Bu durumdan rahatsız olan kişiler tarafından açılmış bir sürü konu var bu konuda olduğu gibi. Her şeyi izlemesi kayıt altına alması demek milyonlarca kişi içinden (sahilden kum tanesi seçmekten farkı yoktur) kalkıp benim bilgilerimi alıp inceleyecek benim mahremimi okuyacak demek değildir elbette. Zaten bu tür boş işler için de kullanmıyor bu bilgileri. Hepimiz gibi sitemizdeki insanların davranışlarını merak eder ve analiz eder kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak için kullanır bu bilgileri. Google Analytic kullanmayan kaç kişi var ?

Diyelim bu bilgileri kayıt altına almadı, diyelim ki bize rastgele reklamlar gösterdi, o zaman çıkacak sonuçları tahmin edebilecek birileri var mı ? Dini içerikler aradığınızda karşınıza hakaret sayılabilecek bir reklam çıksaydı ne yapardınız ? Yada dini konular açtığınız sitenizde kumar veya benzeri reklamlar çıksaydı ne yapardınız ? Banane be bu reklamlardan çok iyi para kazanıyorum mu diyeceksiniz ?

Bence Google amcamın bu bilgileri kayıt altına alması bizim zararımıza olan bir durum değildir. Hepimizin faydasınadır.