Python Eğitim Kursu

20 Mesajlar 4.823 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bulunduğum üniversitede tanıdıklarım ufak bir kurs ayarlamış. 21 Nisan'da kurs başlayacak. 11 Nisan'da ise kayıtlar son buluyor. Bu python kursu 150 tl ve 24 saat şeklinde yapılacak. Haftada iki gün ve her gün ikişer saatten 6 hafta olarak.

Sizce bu ücrete bu ders saatine ve bölümüm gereği (moleküler biyoloji ve genetik) bu kursa katılayım mı?

Bu kararıma yardımcı olabilmem için kendimden ve bölümümden bahsedeyim. Python'a ilgim var açıkçası, web programlama dili olarak da masaüstü programlamacılığı olarak da. Şuan php bilmiyorum ama yakın vakitte onu da kavrayacağım inşallah. Bölümümde ise biyoinformatik adlı bir alt dal mevcut. Bu dalın önemi artmakta ve bu dal için gerekli programlar data analizleri vs python diliyle yapılan programlarda veya websitelerde oluyor galiba :) bundan tam emin değilim ama ikisinden biri muhakkak geçerli. Ayrıca bunu bilmek bu dalda başarılı olmamıza yarayağına eminim.

Düşünceleriniz nelerdir? Son olarak İstanbul Üniversitesi'nde okuyorum. Kurs Beyazıt'ta olacak, ilgili olan kişiler varsa özelden ulaşsın. Dışardan katılımcı alabiliriz diye düşünüyorum ama sözünü vermeyeyim.

wmaraci
reklam

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Tatil vakti yapılsa, koşarak gelmek isterdim fakat okula git gel yaptığımız için malesef dışardan katılım yapamıyorum. Keşke senkron olarak dersi izletme şansınız olsa :D

rumuz : python delisi :D

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Referee adlı üyeden alıntı

Tatil vakti yapılsa, koşarak gelmek isterdim fakat okula git gel yaptığımız için malesef dışardan katılım yapamıyorum. Keşke senkron olarak dersi izletme şansınız olsa :D

rumuz : python delisi :D

Hocam :D iyi güzel de bana da bir yol göstersen nedir düşüncen? Tamam sen çok gelmek istiyorsun ama ben ne yapayım :D

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Python için yazdığın öğrenme sebepleri hakkında pek bir bilgim yok. Fakat 1 ay kadar önce bir python seminerine katılmıştım, gerçekten işin üstadı olan bir kişi bu seminere katıldı ve bizleri bilgilendirdi.

Seminerde genel olarak pythonu tanıttı diyebilirim. Fakat o günden aklımda kalan en önemli şey neydi dersen,

"7 yıldır python kullanıyorum ve bir çok büyük projede yer aldım. Diğer hiç bir programlama diline ihtiyaç duymadım."

sözleriydi. Semineri bize veren kişiyi merak edersen buradan, buradan ve buradan detaylı bilgi alabilir, bloğunu ziyaret edebilirsin. Güzel paylaşımları bulunmaktadır.

Ayrıca takip edebildiğim kadarıyla "İstanbul Üniversitesi" python konusunda en aktif öğrenci grubuna sahip üniversite. Kıymetini bilin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Referee adlı üyeden alıntı

Python için yazdığın öğrenme sebepleri hakkında pek bir bilgim yok. Fakat 1 ay kadar önce bir python seminerine katılmıştım, gerçekten işin üstadı olan bir kişi bu seminere katıldı ve bizleri bilgilendirdi.

Seminerde genel olarak pythonu tanıttı diyebilirim. Fakat o günden aklımda kalan en önemli şey neydi dersen,

"7 yıldır python kullanıyorum ve bir çok büyük projede yer aldım. Diğer hiç bir programlama diline ihtiyaç duymadım."

sözleriydi. Semineri bize veren kişiyi merak edersen buradan, buradan ve buradan detaylı bilgi alabilir, bloğunu ziyaret edebilirsin. Güzel paylaşımları bulunmaktadır.

Ayrıca takip edebildiğim kadarıyla "İstanbul Üniversitesi" python konusunda en aktif öğrenci grubuna sahip üniversite. Kıymetini bilin.

Çok teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Evet zaten işin içine girersem nerede ne var herkesle irtibat haline geçerim. Verdiğiniz bilgiler de gayet değerli hocam, sağolun.

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
sizin bölümünüzden olan bilge adam'da öğrenci arkadaşım var. C# eğitimi alıyoruz

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

reklamsiz adlı üyeden alıntı

sizin bölümünüzden olan bilge adam'da öğrenci arkadaşım var. C# eğitimi alıyoruz

Teşekkür ederim beni aydınlattığınız için, peki bunun yani türkiyede yaklaşık 20 üniversitede bölümü olan genetik öğrencisiyle benim ne alakam var?

• Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim beni aydınlattığınız için, peki bunun yani türkiyede yaklaşık 20 üniversitede bölümü olan genetik öğrencisiyle benim ne alakam var?

yani python'dan ziyada C#'da düşünebilirsiniz anlamında söylemiştim hocam ?

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

reklamsiz adlı üyeden alıntı

yani python'dan ziyada C#'da düşünebilirsiniz anlamında söylemiştim hocam ?

Bunu belirtebilirdiniz, fakat önümde daha konuda belirttiğim gibi php varken html css'de daha fazla uzmanlaşmak varken c# a başlamam. Bu konuda bir düşünceniz var mıdır?

• Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
tabii ki öncelikle html / css iyice bir öğrenmeniz gerekir. php öğrenecekseniz bile yanına herhangi bir dil daha öğrenin. Benim fikrim PHP ve C# .Net öğrenmeniz yönünde olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al