lostyazilim

Forum Projesi - Düşünceleriniz ?

25 Mesajlar 2.919 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
İsterseniz birlikte çalışabiliriz. 3 senelik Minecraft bilgim var. Ne dersiniz?
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ahmetcivelek ahmetcivelek osuranbaykuş Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gemi Operatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 58 / 64
  • Ticaret 0, (%0)

HarunLee adlı üyeden alıntı

Öncelikle cagman katılıyorum forum olayı bitti.
Hocam 5 yaşındaki çocuklar artık forum sitesi kuruyor 1 ay sonra kapatıyorlar.
Ama o bir ay Diğer forumsiteleri Spam reklamları yapıyorlar.
Yani anlayacağınız para kazanmak için forum sitesi kurmayın.
Onun yerine blog felan wordpress işleriyle uğraşın.
Benden demesi boşuna zaman kaybı. Ama yinede karar sizin.

Forum olayı bitmedi, neden bitsin ki? Sadece bitmiş gibi gösteriliyor. 5 yaşındaki çocuklar sadece forum açmıyor, wordpress blog kurupta blog dünyasının anasını ağlatanları da biliyoruz kaldı ki artık blogların bile tadı çıkmamaya başlıyor. Hâl böyleyken blog işi bitti, forum işi bitti diyemeyiz. Sizlerinde bildiği gibi kendi blog veya forumlarında nam salmış insanlar tanıyoruz. Bunlarda heves ile açılmış forum ya da bloglar değil malumunuz.

cagman adlı üyeden alıntı

Hocam haklısınız da sıfırdan forum açma gibi bir seçenek olabilirmi şu anda :)
wmaracı gerekli kitleye ulaşmış zaten devam eder gider ama sen sıfırdan forum kurup kullanıcı ve içerik bulana kadar oooo... :)

Neden olmasın? Temeli sağlam atarsanız gerisi elbet gelir. Önemli olan temelden sağlam çalışmak. Tutmama sebeplerinden biri, forumu açan "x kişi" bir hevesle açıyor, ama ne bir ekip var ne de bilgisi dahilinde bir konu. Kopyala yapıştırlarla zamanını boş yere harcamış oluyor. Zaman geçtikçe baktı foruma gelen giden yok, bir forum daha tarihe karışıyor. :) Wmaracı'ndan yola çıkmak yanlış olur, burası her telden her sisteme hitap eden bir webmaster platformu ve çok iyi bir geçmişi var. Sıfırdan başlanılacak bir yer ile burayı mukayese etmek olmaz.

Mertcan adlı üyeden alıntı

Forum olayı bitmedi, beceremeyen arkadaşların forum açması yüzünden bitti sanılıyor.
Bundan önce forum açarken bir bütçe, bir ekip gerekiyordu şuanda bu gerekiyor. Ancak şimdiki arkadaşlarımız ne ekip, nede bütçe olmadan forum işine el atınca sonu hüsran oluyor sonrada forumlar bitti deniliyor.
İstatistik yapılırsa eğer, açılıp kapanan blogların sayısı forumlardan daha çok.:rolleyes:

Bence mantıklı, eğer ele avuca alınacak rakiplerin yoksa ve oyun hakkında bilgin varsa girişebilirsin. Bu tarz forumlar paradan çok bilgiye bakıyor, bilgin varsa gidiyor yoksa kalıyor. Birazda çalışma arkadaşı bulursan tamamdır.:)

Aynı Wordpress gibi işte. Bir hevesle blog açıp baktı tutturamıyor, beceremedim deyip kapatmak zorunda kalıyor. İşin ucunda sağlamlık olmalı. Öncelikle bu işi kaldırabilecek bir bütçe, bu iş için yeterli bilgiye sahip ekip ve en önemlisi bu işin hevesten ibaret olmaması çok önemli. Önemli unsurlardan biri de @Mertcan'ın dediği gibi rakiplerin yoksa tutturabilme ihtimalin muhtemel.

cagman adlı üyeden alıntı

Beyler eskiden forumlarda günde 4-5 saat geçirirdik sizin hanginiz şu anda wm aracı dışında bir forumda 2 saat kalıyor ?
Eskiden sosyal medya yokken forumlarda insanlar bişeyler öğreniyordu şimdiki gençlik ne çğrendi ? birilerinin suratının altına kırmızı şeride caps yapmayı.
eskiden bilgili adamlar vardı ? şimdi herkes hacker herkes webmaster.....
dahada artırabilirim. şimdi bir forum açtığınızda eski ortamı yakalayabilirmisiniz.... yakalarım veya yakaladım diyenler saçmalamayın....

Forumlardaki düşüşün sebebi sosyal ağlar (Facebook, Twitter vs.) değil. Farklı sistemler oluşmaya başladıkça ve tuttuğu görüldükçe forumların pek bir önemi kalmıyor gibi görünüyor ama aksine en rahat şekilde herşeyin konuşulup, tartışılabileceği ve bilgi edinilebileceği tek yer forumlardır. Bloglar kendini göstermeye başladıkça kullanıcı artık aradığını forumlarda değil bloglarda arayış içerisine girdiler. Bu kan kaybının sebebi de budur diye düşünüyorum ben şahsen. :) Ve en önemlisi bu işe "hevesle ve anında para kazanmak" amacıyla girilmemeli.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

"Paylaşmak, erdemdir."

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
ve en önemlisi bu işe "hevesle ve anında para kazanmak" amacıyla girilmemeli.
sanırım anlaştığımız ortak ve en önemli nokta ;)
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

İsterseniz birlikte çalışabiliriz. 3 senelik Minecraft bilgim var. Ne dersiniz?

Hocam pm. atın görüşelim.

Arkadaşlar herkesin mesajını okudum öncelikle herkese teşekkürler.
Genellikle çoğu kişiler forumlar öldü diyor, bence tam eskisi gibi yeniden canlanıyor. Bu iş heves işi değilde gerçekten bir ekip toplayarak adam akıllı başlamak istiyorum.

Bu arada ekip alımları başlayacak, düşünen pm atsın lütfen :)

wmaraci
wmaraci

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

IBRA adlı üyeden alıntı

Hocam pm. atın görüşelim.

Arkadaşlar herkesin mesajını okudum öncelikle herkese teşekkürler.
Genellikle çoğu kişiler forumlar öldü diyor, bence tam eskisi gibi yeniden canlanıyor. Bu iş heves işi değilde gerçekten bir ekip toplayarak adam akıllı başlamak istiyorum.

Bu arada ekip alımları başlayacak, düşünen pm atsın lütfen :)

PM atıldı.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al