freelance iş ilanları

Wordpress güncelleme sorunu

4 Mesajlar 589 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
arkadaşlar sitemi yeni açtım. güvenlik teedbirlerini aldım nedir bunlar ; wp-config dosyasının yerini değiştirdim. wp-config dosyasının adını değiştirdim vb şeyler. Daha sonra test amaçlı wordpress'in güncelleme sayfasına geldim. Yeniden yükle dedim. ve "wp config" dosyasını bulamadığına dair hata verdi. Çünkü konumunu ve adını değiştirmiştim. herneyse kaldırıp yeniden kurdum düzeldi fakat benim asıl sorum şu ;

şimdi başka bir zaman güncellenme geldiğinde yine aynı hatayımı verecek ? çünkü ben daha wp-config dosyasını felan şifreleyecem... Yine aynı hatayı verirse kötü olur benim için. Hele hele eklentiler felan sıfırlanıyorsa oda ayrı bir dert olur!

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Wordpress güncellemelerin de dosyaları indiriceksiniz grep win adlı programla yaptığınız değişiklikleri yapıp dosyanın üzerine atacaksınız .
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

Webbiu adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Wordpress güncellemelerin de dosyaları indiriceksiniz grep win adlı programla yaptığınız değişiklikleri yapıp dosyanın üzerine atacaksınız .

zaten veritabanı olduğu gibi kalıcağı için makaleler yorumlar felan olduğu gibi duracak değil mi? eklentileri, sitemap'leri felan'da olduğu gibi yedeklerini ftp'e aktarıcaz ve admin panelinden etkin hale getireceğiz değil mi?

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

zaten veritabanı olduğu gibi kalıcağı için makaleler yorumlar felan olduğu gibi duracak değil mi? eklentileri, sitemap'leri felan'da olduğu gibi yedeklerini ftp'e aktarıcaz ve admin panelinden etkin hale getireceğiz değil mi?

Yapacağınız işlem yeni dosyaları indirim wp-admin vs isimlerini aynı şekilde değiştirin sonra ftpdeki config ayarlarınızı pcdeki yeni wp sürümüne atın bunu hallettikten sonra ftpde klasör açın ve oraya wp-content hariç diğer dosyaları yollayın ondan sonra ana kurulu sitenizdeki wp-contenti açtığınız klasöre yollayın ve yeni bir klasör açın phubilc_html deileri oraya atın sonra pcnizden ftp gönderdiğiniz dosylarıda phubilc_html atın artık karıştı kelimeler ama anlarsınız umarım :D

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al