freelance iş ilanları

Sektörel Kelimelerde Rakip Analizi ve Danışmanlık Ücreti

10 Mesajlar 1.114 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bu iki konuyu uzunca konuşmak dileğiyle açıyorum.

Birinci konumuz sektörel seo kelimelerinde geçmek istediğimiz 15 rakip var ya da 5 rakip site var diyelim. Neleri onlardan eksik yaptığımızı nasıl görebiliriz? Değiştiremiyeceğimiz (domain yaşı vb) ve değiştirebileceğimiz (backlink sayısı, tanıtım yazısı, anahtar kelime dağılımı) şeyler nelerdir? Bu analiz için en basitinden en zoruna nelere bakmamız gerekmektedir arkadaşlar?

İkinci soru bu konuyla alakadadar ama farklı yönleri de var. Bir müşteriden veya bir kişiden ne kadar ücret talep edilmesi gerekir bir seo çalışması için. Fiyat söylemeniz daha iyidir tabi fakat şu olursa iş zor olur şu olursa ücretin artması gayet normaldir gibi yorumlarda da bulunabilirsiniz.

Ayrıca ikinci soruyla ilişkili şöyle bir durum daha var. Çalışma yapılacak sitenin site içi seosunu güçlendirmek ve hızlandırmak optimize etmek gibi çalışmalar zaten vakit ve emek alan işler. Bunun ücreti için neler düşünüyorsunuz?

Umarım yeterli ilgiyi görür ve güzel bir konu olur.

wmaraci
reklam

nosae nosae Nosae.Blogspot.Com/2014© Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
2. sorunuz için seoyu uzun bir zamana yayacaksanız ki zaten doğru olanın bu olduğunu söylerler ücret 4 haneli rakamlara ulaşabiliyor.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

nosae adlı üyeden alıntı

2. sorunuz için seoyu uzun bir zamana yayacaksanız ki zaten doğru olanın bu olduğunu söylerler ücret 4 haneli rakamlara ulaşabiliyor.

Ne kadar uzun süreç? Ortalama her kelime için o kadar bütçeye gerek olacağını zannetmiyorum hocam. Amaç ilk beş dersek 4 hane gerekli mi ki?

nosae nosae Nosae.Blogspot.Com/2014© Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Ne kadar uzun süreç? Ortalama her kelime için o kadar bütçeye gerek olacağını zannetmiyorum hocam. Amaç ilk beş dersek 4 hane gerekli mi ki?

Tek kelime için değil de artık sizin sayısnı belirleyeceğiniz 4 olabilir veya 5.Uzun süreç derken 3 ay 4 ay gibi bir süreçten bahsediyorlar kendini elit olarak tanıtan kişiler.Tam bir bilgim yok ama 5 günlük 10 günlük yüklenmeyle yapılan seonun zararının olabileceğini söylüyorlar.3-4 aya yayıldığı zaman yararının daha fazla olacağını söylüyorlar.

Bunlar benim düşüncem değil ya da denemişte değilim sadece uzun zamanda gözlemlediklerim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

nosae adlı üyeden alıntı

Tek kelime için değil de artık sizin sayısnı belirleyeceğiniz 4 olabilir veya 5.Uzun süreç derken 3 ay 4 ay gibi bir süreçten bahsediyorlar kendini elit olarak tanıtan kişiler.Tam bir bilgim yok ama 5 günlük 10 günlük yüklenmeyle yapılan seonun zararının olabileceğini söylüyorlar.3-4 aya yayıldığı zaman yararının daha fazla olacağını söylüyorlar.

Bunlar benim düşüncem değil ya da denemişte değilim sadece uzun zamanda gözlemlediklerim

Tecrübe edenlerin de katılıp yorumda bulunmasını istiyorum, benim de gözlemlerim var fakat sağlam bilgi olarak görmüyorum. Belki doğrudur ama sağlam demiyorum.

kadiraltay kadiraltay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek girişimci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
siteni ve anahtar kelimeni pm atarsan yorumlayabilirim

adige adige jinepsmedia.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
SEO sürekli olarak takip edilmesi gerekli, yaptım bitti bu kadar diyemezsiniz.Fiyata gelince birçok etken var kelimedeki harf sayısı, kelimenin hiti, kelime ile çalışılmış güçlü firmalar varmı gibi gibi gider...

SEO çok komplike bir yapı aslında, bir bütün.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

adige adlı üyeden alıntı

SEO sürekli olarak takip edilmesi gerekli, yaptım bitti bu kadar diyemezsiniz.Fiyata gelince birçok etken var kelimedeki harf sayısı, kelimenin hiti, kelime ile çalışılmış güçlü firmalar varmı gibi gibi gider...

SEO çok komplike bir yapı aslında, bir bütün.

Komplike kısmını konuşsak, bakabileceğiniz üzere imzamda bir site var ve bir sürü kolay kelimelerde, kelime gruplarında 6 aylık domain yaşıyla ilk sırada veya ilk sıralarda. Daha detaylı bir konuşma için bu konuyu açtım. Rakipleri neye göre analiz edebilirizle devam edebiliriz? Benim seo yapmamla seo danışmanlığı yapmam arasında fark var çünkü. Sektörel kelimelere seo yapmak için bu sorulara cevap almam gerektiğine karar verdim.

Üzgünüm imzamda değil mesaj bölümümde varmış, imzamı değiştirmeyi yarım bırakmışım.

adige adige jinepsmedia.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Bende de 3 aylık bir site var, hayli zor kelimelerde ilk 3'e ve 1.sıraya girdim.Öncelikle kelime seçerken rakip firmaların kelimelerinden ziyade farklı kelimeler seçmek gerekli, çünkü diğer kelimelerde 1. sıraya oturduktan sonra genel olarak kullanılan popüler kelimelere yoğunlaştığınızda daha kolay çıkıcaksınız üst sıraya.Hemde bu sayede diğer popüler sitelerden seken aramalardaki kullanıcıların hepsini de toparlamış oluyorsunuz.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

adige adlı üyeden alıntı

Bende de 3 aylık bir site var, hayli zor kelimelerde ilk 3'e ve 1.sıraya girdim.Öncelikle kelime seçerken rakip firmaların kelimelerinden ziyade farklı kelimeler seçmek gerekli, çünkü diğer kelimelerde 1. sıraya oturduktan sonra genel olarak kullanılan popüler kelimelere yoğunlaştığınızda daha kolay çıkıcaksınız üst sıraya.Hemde bu sayede diğer popüler sitelerden seken aramalardaki kullanıcıların hepsini de toparlamış oluyorsunuz.

Evet dediğiniz güzel bir taktik, önce alternatif kelimelerde üste oynayıp sonra asıl kelimelere yüklenmek. Peki bu orta zorlukta bir kaç kelime için sizce ne kadar vakit alır veya almalı? Ücret tahmini siz ne dersiniz?

Ayrıca bu esnada rakiplerin durumlarına bakmak istersem ne gibi bir yol izlemem gerekir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al