wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.431 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Paravan stratejisi hakkında web'teki bir sürü yazıyı okudum. Bende şuan, ilk özgün ve düzgün içeriği girilmiş 10 paravan mevcut. Hiç bir link vs verilmedi. Paravanlara daha bugün ve dün içerik girildi. Sorular şunlar?

Link döngüsü yapmak korkutuyor ama cidden daha fazla yarar mı sağlıyor? Öyle mi yapayım?
Bir sonraki içerik giriş vakti ne zaman olsun ve nasıl devam etsin?
Sonunda ne zaman link çıkışı yapayım?

Abi e kitap mı yoksa onlarca içerik mi? Sana tekrar geldim :) Her yazıdan sonra isminle yazının içerik kısmının sahibinin sen olduğunu belirtmeyi düşünüyordum. Word hala duruyor. Şuan zaten hali hazırda 20 taslağım var normal konularımda. O 20 konu bitmeye yakın Word'ü derleyeceğim abi. Ama sen beni alıntılayınca bana bildirim gelmiyor kaçırıyorum cevabı :)

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Paravan stratejisi hakkında web'teki bir sürü yazıyı okudum. Bende şuan, ilk özgün ve düzgün içeriği girilmiş 10 paravan mevcut. Hiç bir link vs verilmedi. Paravanlara daha bugün ve dün içerik girildi. Sorular şunlar?

Link döngüsü yapmak korkutuyor ama cidden daha fazla yarar mı sağlıyor? Öyle mi yapayım?
Bir sonraki içerik giriş vakti ne zaman olsun ve nasıl devam etsin?
Sonunda ne zaman link çıkışı yapayım?

Abi e kitap mı yoksa onlarca içerik mi? Sana tekrar geldim :) Her yazıdan sonra isminle yazının içerik kısmının sahibinin sen olduğunu belirtmeyi düşünüyordum. Word hala duruyor. Şuan zaten hali hazırda 20 taslağım var normal konularımda. O 20 konu bitmeye yakın Word'ü derleyeceğim abi. Ama sen beni alıntılayınca bana bildirim gelmiyor kaçırıyorum cevabı :)

Merhaba, geciktiğim için kusura bakma yoğun çok fazla bu çalışma dönemi.
Paravan sitenin ne olduğunu bilirsek, tüm sorularına yanıt vermiş oluruz. Paravan site, diğer bir siteyi deskleyen naylon bir sitedir. Bu yanlış. Paravan site, bir tabirdir. Benzetmedir. Tanımlamak için böyle deriz ve bunu, sadece biz biliriz. Ziyaretçi bilmez. Biz kendi aramızda tanımlamak için paravan diyoruz. Bu bir sır. Ve aramızda kalsın bu sır (:
Asıl siteyi seo konusunda daha üste taşımak, yahut bulunduğu konumu korumasını sağlamak için ikinci bir site açılır ve linkler ile referans olunur. Çünkü başka siteler bizim sitemize ya bu şekilde referans olmaz, olmak istemez, yahut ücrete tabidir ve pahalıya patlayabilir.
Buna göre; şimdi düşünelim. Bir başkasının vermesi lazım ve vermiyor. Bizde bu yüzden bu siteyi açıyoruz. Ne olması gerkli? Aynısı olması gerekli. O halde o aynısı olacak site nasıl bir site? Haftada bir içerik girip tek bir siteye link verip devamlı reklam yapan bir site mi? Hayır! Peki biz ne yapıyorz? Siteyi açıyoruz, 3-5 asıl siteden kopya yazı veya sallamasyon değersiz anlamsız yazı girip habire link veriyoruz. Peki şimdi normalde aynısı olacak siteyle bir benzerliğin kaldı mı? Hayır! Paravan aramızda sırken, gelen ziyaretçiden arama motorlarına kadar, bu bir paravan sitedir duyduk duymadık demeyin demiş olduk. Peki biz bu siteyi neden açmıştık?
Paravan site, bir web sitesidir. İçeriğide devamlı girilir. Link döngüsü, bilmeyen ve bilip fazla kazanmak isteyen seo danışmanı demiyorum! seocuların işidir. 5 paravanla 1 paravana çıkış yapacaksın. Çıkış yapılan paravandan ana siteye link basacaksın. Yahut diğer döngüler.. Bak eğer bunun yararı olsa idi, blog açmak bedava, herkes yapardı bunu. Bazıları şu ikileme düşebilir. Kardeş ben paravan kullandım ve üste çıktım ama! İnanın o kelimenin rakibi yoktur. Tek link referansıyla da çıkacaktın sen zaten. Kerameti paravanda aramayın. Boş işler onlar. Dolu olsaydı ah keşke (: Ama bu işler o kadar basit değil. Bilinçli olun.
Sonuç olarak, paravan site bir web sitesidir. Bu şekilde yayın yapın. Logosundan içerik kalitesine kadar. Sadece sitenize özel yayın yapmayın.
Link çıkışları konusu hala çok geride bilinç. Bakın, aydın doğan yeni bir dergi çıkarttı diyelim. Site bu gün yayınlandı diyelim. Peki açıldığı gün tüm doğan yayın grubu sitelerde bu adamın footer da linki konuluyor mu? Evet. E hani spam hani ceza hani ilk bilmem kaç ay link almayın seocu öğütleri? Kimse link aldığı için ceza yemez bitsin şu konu (: Cezalar anahtar kelimededir. Sen her yere anahtar kelimeni basarsan ceza yersin. İstediğin zaman link al link ver zerre şüphen olmasın zararı yok olmaz.
İçerikte olsun e kitapta. Ulaşabildiğin yerlere ulaş. İnsanlar küçük şeylerde yıpratmasın kendilerini. Öğrenmelerine vesile ol ama, önce sen öğren. Bana kalırsa, sen oku, anla, ve sen yaz. Hatta bir soru cevap kısmı oluştur. Burdan aynısını orada yayınlamak yerine sen anladı isen sen öğretmeye başla ve bayrağı devral benden(: Bu daha hayırlı

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar.

Sitemi açalı 3 ay oldu iş yogunlugundan dolayı en fazla 2,3 günde 1,2 makale yazabiliyorum ama siteme şuana kadar yazdıgım 139 makalenin hepsi %100 özgün.

Günlük ortalama 400-600 hitim var, alexa değerim 283k.

Sitemin genel durumuna ve seo ayarlarına dışarıdan bir göz atabilir eksiklerini ve şuanki durumunu bana iletebilirseniz çok sevinirim

http://webilgini.net

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Berkant KONAC adlı üyeden alıntı

Merhabalar.

Sitemi açalı 3 ay oldu iş yogunlugundan dolayı en fazla 2,3 günde 1,2 makale yazabiliyorum ama siteme şuana kadar yazdıgım 139 makalenin hepsi %100 özgün.

Günlük ortalama 400-600 hitim var, alexa değerim 283k.

Sitemin genel durumuna ve seo ayarlarına dışarıdan bir göz atabilir eksiklerini ve şuanki durumunu bana iletebilirseniz çok sevinirim

http://webilgini.net

Scriptin ziyaretçiye gösterilen tüm dili Türkçe olsun.

Logonu değiştir. Subliminal message kelimesini ve renklerin insan psikolojisindeki etkisini araştırarak buna uygun olarak düzenle. Logona baktım, başka bir işime odaklandım sonra tekrar baktım ve toplam 3 kez bu şekilde oldu. Ve aklımda kalan ebilgini kelimesiydi. Yani site kapansaydı yanlışlıkla bir daha bulamazdım.
Bu yüzden logolar çok önemlidir.

Logo yanındaki boş kısmı doldur, reklam banner vs ne istersen.

Footer meta ve arşiv kısmını kaldır. Anasayfan senin vitrinin. Alakasız ziyaretçinin önemsemeyeceği hiçbirşeyi anasayfada barındırma. O yerlere ilgilenilecek içerikle doldur. Hiç yapamıyorsan güzel bir banner yap ve boydan boya o banner olsun footer alanında.

En alttaki logoyu kaldır png yap ekle.

Bunların çoğu kalite standartları ile ilgili. İçeriklerinde video kullan olabildiği kadar. Yazı ve foto mu, yazı ve video mu? Yazı ve video. Video açıklayıcılığı bakımından fotodan daha önceliklidir arama motorlarınca.

Ek olarak bir youtube kanalı aç ve her anahtar kelimene bir video ekle. Tabi içerikle alakalı. O kelimelerde ilk sayfada otomatik olarak çıkmaya başlayacaksın. Açıklama kısmında sitene yönlendir.

İlk etapta senide yormamak için ilk görünen göze batan durumlar bu şekilde.

wmaraci
wmaraci

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
hocam imzamdaki sitem çok çok geç indexleniyor ben de google gibi getir yapmak zorunda kalıyorum ne yapmalıyım sizce ?

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

imlesene adlı üyeden alıntı

hocam imzamdaki sitem çok çok geç indexleniyor ben de google gibi getir yapmak zorunda kalıyorum ne yapmalıyım sizce ?

İmzanızda bir web sitesi yok (: Ama neyseki sorunuz kolay çıktı.. Geç indexlenen sitelerin sebebi iki tanedir.
1-Ayarlarda ve kodlarda bunu yavaşlatan yahut engelleyen bir ayar veya kod vardır.

2-Site içeriği girişiniz ya uzun zamanı kapsar, ya çok dengesizdir. Bugün 1 haftaya 15 3 gün sonra 2 gibi. Sürekli güncellenen sitelerde 1. problem yoksa geç indexlenme problemide olmaz.

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

İmzanızda bir web sitesi yok (: Ama neyseki sorunuz kolay çıktı.. Geç indexlenen sitelerin sebebi iki tanedir.
1-Ayarlarda ve kodlarda bunu yavaşlatan yahut engelleyen bir ayar veya kod vardır.

2-Site içeriği girişiniz ya uzun zamanı kapsar, ya çok dengesizdir. Bugün 1 haftaya 15 3 gün sonra 2 gibi. Sürekli güncellenen sitelerde 1. problem yoksa geç indexlenme problemide olmaz.

site bu hocam o zaman :) tamam hocam bi gözatayım.. teşekkürler.

06quarrel 06quarrel http://degisikbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hocam. Siteyi açalı 2.5 ay oldu ancak fazla ilgilenemedim siteyle. Biraz fikir verir misiniz acaba mesela ilginç bilgiler kelimesinde yükselmek için ne yapmam lazım. Sitem hakkında da görüşlerinizi bekliyorum hocam. Şimdiden teşekkür ederim. Site Linki

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

06quarrel adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam. Siteyi açalı 2.5 ay oldu ancak fazla ilgilenemedim siteyle. Biraz fikir verir misiniz acaba mesela ilginç bilgiler kelimesinde yükselmek için ne yapmam lazım. Sitem hakkında da görüşlerinizi bekliyorum hocam. Şimdiden teşekkür ederim. Site Linki

Beni kalbimden vurdun (: İlginç bilgiler konusuna çok meraklıyım ben. Gel seninle bi anlaşma yapalım.

Ya, siteye bakayım göze batanlar şunlar diyeyim
Ya, değiştir bu temayı seo na ben bakayım seni fenomen yapalım (Gözün korkmasın ücretsiz destek) (: İlginç bilgi sitesi eksiği var bizde. Bir türlü oturtamadılar şu işi. Okuyucu olarak çok mağduruz(: Bende isterim şöyle adam gibi bir portal olsa da öğrensek bilsek. Sen seç

06quarrel 06quarrel http://degisikbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Beni kalbimden vurdun (: İlginç bilgiler konusuna çok meraklıyım ben. Gel seninle bi anlaşma yapalım.

Ya, siteye bakayım göze batanlar şunlar diyeyim
Ya, değiştir bu temayı seo na ben bakayım seni fenomen yapalım (Gözün korkmasın ücretsiz destek) (: İlginç bilgi sitesi eksiği var bizde. Bir türlü oturtamadılar şu işi. Okuyucu olarak çok mağduruz(: Bende isterim şöyle adam gibi bir portal olsa da öğrensek bilsek. Sen seç

2. seçenek bir an gözüme çok güzel gözüktü nedense :p ancak tema sıkıntısı yaşıyorum işte. bulamadım bir türlü en son bunu yaptım mecburen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al