wmaraci reklam

Bilgisayarımda PHP Çalıştırmam İçin

25 Mesajlar 2.838 Okunma
wmaraci reklam

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)

Altay adlı üyeden alıntı

Hocam sublimetext 70$ diyor ücreti. Ücretsiz versiyon da var fakat kısıtlamalar nedir acaba? Program hızlı mıdır? NotePad ++'dan farklı (+) yönleri nelerdir? Belirtir misiniz acaba?

Ücretsizin tek farkı günde bir kaç defa, dosya kaydedince çıkan mesaj kutusu. Bunun dışında süre sınırlaması ya da özellik sınırlaması yok.

Ben daha önce npp kullanıyordum. Sublime Text'i fark edince artık onu kullanmaz oldum. Benim en çok hoşuma giden yönleri hızı, arayüzü ve çoklu seçimle düzenleme. Windows, OS X ve Linux sürümleri mevcut. Eklenti kütüphanesi çok geniş. Eklenti fazla olursa, bazı eklentiler uygulamanın başlamasını yavaşlatabiliyor. Şuradan bakabilirsiniz: https://sublime.wbond.net/ Şurada da eklenti istatistikleri verilmiş: https://sublime.wbond.net/stats

[*]Ctrl+G kısayolu ile satıra gidebiliyor,
    [*]Ctrl+R tuşuyla fonksiyonlara hızlı geçiş yapabiliyorsun,
    [*]Ctrl+P kombinasyonu ile proje dosyalarına hızlıca ulaşabiliyorsun.

[*]Dosyayı açmadan ön izleme yapabiliyorsun. Ekranı bölerek çalışabiliyorsun.

coder, bike rider, hobbyist photographer
wmaraci
reklam

BuZ BuZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

brk adlı üyeden alıntı

Ücretsizin tek farkı günde bir kaç defa, dosya kaydedince çıkan mesaj kutusu. Bunun dışında süre sınırlaması ya da özellik sınırlaması yok.

Ben daha önce npp kullanıyordum. Sublime Text'i fark edince artık onu kullanmaz oldum. Benim en çok hoşuma giden yönleri hızı, arayüzü ve çoklu seçimle düzenleme. Windows, OS X ve Linux sürümleri mevcut. Eklenti kütüphanesi çok geniş. Eklenti fazla olursa, bazı eklentiler uygulamanın başlamasını yavaşlatabiliyor. Şuradan bakabilirsiniz: https://sublime.wbond.net/ Şurada da eklenti istatistikleri verilmiş: https://sublime.wbond.net/stats

• Ctrl+G kısayolu ile satıra gidebiliyor,

• Ctrl+R tuşuyla fonksiyonlara hızlı geçiş yapabiliyorsun,

• Ctrl+P kombinasyonu ile proje dosyalarına hızlıca ulaşabiliyorsun.

• Dosyayı açmadan ön izleme yapabiliyorsun. Ekranı bölerek çalışabiliyorsun.

html kodlarken Notepad kullanuyordum bende burada söylediler sublime texti indirdim kurdum ve süper hızlandım hızıma hız kattı PHP yide İnşallah Sublime Text ile öğrenicem =).

KASIMPAŞA

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)

BuZ adlı üyeden alıntı

html kodlarken Notepad kullanuyordum bende burada söylediler sublime texti indirdim kurdum ve süper hızlandım hızıma hız kattı PHP yide İnşallah Sublime Text ile öğrenicem =).

Daha önceden belki biliyorsunuz ama yine de belirteyim Emmet ile HTML kodlamanızı hızlandırabilir/kolaylaştırabilirsiniz. https://sublime.wbond.net/packages/Emmet

coder, bike rider, hobbyist photographer

BuZ BuZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler bilmiyordum.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

KASIMPAŞA
wmaraci
wmaraci

omerkarahan omerkarahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim her yerel sunucu programının bazı üstünlükleri var bazıları çok basit yapıda bazıları ise profesyoneller için onlarca eklenti seçeneği sunmuş durumda ama hepsinin amacı php'yi en doğru şekilde veritabanı ile birlikte sunmak ama benim sana önerim şimdilik yeni başlıyorsan seni yormayacak kolay yerel sunucu programları ile çalışman Easy PHP gibi.

Fakat şimdiden kaliteli bir localhost programına sahip olacam diyorsan xammp veya wamp server kullanmalısın.Ben xammp'nin hantal yapısını sevmediğim için onlarca seçeneği tek tuşla değiştirme imkanı sunan wamp serveri tam 3 senedir seve seve - mutlulukla - beni yarı yolda bırakmayacak şekilde kullanıyorum,genelde güncel tutuyorlar sürümleri yani apache felan sürekli güncelleniyor fakat güncellenirken eski mysql sürümlerini yenilerine eklemeyi unutuyorlar :(

Editör olarak ihtiyacın tamamen en kolay editörlerden biri olan Notepad++ çünkü her türlü programlam diline yoğunlaşmış durumda ve arayüzü çok hızlı,he arkadaşlar Sublime diyor o da güzel ama çok sade.
Eğer ben öyle yardımcı olmayan eidtörler istemiyorum bana hem html-hem php alanında kod yazarken yardımcı olacak editörler istiyorum dersen Rapidphp gibi onlarca program piyasada seni bekliyor ama benim tercihim notepadd++ , hızlı kod ezlliğide bulunmakta.

Önerilerim bu kadar,bu arada sürekli program değiştirme bi programa bağlan ve öyle devam ettir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al