Merhaba arkadaşlar. 2000 yılından bu güne sadece internet gazeteciliği yapıyorum. Yazılan yorumların bazılarında çok tehlikeli yanlış yönlendirme yapılan içerikler var. Kısaca anlatayım. 2 tane google news, yandex news, bing news'e kayıtlı haber sitem var. Hatta bir tanesi ben başvurmadan google daha news'i çıkardığı ilk yıllarda, google tarafından otomatik olarak sisteme dahil edildi.
Haber sitesi yönetmek hiçbir şeye benzemez. Çok zaman gerektirir. Harcayacağınız mesai kazanacağınız parayla doğru orantılıdır. Sadece ajansa abone olup ajanstan gelen haberleri siteye ekleseniz ulaşabileceğiniz en büyük hit günlük 300 tekildir. Peki ne yapılması gerekiyor. Öncelikle yazılım çok ama çok önemli. Çünkü google news'in istediği teknik yönergeler var. Bu teknik yönergelere uymadığınız takdirde isterseniz 1 milyon tekil alın yinede kaydedilme olağanız yoktur. Detayları yavaş yavaş anlatacağım. Ama hiç kimse ben seni google news'e kaydettirebilirim garantisi veremez. Sadece benim gibi danışmanlık yapabilir.