freelance iş ilanları

Bu site değerleri ile reklam alınabilir mi?

5 Mesajlar 662 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Sitemin değerleri aynen resimde olduğu gibidir ve gün geçtikçe durmadan yükselişe geçiyor. Son 2 ayda hiç düşüş olmadı. Fikir almak istediğim asıl konu ise bu değerlere sahip bir web sitesine reklam alanları yada tanıtım yazıları alabilir miyim? Adsense hesabı zaten var benim asıl kastettiğim reklam alanları forumda konu açıp reklam almak.

Kafamı karıştıran en büyük soru ise böyle bir sitenin reklam alanları ve tanıtım yazılar ne kadar eder. Adsense hesabı olduğu için bu tarz bir işe hiç başvurmak istemedim ama sidebar bölümünün boydan boya boş durması biraz rahatsız edici durum. Ayrıca son zamanlarda tanıtım yazısı yayınamak için gönderilen mailler de var. Fiyat için pm istediklerinde susup kalıyorum. 5 TL mi desem, 10Tl mi desem, 20 Tl mi desem... An itibari ile bir tane tanıtım yazısını da ücretsiz ekledim ayrıca :) Bilmediğim bir konu hakkında nasıl bilgi verebilirim ki ?

Bu yüzden forumda eski olan bu işten anlayan arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Bazıları forumdaki konuları incele siteni karşılaştır gibi cevaplar da yazarsa önceden onlara da bir cevap vermek istiyorum. Alexa dünya sıralaması milyonlarda gezen bir site günlük 8K tekil ziyaretçim var diyor ve 125x125 reklam alanı için de 100 tl istiyor. Bu üç kağıtçılık değil mi sizce ? Bazıları da çok düşük fiyatlar söylüyor. Bu alanda yeni olduğum için yanlış fiyatlar vererek piyasayı baltalamak istemiyorum. Eminim benim gibi bilmeyen arkadaşlar da vardır. Bu sayede bir çok arkadaşın aydınlanacağına inanıyorum. Umarım hocalarımız tavsiyelerini eksik etmezler.

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Alexa idare eder, yani reklam alan birçok siteye göre güzel gibi.
Günde kaç tekil ziyaretçin var?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Alexa idare eder, yani reklam alan birçok siteye göre güzel gibi.
Günde kaç tekil ziyaretçin var?

Statpresin son saydığı 700, Yandex metricanın son saydığı 380. Analytic biraz garip önceki gün statpress ile eşit değerler gösterir ertesi gün bunları yarı yarıya indirir. Analyticin son saydığı 462 tekil.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Bence bu değerlerle reklam, tanıtım yazısı falan alabilirsin gibi görünüyor.
Fiyat olarak bir fikrim yok ancak ufak tefek almaya başlayabilirsin sanki.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Bence bu değerlerle reklam, tanıtım yazısı falan alabilirsin gibi görünüyor.
Fiyat olarak bir fikrim yok ancak ufak tefek almaya başlayabilirsin sanki.

Sitemdeki içerikleri son iki aydır baştan sona düzenliyorum resimler dahil. Googlenin indexlemiş olduğu eski resimlerin hepsi silindi ve yenileri de daha doğru dürüst indexlenmedi. Görsellerde aylık 800k gösterim varken şu an için 170k civarı bir rakama kadar düştü. Eskiden gelen ziyaretçilerin çoğu görsellerden gelirdi ama şu an için 90% web aramasından geliyor. Bir yada iki ay içinde daha da yüksek seviyeye geleceğine inanıyorum. Bu yüzden tahmin ettiğim rakama (günlük 10k) ulaştığımda reklam almak istiyordum. Ama dediğim gibi piyasayı bilmiyorum. Bir de tahmini fiyat söyleseydiniz benim gibi bilmeyen arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum hocam. Sanırım bir kaç ay sonra başlayacağım şimdiden fikirler alsak hepimiz için iyi olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al