kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Alakası varmıdır bilmiyorum robots ile htaccessi düzenledikten sonra adsense kabul edildi, googledanda günlük 400-500 üzeri organik hit gelmeye başladı. Tesadüftür diye düşünüyorum ama engellenen botlar zaten güvenli olmayan botlar gereksiz trafiğinizi yememiş olur diye düşünüyorum hatta baiduyuda engellicem gelsinler bi gitsinlerde :) gelen yok daha.. onun dışında en alttaki engellediğim wp klasörleri kendime göre onu isteyen kendince düzenlesin, mesela tagları engellemedim sadece taglardan yandexten googledan günlük 30-40 organik hit geliyor.. authoru engelledim çünkü osayfaların erişilmesini istemiyorum hem kullanıcıların güvenliği hemde o sayfaların içerik olarak boş olması siteye er türlü zarar verir diye.. robots dosyasınıda bu şekle getirmeden mesela http://x.com/robots.txt şeklinde bakabiliyorsunuz sitelerin çoğuna direk bakın kim ne yapmış nasıl kullanmış kendinize göre ayarların derim ben.. Ama net bir bilgisi mesela şu engellenen bot zararlı değil yararlı onu engellememelisin diyebilecekte varsa engeli kaldırıp tekrar düzenlemek isterim robots.txt dosyasını..

o zaman sizinkini de bir kulanayım :