wmaraci reklam
lidertakipci

"natro" ve "alastry" firmaları arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi?

75 Mesajlar 12.220 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
"alastry" süper

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

nasıl böyle bişey diyebiliyorsun geçen biri bana natrodan al dedi isim tescildede var hosting 2 aydır 3 kere kapandı 1 er saattir natrodan aldım 3 gündür 2 günü kapalı :)

Benim mesajımda natro iyi demiyor. İsimtescilin facebook yada twitter sayfalarına bakarsanız kesintileri ve mağdurları görürsünüz. İki ay önce bir gitti tam iki gün gelmedi. Ara ara gidiyr. Müşteri hizmetleri iyice suratsız oldular

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Natro kullanıyorum ve yavaş sunucuları bence

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

İsimtescile bulaşma derim illet bişey

yakuprap adlı üyeden alıntı

Bana kalırsa Turhost derim ama illa ikisinden birisi diyeceksen alastry diyorum. Natro kötü ve yavaş diğerlerine göre hemde cPanel desteği yok.

cPanel banlamış heralde natroyu :)

wmaraci
wmaraci

yakuprap yakuprap Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 3, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

cPanel banlamış heralde natroyu :)

Banlamış değil lisans ücreti vermemek için kendi panellerini yapmışlarda bir işe yaramaz :) Geçen arkadaşım ioncube sürüm hatası aldı sen düşün gerisini

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

yakuprap adlı üyeden alıntı

Banlamış değil lisans ücreti vermemek için kendi panellerini yapmışlarda bir işe yaramaz :) Geçen arkadaşım ioncube sürüm hatası aldı sen düşün gerisini

yerli kurumsal bir tek ihs ve sadecehosting bildiğim kadarı ile.

ayrıca alastry 20bin kişiye beleş host veriyor http://goo.gl/JiTruW

ben ucuz ssd vps olarak ozkula aylık 30₺ kdv dahil kullanıyorum. her türlü yardımcı oluyorlar.
ticket cevapları belki bazen 1 günde geliyor ama işimi görüyormu? görüyor :)
sadece hosting de bir ticket açtım 5 dk sürmedi cevap.

örneğin geçenlerde sadecehosting'den birisi vps almış. geçici cpanel istemiş para demişler. sorun var demiş aylık 150₺ teknik destek demişler
kurumsal yerler böyle

ama ben diyorum ki mesela ticket açıyorum.

2 saat cpanel/whm açarmısın
24 saat extra ücret ödemeden kullanıyorum.

max_input_vars değerini değiştirirmisin diyorum 1000'den 5bin olsun diyorum yapıyorlar. :)

yani natro kurumsal olsa ne yazar. 1 (bir) sunucuda 1,000 (bin) site barındırıyor heralde.

en ufak trafikte vps almanız lazım felan :)

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Merhaba hocam, bu konuda siz ve sizin gibi arkadaşlara yardımcı olabilmesi için dün bir konu açmıştım. Konuya yoğun ilgi geldi inceleyebilirsiniz.
http://wmaraci.com/forum/hosting-bilgi-alisverisi/hangi-hosting-firmasini-tercih-ediyorsunuz-2014-a-139095.html
Ankette 1. sırayı şuan için ALASTYR götürüyor, hemen ardından Turhost daha sonra Natro geliyor. Ankette yer almayan bir çok firmada yoğun ilgi görüyor yorumlardan anlayabileceğiniz üzere. Özkula, Güzel Hosting, Speed.net.tr vs.

Konuyu inceleyerek kullanıcıların firmalar hakkında yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Xin Xin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 19 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam alastry biraz daha küçük firma gibi çok içine kapanık bir şirket.. Yani destek konusu sıkıntı olabilir elinizde kalır hosting yani biraz sıkıntılı gibi geldi açıkcası.
Natro ise zaten binlerce müşterisi var bende müşterisiyim aynı zamanda alan adlarım ve hosting paketlerim var. Panelini eleştirenleri gerçekten anlamıyorum. GoDaddy'de Cpanel kullandım çok met ediliyor diye. aksine bana çok karışık geldi bence natro Türk insanının ihtiyaç ve gereksinimlerine göre uyarlamış ki bana daha basit geliyor belki de yıllardır natro müşterisi olduğumdan dolayı böyledir ama sıkıntı yaratmicak kadar kurumsal ve güvenilir bir firma.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
ihs, isimtescil ile natro kıyaslanır da alastry ile kıyaslanması yapılmaz bile. Natro diğer arkadaşların dediği gibi kurumsal içine kapanık olmayan, zamanında deloitte'nin yapmış olduğu türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 şirketinin arasına girmiş bir firma
(Kaynak: http://fast50.deloitte.com.tr/UserFiles/pdf/2011_fast50_turkey_report.pdf , ctrl+F yazın ve natro diye aratın.)

Benim kendilerini tercih etme sebebimin en büyük nedenlerinden biri kurumsal, büyük kendini kanıtlamış olması. Ve hizmetleri de destekleri de bence çok da kaliteli. Çalıştığım şirkette de kullanıyoruz.Kesinlikle tavsiye ederim.

totan totan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
İki yıl kadar isimtescilden hosting aldım sonra alanadina gectim bir yıl süreyle alanadi ne yazık ki ticketlara çok geç yanıt veriyor ve uzun süreli kesinti olabiliyor. En iyisi suanki alastry biraz pahalı belki digerlerine gore ama değer. en gec yanıtları 45 dakika, kurumsal bir şirket izlenimi var telefonda oldukca saygılılar (isimtescil'de baya bir asker arkadasi gibi davranıyorlardı alanadinda ise ulasabilene madalya vermek lazım)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al