Tek bir gerçek vardır o da herşey değişir.Diğer forumları kötülemek gibi bir niyetim asla olamaz.Oralarda da çok iyi arkadaşlarımız olduğu kesindir.Yaptığın iş ne olursa olsun önce insani yönünün güçlü olması,insancıl yaklaşımlar yakalaman gerekir.Türkiye'nin en büyük webmasterı olsan dahi insanları anlamaya çalışmak,onlara yardım etmek gibi bir erdeme sahip olunması büyük bir vasıftır.İstatistik araçlarının bu foruma katkısı büyük olmuştur.Ama büyümesini buna bağlamak yanlıştır.Herşey değişiyor yeni arkadaşlarımız internete merak salıyor,kimi blog açıyor kimisi farklı içerikte siteler açıyor.Onları kucaklamak çok önemlidir.Burası bu yönüyle diğerlerinden farklı bir duruş sergiliyor.Burnu havada coderler,burnu havada seocular,burnu havada scriptçiler ve pazarlamacıların burda olmaması yeni gelen arkadaşlara bir yol açmıştır.Başka forumlardaki aşağılama küçük görme anlayışının burda olmaması veya az olması onların bilgiye ulaşırken en kolay yardımı,amatörce olsa bile burda bulmasının yolunu açmıştır.Çok basit bir soruyu burda sorun birileri bildiği anlamda cevap verir,başka bir forumda sorun alay konusu olur.
Şu bir gerçek ki yeni eskii her zaman yıkacaktır.Bu yeni gelen webmaster kuşağı da o eski dayı abiler beğenmese bile bilgilenecek,yetişecek ve geleceği ele alacaktır.Kim ne derse desin,ne kadar küçümserse küçümsesin veya dışlasın onların gözü önünde blogla başlayan serüvenleri daha gelişmiş aşamalara sıçrayacaktır.Dalkavukluk ile bilgiyi karıştıran,her bilgiden para kazanmaya çalışan vicdanını paraya kaptıranlara inat burda benim gördüğüm yeni bir gençliğin geldiğidir.Davetiyesiz,sorgusuz sualsiz,ne yaptın ,çocuksun daha denmediği az da olsa bilginin paylaşıldığı her yerde olumlu adımlar görülmesi doğaldır.WMARACI bişey yapmamıştır.İnsani olan yönümüz yapmıştır.Bu devam ettiği sürece de burası büyüyecektir.

Neyse yaşlı webmasterlarında bir bildiği vardır:)