wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress RSS Bot Eklentisi

38 Mesajlar 14.344 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wordpress forum wordpress forum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

sinnerxx adlı üyeden alıntı

Kurdum ama bir türlü Haber Ekle bölümüne site ekleyemedim. Rss Ekle den içerikleri dolduruyorum. Haber Ekle kısmında bir şey görünmüyor.

Şuan eklentide bir kaç iyileştirmeler yapıldı. Eğer isterseniz tekrar kurulumunu indirip yapabilirsiniz... Veya ben kurup teslim edebilirim...

wmaraci
reklam

sinnerxx sinnerxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 4, (%100)

wordpress forum adlı üyeden alıntı

Şuan eklentide bir kaç iyileştirmeler yapıldı. Eğer isterseniz tekrar kurulumunu indirip yapabilirsiniz... Veya ben kurup teslim edebilirim...

Peki hocam bu SLQ işini nasıl yapacağız. Tam anlayamadım onu:

Her Yerde Tek Bir Ses...

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Bu tür eklentileri web sitenizin özgünlüğü bozacak ve google sıralamalarında sitenize zarar verebilecektir. Ama yinede Seo kaygısı olmayanlar için güzel bir eklentidir. Emeğe saygı..

sinnerxx sinnerxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 4, (%100)

Doxan9 adlı üyeden alıntı

Bu tür eklentileri web sitenizin özgünlüğü bozacak ve google sıralamalarında sitenize zarar verebilecektir. Ama yinede Seo kaygısı olmayanlar için güzel bir eklentidir. Emeğe saygı..

Google'ın ne yaptığı belli değil ki.

Aynı konuda 2 sitem var. Birisi %100 özgün olarak günde 5 haberle yayında, Diğeri %100 Kopya yayınla günde 15 - 20 adet içerikle yayında.

Sonuç mu?

Spam olan daha fazla HİT ve KAZANÇ sağlıyor.

Bence de ÖZGÜNLÜK Herşeydir. Ama GOOGLE için ne ne değildir bilemiyorum.

Her Yerde Tek Bir Ses...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

sinnerxx adlı üyeden alıntı

Peki hocam bu SLQ işini nasıl yapacağız. Tam anlayamadım onu:

İçindeki sql dosyası var onu phpmyadmin'den sorgulat. Sonra sistem çalışacaktır...

Benim bu botla çalışan sitem var :) İşi sağlam yaptıktan sonra sıkıntı olmaz onlarca benzer haber sitesi var ama her zaman adı daha çok duyulan ön planda olur. Yani seo alt yapısı reklamlar ve diğer sosyal alan çalışmaları ne kadar güçlüyse benzerliğin bir noktadan sonra önemi kalmıyor. Kim işi daha temiz ve kaliteli yapıyorsa otorite o oluyor google aramalarında

Bu arada teşekkürler cevap iç.in....

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Bu bana göre geçici bir durumdur. Özgün olmayan siteniz bugün filtreye takılmadı diye yarın da takılmayacağını göstermez. Başarılar.

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Bu bana göre geçici bir durumdur. Özgün olmayan siteniz bugün filtreye takılmadı diye yarın da takılmayacağını göstermez. Başarılar.

Milyonlarca site var ve illaki herkes birbirine benzemekte örneğin haber, oyun, yemek tarifleri, sağlık, saç bakım, moda, gençlik gibi siteler çoğu birbiriyle aynı başlık, ufak tefek içerikler farklı. Şimdi burda önemli olan senin siten için gösterdiğin başarılı tanıtım.

Artık google'nin yapısı çok değişti. Kim daha çok tık alıyor, kim daha çok tanıtım, seo ve sosyal alanda daha güçlü buna bakıyoır. Elbette özgünlük önemli ama tık almayan, sosyal alanda başarı göstermeyen ve tanıtımsız özgün içerik ne kadar önemli ? İşte buna bakmak gerek diye düşünüyorum ...

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
http://www.google.com.tr/intl/tr/insidesearch/howsearchworks/fighting-spam.html Arkadaşlar konu ile alakalı google un bildirisi..

"Bu sayfalar 'gerçek spam' örnekleridir. Bu sayfalarda, otomatik olarak oluşturulan anlamsız metinler, diğer web sitelerini takip edip içerik kopyalama gibi agresif spam tekniklerinin kullanıldığı anlaşılmaktadır."

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

http://www.google.com.tr/intl/tr/insidesearch/howsearchworks/fighting-spam.html Arkadaşlar konu ile alakalı google un bildirisi..

"Bu sayfalar 'gerçek spam' örnekleridir. Bu sayfalarda, otomatik olarak oluşturulan anlamsız metinler, diğer web sitelerini takip edip içerik kopyalama gibi agresif spam tekniklerinin kullanıldığı anlaşılmaktadır."

Bu teknikleri biliyorum ama sadece arama motoru için oluşturulan otomatik metinler için kullanılan yöntemi anlatıyor... Yani kullanıcı için hiçbir değeri olmayan içerikleri filtreliyor bu program ve arama sonuçlarından kaldırıyor. Bot ile çekilen içerik kullanıcı için bir değer taşıyor çünkü içinde kullanıcıya özgü bir içerik var...

Bu gösterdiğin yöntem sadece spamlara karşı mücadeleyi anlatıyor eğer diğer yönlü olsa xml ile içerik sağlayan alışveriş ve haber siteleri spam olurdu...

Çünkü haber siteleri belli başlı haber sağlayıcı olan ajanslardan günlük olarak xml ile veri çekmektedir bir anlamda bot yöntemi kullanarak lakin bu veri akışı anlık olarak içerik girildiğinde kaç yayıncı varsa hepsine içerik gönderiliyor...

Bu bot yöntemini bir anlamda büyük sitelerde kullanıyor diyebiliriz keza bu alışveriş siteleri içinde geçerli. Belli ana alışveriş sitesi alt bayilerine de xml şablonu kullanarak içerik gönderiyor. Bu yöntem spam olacak olsa evet günümüzde onlarca büyük site spam konumuna düşer.

Lakin burda önemli olan içerikleri doğru bir şekilde girmek rastgele girmemek ve günlük 100 içeriği geçmemek gerek. Çünkü google'nin de bir algoritması var yeni açılan sitelerin günlük veri girişini hesaplamadaki algoritmasına takılşınırsa evet bu sitemiz spam'a dşebilir. Fazla içerik önemli olan bu değil önemli olan düzgün bir şekilde içerikleri girmek, tanıtımları yapmak sosyal medyada güçlü başarılı seo teknikleri uygulamak ve tabiki site görselliği. İşte bunlara dikkat ettiğimiz zaman yükselmemiz kaçınılmaz olacaktır...

Ben burda botu savunmuyorum lakin doğru ve etkin kullanılmasında da bir sakınca yoktur...

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Herkese Başarılar Dilerim. Google herkesin gönlüne göre versin :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al