wepblogger adlı üyeden alıntı

Kısaca editleme yapıyorum deseydiniz bu kadar açıklama gereği yoktu bu dediğiniz işlemleri her blogger blogu açan 10 kişiden 7'si yapıyor ki bunlardan biri benim kalkıp kodlamayı yapan kişinin emeğini satmak hiç etik değil dediğin şey şunun gibi birşey evi temelden tavana kadar 1 kişi yapıyor ev bitmiş sadece boyası kalmış boyacı boya yapıyor evi yapan kişinin emeğini yok sayıp evi ben yaptım diyor ve evin inşaat parasını boyacı istiyor sizce bu boyacının yaptığı doğru mu ?

önecelikle siteyle benim herhangi bir ilgim yok,
temayı normal halinden farklı bir hale gatirmek ayrı, üzerinde değişiklik yaptım demesine rağmen ilk halinden pek farklı olmaması ayrı birşey.

sizin örneğinize karşılık bende bir örnek veriyim o zaman: ilk evi yapan biri desinki, sonradan ev yapan kimse ev satmasın, sonuçta ilk evi ben yaptım ama diğeri ben iki oda yapmışsam o üç odalı yapmış, veya ben taşla yapmışsam o mermerle yapmış, sonuç olarak temel bilgiyi benden almış durumda.
farklı bir örnek daha veriyim, araba veya motor temel olarak aynı yapılara sahipler, kimisi görünüm veya güç olarak farklı sadece, temelde aynı şeyden yola çıkıp hazırlanıyorlar ve farklı markalar birçok üretim yaparak satış yapıyorlar ve kimse çıkıpta temel olarak aynı şeyi kullanıyorsunuz sadece görünüm veya güç olarak farklı, sizin araba satmanızın doğru birşey olduğunu düşünmüyorum, demesi ne kadar saçmaysa bu söylediğiğiniz şeyde o kadar şaçma.

tekrar söylüyorum, benim demek istediğim kimi herhangi bir temadan kodlamayı alıp, magazin temasını galeri haline getirip farklı temalardan farklı eklentileri ekleyerek, birinin istediği şekilde tema hazırlayabilir ve ben bunun ücretli olarak satılmasında herhangi bir sorun görmüyorum.