lostyazilim

Alexa'da en iyi düşme yöntemi! (Tamamen doğal)

30 Mesajlar 9.097 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)

mesut adlı üyeden alıntı

Alexa'da yükselmek yerine Google'da yükselmeyi deneseniz daha iyi olmaz mı ?

Burası Alexa kategorisi google kategorisi değil. Haliyle alexa ile ilgili bilgiler veya ipucuları verilmekte. Siz de bu yorumu Google kategorisine yazsaydınız olmaz mıydı?

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...
wmaraci
reklam

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

CesuryureK adlı üyeden alıntı

Burası Alexa kategorisi google kategorisi değil. Haliyle alexa ile ilgili bilgiler veya ipucuları verilmekte. Siz de bu yorumu Google kategorisine yazsaydınız olmaz mıydı?

Benim demek istediğim şu, Alexa'da yükselmek için binbir takla atacağınıza arama motorlarında yükselmek için çalışın daha iyi. Alexa'nın size bir + veya - si olmaz.
Ama arama motorlarında doğa yöntemlerle yükselmek size daha fazla hit ve ziyaretçi kazandıracaktır.

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
1- Kimse burda takla atmıyor bu söylem hoş değil. Bu şekilde konuşan biriyle dialoga dahi girmem bu yüzden son postum.
2- Konuyu açanın ilk mesajını okursan zaten hit durumu yani google durumu iyi olup alexa değerini düşürmek isteyenlere ipucuları vereceğini yazmış. Anlaşılan başlığı görüp direk dalmışsınız. Biz takla attığımız muamma da ancak siz de balıklamadan geri kalmadığınız ortada.
3- Google'da yükselmenin Alexa'da yükselmeden daha önemli olmadığını bilen yok. Google'da yükseldiğinde hit gelmeyeceğini bilemeyen de yok. Bu da olayın ayrı gülünç durumu. Nedeni ise 5. maddede.
4- Kendi adıma konuşmam gerekirse istediğim kelimede istediğim sayfada değil istediğim sıradayım. O yüzden lütfen bilip bilmeden takladan tokattan bahsetmeyin. Dmoz'a başvurumdaki ilgili editöre bir şekilde ulaştım ve olumsuz durumun gerekçesini sordum. Alexa durumundan yakındı. Bunu biliyor musunuz acaba? Kalkıp dmoz konusunu da sorgulamayın da.
6- Siz hangi sitede hangi kelimede istediğiniz yerdesiniz bunu merak etmiyorum değil.
5- Burası bilgi paylaşım platformu. Paylaşımınız veya düşünceniz varsa oturur daha etik bir dille daha yapıcı ve bilgi dolu cümleler kurup makale yazar bilene veya bilmeyene bilgilerinizi sunarsınız. Aksi taktirde bunu yapmıyorsanız gelip bu bundan iyidir takla atmayın demek de pek yararlı bir cümle değil aksine sadece havaya atılmış kurşun niteliğinden öteye geçmez.
6- Lütfen ortamı gerecek, forum yöneticilerini zor durumda bırakacak veya hergün bir şekilde girilen bu ortamdaki kişilere yakışık cümle kuralım.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Belki buraya kadar söylediklerinize katılabilirim. Ancak benim ve çoğu arkadaşımızın tek görüşü sayfa yenilenmesine karşıdır. Sebebi tam yazıyı okuyorum. Pat bi baktım sayfa yeniden açılıyor. Ne alaka ben rahat rahat yazımı okuyamayacaksam ne için giriyorum ki? Sadece sen kazanasın diye mi?

googleseo adlı üyeden alıntı

3. Sayfa otomatik yenileme kodu ekleyin. Bu sonuçta doğal bir koddur. Ama her 30 sn. için yapmayın.

Örn: 120 ila 140 saniye arası yapın. Bu bütün konu ve içeriklerde olsun. Videolu içerikleri düşüneceksiniz. Kullanıcı video play butonuna bastığında playera yöneldiği için yenileme kodu devre dışı kalıyor.

Bu sayede kullanıcı daha fazla kalıyor ve sayfa çoğul hit daha çok artıyor. Bununla birlikte kullanıcıların kalma ve sayfalar arası dolaşma istatistikleri artmış oluyor.

🔒 http://mcmyazilim.com
wmaraci
wmaraci

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Teşekkürler:)

1337

fatiii fatiii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
bakalım 5 arkadaşa yaydım :)

bilginu bilginu Seo, php, html, marketing professional Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo, php, html, marketing professional
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 39
  • Ticaret 11, (%100)
Hit programlarını kullanmak gerçekten bir işe yarmıyor 2 gun kullandım 1800 hit cektim gunluk hergun azalan alexa değerim ilk defa durdu. Google bin sayfa içerigimi sildi. 1 hafta oldu alexa değerim eski hızıyla değişmiyor. Sanal hit yalnızca kendini kandırmaca. Bence toolbara filanda gerek yok alexayı doğal haline bırakmak en güzeli bence.

oruya oruya zayiflamakistiyorumtr.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek danışmanlık
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 3, (%100)
Denemeye değer ama 5 pc bulman imkansız internet kafeciyle anlaşıp tolbar kurduracan anca o şekilde olur :D

FierOzgur FierOzgur Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker, Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 13 / 16
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkürler paylaşım için

elis elis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Yani benim anlamadığım niçin bu kadar negatif görüşler sunuluyor.Nihayetinde arkadaş düşüncelerini paylaşmış emek vermiş o kadar yazmış. Niçin o kadar yazdın? ne gerek var vs bunlar çok saçma. Yazılanları uygulayıp uygulamamak bizlere kalmış insanların iyi niyetlerini başka yerlere çekip muhallif olmaya hiç gerek yok.

nazarca.com
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al