E işte o bilgileri de sen zaten kendi elinle veriyorsun ya ben de onu diyorum. Facebook'ta hangi okulda okuduğunu yazmazsan nereden bilecek? Üye olurken ben kafadan bir doğum tarihi atsam Facebook bunu nasıl tespit edecek? Normalde 13 yaş altı üye olamıyor ama bakıyorsun 10 yaşındaki çocuğun Facebook hesabı var. Neden? Çünkü doğum tarihini ona göre yazıyor! Facebook bunu tespit edip o çocuğu engelleyebiliyor mu? Hayır! TC kimlik numarasını istiyor mu senden? Hayır! Hadi girdiğin şehiri IP numarandan tespit eder de, yaşadığın şehir kısmına sen İstanbul yazmadıkça seni İstanbul'da olanlara karşı öneremez. Çünkü IP numaraları bölgeseldir. İzmit'te oturan kişi de İstanbul'dan IP alır, Edirne'de oturan kişi de İstanbul'dan IP alır. Daha önce de dedim. Google, Facebook, Yahoo, Yandex v.s. Sen ne verirsen onları alabilirler. Tamam çerez konusunda biraz haklılık payın var ama o kadar da değil. Çok çok Youtube'da aradığın videoya ilişkin başka videolar önerir sana. Neden Superonline veya Turk Net böyle bir girişim içerisinde bulunmuyor? Çünkü devlet buna sadece ***** için izin vermiş. ***** nereye bağlı? Türk *******! Peki bu kurum kimin? Devletin! Siz Türk *******'un gerçekten araplara ait olduğunu mu sanıyorsunuz? Türk *******'un %51 hissesi araplarda geri kalanı halen devletin elinde. Kurum bu kişilere satılmadı sadece %51 hissesi 99 yıllığına kiralandı. Yani Türk ******* halen devletin yönetiminde. Araplar sadece %51'lik hisseden kazançlarını alıyorlar. Dolayısıyla ***** istediği gibi borusunu öttürüyor.