lostyazilim

Sosyal Medya ve SEO

4 Mesajlar 969 Okunma
lstbozum

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Bu yazımızda sizlere sosyal medya nın önemi ve seo ya ne gibi faydaları olduğundan bahsedeceğim.

Sosyal medya, yazmış olduğunuz içerikleri paylaşıp kullanıcıların siteye gelmesini ve bu paylaşılan içeriklerin başka kullanıcılar tarafından beğenilip yeniden paylaşmasını sağlayan yöntemdir. İnsanlar beğendikleri içerikleri sosyal medyada paylaşır ve konuşurlar işte bu yolla web sitenizin trafiğini arttırabilir, yeni ziyaretçiler elde edebilir ve web sayfanızın hızlı index almasını sağlayabilirsiniz.

Google’nin algoritma değiştirmesinden sonra sosyal medya nın önemini daha fazla artmıştır. Çünkü Facebook, Twitter, Google+, Youtube vb. sosyal ağlar çok yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip, sürekli güncellenen ve arama motorları botlarının sürekli içerisinde olduğu aktif sitelerdir. Özelliklede Google+ Böylece atılan twitler, yüklenen video, paylaşılan yazılar, yorumlar vs. arama motorlarının gözünde sitenizin değerini arttırma en önemli yardımcıdır. Facebookdan örnek verecek olursak bugün Facebookun 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor yani çok büyük bir reklam potansiyeli demektir. Büyük, küçük bütün firmalar hedefledikleri kitlelere sunmuş oldukları hizmetleri kolayca sunabilir ve ciddi satış başarıları sağlayabilir.

Sosyal medyanın seo ile ilişkisine gelirsek sitenizde paylaştığınız içeriğin ilgi çekici olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü sitenize gelen ziyaretçinin 2-3 saniye içinde siteden çıkması size faydadan çok zarar getirir. Arama motorları insanlara yararlı olan kaliteli içerikleri severler. Sosyal medya platformlarından nofollow dahi olsa backlink alırsınız bu durum sitenizin index alma hızınızı artırır ve sitenizin genel sıralamasını yükseltir. Son olarak sitenize ziyaret eden kullanıcıların ilgisini çeken içerikleri kendi sosyal profillerinde kolaylıkla paylaşabilmesi için Facebook beğen, Tweet at, Google+’da paylaş gibi butonları koyarak kendi profillerinde paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum sitenizin Seo performansını önemli ölçüde arttırır.

Kaynak: http://www.hostingdomain.web.tr/sosyal-medya-seo/
AhmtENES

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
"facebook twitter ve google + " üçünde ve daha fazlasında paylaşım için çok güzel bir plugin var. kullanıyorum ve mutluyum. Sizlere linkini veriyorum, inceleyip sitelerinizde kullanabilirsiniz.
Buyrun: Really simple Facebook Twitter share buttons

Arkadaşımızın söyledikleri zaten bir kısmımız tarafından biliniyordu. Burada tekrar gündeme getirerek bir iyilik yapmıştır. Teşekkür ediyorum.
AhmtENES

kişi bu mesajı beğendi.

Elimden Geliyor

AhmtENES AhmtENES WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Malcolm X adlı üyeden alıntı

"facebook twitter ve google + " üçünde ve daha fazlasında paylaşım için çok güzel bir plugin var. kullanıyorum ve mutluyum. Sizlere linkini veriyorum, inceleyip sitelerinizde kullanabilirsiniz.
Buyrun: Really simple Facebook Twitter share buttons

Arkadaşımızın söyledikleri zaten bir kısmımız tarafından biliniyordu. Burada tekrar gündeme getirerek bir iyilik yapmıştır. Teşekkür ediyorum.

Önerdiğin eklenti gerçekten de güzelmiş teşekkürler. :)

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)

AhmtENES adlı üyeden alıntı

Önerdiğin eklenti gerçekten de güzelmiş teşekkürler. :)

Güle güle kullanın, hem çok şık bir görüntüsü var eklentinin, hem çok kasmıyor siteyi, hem de kullanımı çok kolay.

Elimden Geliyor
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al