freelance iş ilanları

PHP Lisanslama Seçeneğiniz Olsaydı

13 Mesajlar 2.203 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Vixo Vixo vpnscript.net Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Forum üzerinden bir arkadaşımızın tavsiyesiyle böyle bir proje başlatmak istiyorum fakat ne kadar alıcısı / talibi olur merak ediyorum, boşuna bir proje başlatmış olmayayım. Kısaca açıklamak gerekirse bir script yazmayı düşünüyorum, o script üzerinden projeler ekleyebileceksiniz (örn: Haber Scripti v1, Film Botu v3 gibi), her proje için benzersiz bir id olacak yani her proje (yazdığınız script) için ayrı lisanslar oluşturabileceksiniz. Lisansları süreli / süresiz oluşturma ve askıya alma gibi kontrolleriniz olacak sistem üzerinden.

Entegre kısmı ise çok kolay bir şekilde olacak, size zaten hazır bir entegrasyon kodu sunulacak ve bu kodu scriptinizin ana php dosyasına eklemeniz ve o dosyayı bir şekilde şifrelemeniz gerekicek (IonCube, Source Guardian gibi encoder tarzı araçlar kullanmalısınız). Sonuç olarak eğer böyle bir script yazmış olsam satın alırmıydınız ? Fiyat seçenekleri neler olabilir ?

wmaraci
reklam

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Zaten böyle bir durum var hocam. Pek çok tema, film botu şifrelenmiş bir şekilde piyasaya çıkıyor. Acaba ben mi sizi yanlış anladım diye düşünüyorum şuan.

opeys opeys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenmekte
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Yapıcağı şey şu kendısi bir sistem yazıp, bizim yaptıgımız ve sıfreledıgımız kodları onun verdıgı koduda eklıyerek onun sıstemınde yayınlıcak.Bunları da aylık yıllık yada tek kullanımlık istersekte kullanmama işlemlerinide o sistem uzerınden yapıcakmısız.

Peki ya bizim kazancımız ne olucak dersen bende merak ediyorum

Değişkenlere en büyük örnek; insanlardır!

oktayoz oktayoz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bildiğiniz gibi artık ioncube ve buna benzer şifremeler kolaylıkla kırılıyor.Bu yüzden mesela ben ioncube li dosyayı çözdüm.Sonra sizin sisteminize bağlanan fonksiyonu sildiğim zaman lisans işlemi iptal olur bu yüzden benim fikrimce pekte tutmayacak bir proje gibi geliyor.İyi forumlar

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenmekte
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 4, (%100)

oktayoz adlı üyeden alıntı

Hocam bildiğiniz gibi artık ioncube ve buna benzer şifremeler kolaylıkla kırılıyor.Bu yüzden mesela ben ioncube li dosyayı çözdüm.Sonra sizin sisteminize bağlanan fonksiyonu sildiğim zaman lisans işlemi iptal olur bu yüzden benim fikrimce pekte tutmayacak bir proje gibi geliyor.İyi forumlar

Şifrelemeyi karıştırarak yaparsak kırılamıyor diye biliyorum mesela karşıma çok geldi son zamanlarda adamlar 4 5 kere şifreliyorlar ve sırasını bulamassanız cozemıyorsunuz.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
tereciye tere satılmaz.
Vixo

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Kendi sırrımı söyleyeyim. Her dosya için ayrı ayrı, sadece o dosya çalıştırıldığında doğrulama çalıştıran bi lisanslama sistemi kullanıyorum. Parçalı doğrulamalı. Lisans kontrollerinide php dosyalarının içine ortalarına her yerine karıştırıyorum. 3-4 tane içinde keloğlan masalları falan olan php dosyasınıda şifreliyorum ve onları zorunlu include ediyorum. Asıl lisans fonksiyonlarının olduğu kodları da readme.txt dosyası gibi bişeyin içine aralıklarla atıyorum ve fonksiyonları satır numarasından çektiriyorum. Yani şifreli dosyaları çözse bile bişey çıkmıyor. Readme.txt ya da license.txt dosyasına da kimse bakmyor zaten. Baksa da içinde upuzun sayfalarca yazı var. Falan filan. Beleşçiliğimiz beni bu durumlara getirdi. Kimse kusura bakmasın. Yuh demesin.

oktayoz oktayoz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

opeys adlı üyeden alıntı

Şifrelemeyi karıştırarak yaparsak kırılamıyor diye biliyorum mesela karşıma çok geldi son zamanlarda adamlar 4 5 kere şifreliyorlar ve sırasını bulamassanız cozemıyorsunuz.

Örnek bir dosya gönderir misiniz ? Kıramadığınız.

• Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenmekte
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 4, (%100)

Örnek bir dosya gönderir misiniz ? Kıramadığınız.

Çözemediğim için bir işime yaramadı sildim şuanda elimde yok ama olursa ilk size ulaşacağım :)

Vixo Vixo vpnscript.net Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)

estegk adlı üyeden alıntı

Zaten böyle bir durum var hocam. Pek çok tema, film botu şifrelenmiş bir şekilde piyasaya çıkıyor. Acaba ben mi sizi yanlış anladım diye düşünüyorum şuan.

Siz yanlış anladınız sanırım.

opeys adlı üyeden alıntı

Yapıcağı şey şu kendısi bir sistem yazıp, bizim yaptıgımız ve sıfreledıgımız kodları onun verdıgı koduda eklıyerek onun sıstemınde yayınlıcak.Bunları da aylık yıllık yada tek kullanımlık istersekte kullanmama işlemlerinide o sistem uzerınden yapıcakmısız.

Peki ya bizim kazancımız ne olucak dersen bende merak ediyorum

Script yazmayı düşünüyorum lisansları kendime bağlamayı değil yani yine sizde olacak kontrol benimle bir alakası yok siz sadece daha kolay bir şekilde yönetebileceksiniz lisanslarınızı.

phpShield var hocam sadece ücretli bir şekilde kırıyorlar bir site üzerinden fakat scriptte gereksiz kod eklerseniz encode edilmiş sayfaya (boyutunu çoğaltmak için) onuda yapamıyor ücretli sistem.

opeys adlı üyeden alıntı

Kendi şifreleme metodlarınızı kullanmanız her zaman daha iyidir. Ne kadar çok kafa karıştırırsanız o kadar çabuk caydırırsınız kıracak olan kişiyi.

aHoruz adlı üyeden alıntı

tereciye tere satılmaz.

Doğru diyorsunda konuda belirttim zaten istek üzerine böyle birşey yapmak istedim, yorumlara hala açığım.

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Kendi sırrımı söyleyeyim. Her dosya için ayrı ayrı, sadece o dosya çalıştırıldığında doğrulama çalıştıran bi lisanslama sistemi kullanıyorum. Parçalı doğrulamalı. Lisans kontrollerinide php dosyalarının içine ortalarına her yerine karıştırıyorum. 3-4 tane içinde keloğlan masalları falan olan php dosyasınıda şifreliyorum ve onları zorunlu include ediyorum. Asıl lisans fonksiyonlarının olduğu kodları da readme.txt dosyası gibi bişeyin içine aralıklarla atıyorum ve fonksiyonları satır numarasından çektiriyorum. Yani şifreli dosyaları çözse bile bişey çıkmıyor. Readme.txt ya da license.txt dosyasına da kimse bakmyor zaten. Baksa da içinde upuzun sayfalarca yazı var. Falan filan. Beleşçiliğimiz beni bu durumlara getirdi. Kimse kusura bakmasın. Yuh demesin.

Güzel bir yol fakat bende şunu belirtmeden geçmeyeyim, indirdiğim bütün script ve yazılımların içerisinden .txt dosyalarını otomatik olarak siliyorum bende alışkanlık olmuş :)
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al