agg1401 adlı üyeden alıntı

Türk oyun yapımcıları ise aynı şeyi söyleyemem, neredeyse hiç oyun yapmıyorlar.

Öncelikle bu lafınıza şöyle söylemek istiyorum kişisel projelerimin sayısı heralde 100 ü geçer ve 2 harddisk i sırf bu projelerim kapsıyor, oyun yapan var fakat bu projeleri yayınlamak ve heba kimse etmek istemiyor.Türkiye oyun çıkaracağıma yurtdışında çıkarırırım en azından kar ederim.Türkiyede oyuna yatırım yapılmadığı sürece oyun sektörü gelişemeyecek herkes orjinal almadıkça call of duty, crysis tarzı oyunlar türkiyeden beklemeyin diyeceksiniz ki crysis yapımcısı türk bu adam türkiyede mi ? Bi araştırın şirketi nerde kurmuşlar ? Türkiyede sektör yok belki fakat yurtdışında büyük paralar uyandırabilecek bir sektör ve inanın türk game developer sayısı çok fazla fakat gerçek anlamda türkiyede olan developer sayısı çok az bu yüzden sektör gelişmedikçe türkiyeyede geleceklerini sanmıyorum.

En azından şöyle bir örnek vereyim ben hiç bir beklentim olmadan androide oyun çıkartıyorum veya projeler üretiyorum fakat sitemde yani projelerimi ve oyunlarımı yayınladığım bölmede bir adet bağış sayfası var neredeyse 2 yıl oluyor halen 1 krş bağış yapan yok haberiniz var mı ? Bana 1 tl bağış gelse bu bana belki yazılımsal ve donanımsal anlamda birşey katmayabilir fakat motive yani manevi anlamda nasıl bir katkı sağladığını size anlatamam bir dahaki projemde dahada çalışma azmi verir bana fakat bunu türkiyedeki oyunculara anlatmak neredeyse imkansız. O yüzden artık umudumu yitirmeye başladım girişim şirketleri olmasa heralde türkiyede hiç oyun firması kalmayacak bunada şükür :)

Yazım hatalarım varsa affola...