lostyazilim

Seo ipuçları yeniler için !

11 Mesajlar 1.354 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar. Herkes gibi bende seo uzmanı değilim seodan profesyonel derecede anlamam lakin kişisel tecrübelerime dayanarak birkaç ipucu vermek isterim sizlere tabiki.

- Öncelikle arkadaşlar Bloğunuz veya websiteniz için öyle cafcaflı bir tema kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Kişisel görüşüme göre google sadelikten yanadır ama sakın yanlış anlamayın beni ! Sitenizde bolcana resim kullanın sadelikten kastım resim eksikliği değil :)

- Birde arkadaşlar herhangi bir konuda yazın her telden yazmayın kendinize bir alan belirleyin o konuda yazın. inanın ki bildiğiniz en iyi konuda yazmanız size fayda sağlayacaktır. wordpress seo webmaster tarzı konulara bu devirde sakın girmeyin. en basit olarak bisiklet tamiri üzerine bir blog açın ama seo webmaster üzerine bişi açmayın baştan kaybedersiniz…

- Yazılarınızı kısa değilde orta boyutta tutun ve görsellerler süsleyin arkadaşlar. kuru kuru bir yazı kimsenin hoşuna gitmez, (bende unutmazsam yazının başına bir resim atıveriyorum işte :) ) birde arkadaşlar attığınız resime yazıyla alaklı isimler verin yoksa saçma sapan isim verip googlenin sitenize küfretmesine gerek yok :)

Sosyal medyayı kullanın fakat orjinal profiliniz olarak değil sitenizin adında bir sayfa açın yazılarınızı orada paylaşın. Aksi taktirde kişisel sayfanızda gidip te bloğunuza yazdığınız seo nasılyapılır adlı makaleyi necla teyze nerden bilsin seonun ne olduğunu :) ve hoşuna gitmeyecektir sizin için kızına kötü bahsedecektir (şu ali yokmu hocanın oğlu, sitesinde (yaşlılar facebook profiline site diyor) bişi paylaşmış heralde virüstür kızım uzak dur o çacuktan paylaştıklarını beğenmiyorum :) )

Eveet arkadaşlar sanırım seo uzmanı olmayan bir kişilikten bu kadar tavsiye yeterli. Herhangi bir seo kitabındna veya seo sitesinden alıntı yapmadım zaten o tür siteleri taklip etmem :) bilirsiniz ki herkes seocu ve herkes webmaster (bu yazıyı yazdığıma göre bende seocu oldum iyimi :) :) )
Kaynak : http://alicomez.com/seo-ipuclari-2.slw
skytr

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...
wmaraci
reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
öncelikle teşekkür ederim... seo açısından özgün makalenin önemi çok büyüktür. sitenize eklediğiniz makaleler olabildiğince özgün, ayrıntılı ve insanlara faydalı olabilmelidir. kaliteli içerik seo için bence birinci koşuldur.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

fevzib adlı üyeden alıntı

öncelikle teşekkür ederim... seo açısından özgün makalenin önemi çok büyüktür. sitenize eklediğiniz makaleler olabildiğince özgün, ayrıntılı ve insanlara faydalı olabilmelidir. kaliteli içerik seo için bence birinci koşuldur.

Yukarda da söylediğim gibi seo'cu olmayan birisi için kendi görüşümü yazdım :)
Ama söylediğinize kesinlikle katılıyorum ;)

sedatif85 sedatif85 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında katılıyorum ama özgün içerik filan bazen ikinci planda kalıyor gibi sanki, ben bazı siteler gördüm neredeyse boş ama reklamlar fır fır dönüyor bu nasıl oluyor acaba dostum ben de bunu merak ediyorum

www.btrehber.net
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

sedatif85 adlı üyeden alıntı

Aslında katılıyorum ama özgün içerik filan bazen ikinci planda kalıyor gibi sanki, ben bazı siteler gördüm neredeyse boş ama reklamlar fır fır dönüyor bu nasıl oluyor acaba dostum ben de bunu merak ediyorum

adamın 2 sitesi vardır.
1- site full dur seo vs yapılmış ve içerik yüklüdür. adambununla adsenseye kaydolup onay almıştır reklam fazla gösterim yapsın diye 2. siteye de reklam kodları koymuştur ;)

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Mümkünse yazacağınız makele vs. türlerin içeriğine konu başlığı ile ilgili olan kelimeleri sık sık kullanınız daha doğrusu aralara serpiştiriniz :)

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Google'da üst sıralarda cıkmasını istediginiz kelimeyi, makale içinde geçirirken kesinlikle kalın yapın. Bu önemli bir etkendir. Yazılarınızı düz şekilde yazmayın başlık başlık ayırın wp kullanıyorsanız her başlık için özel başlık 3,4 kullanmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde yazdıgınız makalenin ana kelimelerinde üst sıralara cıkabilirsiniz.

Arkadaşın dediği gibi; seo uzmanı degilim, kişisel tecrübelerimi aktarmak istedim.

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

Berkant KONAC adlı üyeden alıntı

Google'da üst sıralarda cıkmasını istediginiz kelimeyi, makale içinde geçirirken kesinlikle kalın yapın. Bu önemli bir etkendir. Yazılarınızı düz şekilde yazmayın başlık başlık ayırın wp kullanıyorsanız her başlık için özel başlık 3,4 kullanmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde yazdıgınız makalenin ana kelimelerinde üst sıralara cıkabilirsiniz.

Arkadaşın dediği gibi; seo uzmanı degilim, kişisel tecrübelerimi aktarmak istedim.

Hocam bu derlemelerden yeni yazımda alıntılar yapacağım öneriler güzel oluyor :)
daha geniş bilgimiz oluyor benim bilmediğimi sen senin bilmediğiniz başkası biliyorve birbirimizi tamamlıyoruz. çok güzel birşey..

Ek Olarak:

Nefes adlı üyeden alıntı

Mümkünse yazacağınız makele vs. türlerin içeriğine konu başlığı ile ilgili olan kelimeleri sık sık kullanınız daha doğrusu aralara serpiştiriniz :)

Katılıyorum hocam. konuyla alakallı resim de şart ;)

sedatif85 sedatif85 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

cagman adlı üyeden alıntı

adamın 2 sitesi vardır.
1- site full dur seo vs yapılmış ve içerik yüklüdür. adambununla adsenseye kaydolup onay almıştır reklam fazla gösterim yapsın diye 2. siteye de reklam kodları koymuştur ;)

Doğru katılıyorum ama benim kastettiğim gerçekten bu değil adamın böyle bir sitesi filan yok muhtemelen domain ismi çok iyi ama o da yeterli olmaması lazım bu yazılanlara göre bende sizle aynı fikirdeyim.

Bana sanki bu işlerin bilmediğimiz bazı yönleri de var gibi geliyor. Bu arada belli olmuştur ama yine de söyleyim ben de seo uzmanı değilim :)

www.btrehber.net

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

sedatif85 adlı üyeden alıntı

Doğru katılıyorum ama benim kastettiğim gerçekten bu değil adamın böyle bir sitesi filan yok muhtemelen domain ismi çok iyi ama o da yeterli olmaması lazım bu yazılanlara göre bende sizle aynı fikirdeyim.

Bana sanki bu işlerin bilmediğimiz bazı yönleri de var gibi geliyor. Bu arada belli olmuştur ama yine de söyleyim ben de seo uzmanı değilim :)

Eski domain olabilir, eskiden sağlamkullanılmış sonradan düşmüş domain olabilir ? onlarca seçenek çıkar özel reklamlar olabilir :/
:) :) öyle deme hocam bu devirde seocu olmayanı dövüyorlar :P

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al