OkuMag adlı üyeden alıntı

Yok, yargılama beni ... Dedim ya son mesajına kadar kendini haklı çıkaracak( bana göre ) bir şeyler yazmanı umdum. Ama elini vicdanına koyarak sen kendin söyle, sitenin başlangıç tarihinden bugüne 1 yıl geçmiş ve 80-90 günlük hite razı, hatta mutlu olduğunuzu belirtiyorsunuz. Elbetteki bu sizin kişisel tatmininizdir ve saygı duyarım. Ancak aynı kategorideki rakip siteleri ( ben kimseyle rekabet etmiyorum ki avuntusuna sığınmadan ) incelemekte , hitlerine ve pr değerlerine bakmanızda fayda var. Ben bir edergi çıkartıyorum, benim de wordpress tabanlı ( http://okumag.com ) ve benim de 1 yıllık sayılır sitem. PR değerim 3, günlük hit miktarım 300 civarları ... Ancak kendi adıma hala mutlu değilken Süha kardeşim senin yazını polyannacı bir yaklaşım olarak görmekten kendimi alamıyorum... Bu yazının altında sitenin benzer konularında yazan arkadaşlardan farklı birşey yazmanı beklediğim için de beni yargılama dedim :)


Tamam ben de şunu diyorum toplam 1500 kelime olarak 3 yazım var, hazır adlı bir klasörümde. 500 civarı kelimeli yazılar. Bu yazılar ise cidden yazı içi seo, site içi seo konularını içeriyor ve adım gibi emin olduğum şey şu ki; Bazı arkadaşlarımın o yayınlayacaklarımı yapmadıklarını biliyorum. Yayınlayınca bilmeyenler faydalanıyor mu, evet. Ben yazılarımı yayınlayarak hitimi yükseltiyor muyum, evet. Yavaş olmasında bir sorun yok benim için. pr güncellemesinden önce link tanıtım yazısıdır uğraşmadım hiç. O yüzden kaçırdık güncellemeyi :D

Bir sene de olmadı ayrıca 7 8 aydır yayında site, gördüğüm pr güncelleme sayısı 1 iken bu kadar gaddar olunmaz bence. Ben şunu diyeyim yaptığımın karşılığının bu olduğunu bildiğimden memnunum. Bu gün "1k hit alıyorum günlük-aylık" vs diyen kişinin sitesine girdiğimde, boş beleş (yukarıda örneklerini verdim, başka örnekler de bulurum) yazılarla o hiti aldığını hepimiz anlamıyor muyuz :) Ben öyle yazılar yazmaktan aciz miyim? Yazmıyorsam bu 80 90'a da eyvallah derim.

Malum ki bazı yazılarımız google'a oynamak için yazılıyor bazıları ise kaliteli bilgi olmasına rağmen, yazının anahtar kelimesi olmayabiliyor. Google'a kaç yazıda oynuyorum ve hangi kelimelerde kaçıncıyım diye özelden yazayım isterseniz :) Ben on makale paylaşıp ilk 3'e oynayıp az hit alıyorken başkası kıytırık bir makaleden alsın 1k banane diyorum. Vakti gelince kaliteli makaleyle o hitleri de alırım diyorum :)