ziyaretçiler her gün artmaya başlıyordu ve sayfada geçirdikleri süre bir hayli fazlaydı. Zamanla Google otomatik takip etme kelimesi ile alakalı veya alakasız olan bütün sorgularda bu sayfayı en üstte göstermeye başladı.Otomatik takip, twitter tek tık takip silme, console takip,javascript otomatik takip vs.

Sitemin en popüler başlığı budur. Sebebi ise siteme eklediğim diğer içeriklerle uzaktan yakından alakası olmamasıydı.Bu da makalenin spam olmaması demek oluyordu. Diğer yazılarım sizin sitenizden daha beter durumdaydı ve ilk 500'lerde çıkamazdım. Anlayacağınız ne kadar benzersiz içerik o kadar fazla ziyaretçi demektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al