wmaraci reklam
lidertakipci

1 Wordpress temasından 97 bin TL kazanılır mı?

39 Mesajlar 5.211 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Themeforesteki temaları demiyorum. O temaların dökümanlarını, resimli anlatımlarını ve themeforesteki desteğini Türk yapımcılarda hiç bir zaman görmedim. Temadan bahsetmeğe değmez. Çoğu kişi zaten özgün çalışmıyo editliyo bide kodluyo. 1 kişi için yaptığını 10 kişiye satıyo. İlk önce bu fikirlerin değişmesi şart.

Kesinlikle katılıyorum haklısın, ve yapılan temalarda aslında çok öyle göze gelen temalar değil. Kimseye haksızlık etmek istemem Türk yapımcılarında çok kaliteli temaları var ama olayı genele vurduğumuzda yabancıların profesyonel anlamda temaları çok daha kaliteli. Bende isterim elin yabancısından alacağıma Türk yapımcıdan almak.

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum haklısın, ve yapılan temalarda aslında çok öyle göze gelen temalar değil. Kimseye haksızlık etmek istemem Türk yapımcılarında çok kaliteli temaları var ama olayı genele vurduğumuzda yabancıların profesyonel anlamda temaları çok daha kaliteli. Bende isterim elin yabancısından alacağıma Türk yapımcıdan almak.

Elbetde kendi içimziden yapan birisi olursa burdan alırız ama inanın o kadar kalitelisi yok. Mesela *** veya diğer forumlarda orta sıradan bir temayı en az 40 en fazla 150 tl ye satıyorlar. Update de olmuyor. Ama themeforeste istenilen kadar destek veiyorlar, online dökümanlar var temada ve zaman zaman temayı güncelliyorlar. Bu gibi şeylerin değişmesi şart. Türkiyede güzel iş başaranlar var. Güzel tasarımcılar, güzel grafikerler var. Fakat bunlarda büyük projeler yapıyor ve hosting veya diğer büyük siteleri tasarlıyor. Bu tür 40-50 dolarlık site yada tema yapan yok. Yani profesyönel olarak yapan yok.

Ve en önemlisi artık warez işlerini bırakmamız lazım. Ben uzun zamandır artık eklenti, tema, script ne olursa themeforesten alıyorum. Nette olsa bile. Çünkü temiz olduğunu, ve zaman zaman güncellendiğini biliyorum.
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Adamlar o parayı kazanıyorda temalarıda nasıl yapıyorlar sahifa teması örnek adamlar her yerini mükmmel yapmış hele admin paneli temanın her yerini yönetiyor kim bilir kaç günde yapmışlardır :)

Szryalcin Szryalcin www.neleroldu.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Neleroldu.Net
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 137 / 55
  • Ticaret 13, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

1924725 dolar neredeyse 2 milyon dolar ediyo :)

34,995 x 55 dolar

http://themeforest.net/item/udesign-wordpress-theme/253220?WT.ac=category_item&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=internq7

yani 1 tema ile hayatını değiş. Ev, araba ve sonsuza kadar çalışmadan evinde otur.

Abi temamı bu ya :( bundan mı okadar kazanmış.
abi bırakın intihar edecem :S

wmaraci
wmaraci

mtnTK mtnTK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 11 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Themeforest sitesinde en çok hangi kategorinin temaları satılıyor bilgisi olan var mı?

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

WM Aracı üyeleri olarak bizde profesyonel bir tema yapıp neden koymuyoruz Themeforest'e. Bütün üyelere maaş bağlanır :D başka ne yapılıcak o kadar para.

Buna güldüm hocam.
Böyle bi' proje varsa göğsümü gere gere "VARIM!" diyorum. :D

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Szryalcin adlı üyeden alıntı

Abi temamı bu ya :( bundan mı okadar kazanmış.
abi bırakın intihar edecem :S

Evet aynen bundan kazanmış. 1 tema yapmak 1ay sürür. ya bu temadan kazanılan 2 milyon dolar kaç yıla harcanır? :)

PendikMedya PendikMedya www.medyapendik.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Haber Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 1, (%0)

Emrecany adlı üyeden alıntı

Adamlar o parayı kazanıyorda temalarıda nasıl yapıyorlar sahifa teması örnek adamlar her yerini mükmmel yapmış hele admin paneli temanın her yerini yönetiyor kim bilir kaç günde yapmışlardır :)

Safia temasının türkçesi varmı kardeşim sende..
ingilizcesini çözemedim temayı çok beğendim

http://www.alokorkuevi.com

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Şu tema 55 dolardan 57.388 defa satılmış. Yani 3.156.340 dolar. Türk parasıyla 7.000.000 küsür TL. Düşünün bir de bu temayı warezden indirenler satın alanların 3 katıdır. Bu miktarda satışın sebebi tasarım değil, zira orada çok daha iyi tasarımlar da var. Önemli olan destek, yeni özellikler ve sürekli güncellik.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Şu tema 55 dolardan 57.388 defa satılmış. Yani 3.156.340 dolar. Türk parasıyla 7.000.000 küsür TL. Düşünün bir de bu temayı warezden indirenler satın alanların 3 katıdır. Bu miktarda satışın sebebi tasarım değil, zira orada çok daha iyi tasarımlar da var. Önemli olan destek, yeni özellikler ve sürekli güncellik.

Ben bu kadar parayı kazansam tema daha umrumda olmaz parayı yemekle meşgul olurum heralde :)
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al