Merhaba arkadaşım sorularını cevap vermek gerekirse bilgim ve birazda fikir dayalı olarak yazacam umarım bıraz olsun yardımcı olabilirim

1. Scriptini nasıl bulabilirim ?
C1. Bu tür scriptler warez yada ücüret karşılıgında bula bilirsin ama warez önermem tabiki

2. Scriptin çalışma mantığı : Facebooktaki videoları benim siteme çekiyor ve ziyaretçilerin indirmesini sağlıyor . Bu şekilde mi ? Yada benim sitemdenmi indirecekler videoları bunu cevaplasanızda olur.

C2- Bu Tür Scriptler Aslında Arkadaşımında dediği gibi facebook uzerinden video url alarak yapıyor ama son günlerde facebook'un bu gibi uygulamalar için aldığı bir önlemde bulunmaktadır yada şöyle yapabilirsin bot usulu videoları kendi hostingine gecersin ama tellif hakkı vs gibi haklar doğacağınıda unutma derim bu arada

3. Nasıl bi hosting almalıyım ?
C3. Hosting'den önce gercek anlamda bu işi yapan bir firmadan bu hizmeri almanı tavsiye ederim özelliklere gelince trafik vs gibi özelliklere göre kendin bunu belirliye bilirsin ve hosting'inizin php5.4 güncelleme alanlarını kendiniz kontrol ederseniz daha iyi olur php güncellemeleri olduğu için son günlerde bazı scripteler buna göze yenıden yazılmaya başladı ve hostinglerin genelde php4 kurulu olduğu için bu scriptleri çalıştıramıyor normal olarak php5.4 oluncada bir alt sürmü çalıştırmazsın diye biliyorum diğer bir yandan yanlış bilmiyorsam