wmaraci reklam

Sınav Sınav Sııınaaav…

3 Mesajlar 607 Okunma
smmexpress

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Aşırı terleme, baş ağrıması, uykusuzluk ve daha niceleri..Yaklaşıyor, evet evet yaklaşıyor.”Sınav Stresi” yakında tüm öğrencilerde..

Şimdi sınavları korku filmi gibi sunmakta saçma oldu, ama her öğrencinin mutlaka zorlandığı bi ders vardır. Eğer yoksa bilin ki sınıftaki “inek” sizsinizdir.Genellikle bu matematik olur ama başka derslerde zorlananlar olabilir.Yani ne biliyim fizik olsun coğrafya olsun dil anlatım olsun…

Aslında benim amacım sınavı incelemek değil sınavda yapılabilecekleri size söylemek.Basit şeyler yani.

1)Sınav öncesi kahve için

Şimdi bilimsel olarak kahvenin beyni daha çok çalıştırıldığı kanıtlanmıştır.Yani çok içmesi de zararlı bunu da kabul etmek lazım.Ama o gün sadece bir sınav olacaksanız sınavdan önce gidin bi kahve için.En azından sizi uyku derdinden kurtarır.

2)Sınav öncesi temiz hava alın

Sınavdan önceki tenefüste çıkın bi dışarda temiz hava alın.Oksijen çekin içinize, beyninize kan gitsin bea.

3)Hareketli, mutlu müzikler dinleyin

Müzik dinleyin ama hareketli ve mutlu müzikler olsun. Burası önemli, çünkü sınav öncesi “Arsız Bela” dinlemek ne kadar mantıklı olabilir ki ?(Normal yaşamda dinlemek çok da anlamlı olmasa bile) Bunu ben genellikle yaparım, hakkattende işe yarar, denemenizde fayda var.

Yapılabilecek daha bir çok şey olabilir ancak benim anlık aklıma gelenler bunlar, eğer sizinde bi fikriniz varsa yorumda belirtirseniz iyi olur :)

Kaynak:http://www.metinyazar.com/taktikler/sinav-sinav-siiinaaav.html

wmaraci
reklam

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Sınavdan önce kahve içmenizi pek tavsiye edeceğimi söyleyemem.

Ek olarak: Sıradan bir günmüş gibi davranın. Eğer böyle davranmazsanız herkes rahat ve sakince sınava girerken siz gerilerek giriyormuş gibi hissedersiniz. Sınava gireceğiniz okula gidip masanıza oturduğunuzda şöyle bir etrafınıza bakın insanları inceleyin. Neredeyse hepsinin yüzü gergin olacaktır. Siz pozitif olun etrafa pozitif enerji yayın. Sınav anına kadar gülümsemeye özen gösterin.

Pozitif bir ortamda sınava girmek kadar güzel birşey yoktur ;)
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

political adlı üyeden alıntı

Sınavdan önce kahve içmenizi pek tavsiye edeceğimi söyleyemem.

Ek olarak: Sıradan bir günmüş gibi davranın. Eğer böyle davranmazsanız herkes rahat ve sakince sınava girerken siz gerilerek giriyormuş gibi hissedersiniz. Sınava gireceğiniz okula gidip masanıza oturduğunuzda şöyle bir etrafınıza bakın insanları inceleyin. Neredeyse hepsinin yüzü gergin olacaktır. Siz pozitif olun etrafa pozitif enerji yayın. Sınav anına kadar gülümsemeye özen gösterin.

Pozitif bir ortamda sınava girmek kadar güzel birşey yoktur ;)

10 numara 5 yıldız bi tespit. Benim amacım burda korkutmak değil saten yazının içinde bir kaç kezde belirttim. Yanlış anlaşılmak istemem ama insan bilinçaltında herzaman "Ya düşük alırsam?" sorusu oluyor. Başarı bunu kafandan silebilmektir aslında.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al