kpssdelisi adlı üyeden alıntı

hocam zaten bildiğim kadarıyla yeni bir dosya üretmeside gerekmiyor üzerine yazman lazım sonra eskisiyle değiştirirsin, öncelikle şu anda ingilizce haliyle kullanılan .po dosyasının aslını olduğu gibi alıp onu türkleştirmeye çalıştığından emin ol, bazen aynı isimli farklı versiyona ait .po dosyalarını birbirinin üzerine kaydetmek hatalara yol açabiliyor ayrıca default bir dosya daha olabilir onuda değiştirmek gerekebilir.. ayrıca .po yanında .mo dosyasıda değiştirmende gerekebilir.. kullandığın temanın destek forumlarına yazman burada her sorulan soruya önce sitesinde konuyla ilgili genel bir makale yazıp sonra buradan bakabilirsiniz diyerek imleme yapan pek yardımcı olmayan arkadaşlardan çok daha yardımcı olacaktır kanısındayım

Söylemek istediğinizi anladım makaleleri kontrol ettim zaten. Direkt olarak notepad gibi bir düzenleyiciden düzenleseydim eğer söylediğiniz gibi ingilizce cümleyi silip yerine türkçeyi koysam cümle değişecek ama poedit ile düzenlediğim için ikinci bir ek satır ekliyor. Burada olması gereken ikinci satırdaki cümleyi aktif etmek ve bunu nasıl yapabileceğimi öçğrenmek istiyorum.