wmaraci reklam
lidertakipci

A dan Z ye PHP kitap Önerisi ?

28 Mesajlar 11.703 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Hocalar php öğrenmek çok istiyorum fakat çoğu kaynakta sadece temeli veriyor ya if döngüsü vs. fakat ben bu if döngüsünü nerede kullanılabieceği yeri geldiğinde kullandırtmasını istediğim bir eğitim kitabı istiyorum önerebileceiniz bir kitap var mı ?
+ DVD olursa daha iyi olur yani :)

wmaraci
reklam

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdiye kadar okuduğum yazılım bilgisi içeren kitaplarda bu dediğine sadece Adobe Flash Action Script 2.0 da rastladım.. Ondada şöyle idi, bir sayfada parça parça bir kod bloğunu hazırlatıyordu if for vb ne gerekli ise kullandırıp 2 sayfa ilerde olmadı değilmi diyordu :) şimdi geri şu kısma gidip orayı şöyle düzeltin çün ki bu bu sebepten ötürü o bu şekilde kullanılır diyordu.. Bende harika proje bazlı bir yazılım kitabıydı...

Elimde 2 adet PHP kitabı mevcut fakat o tadı hiç birinde yakalayamadım, düz yazdırıp sorun çıkarsa seni kendinle baş başa bırakıyor..
Benim tavsiyem internet üzerinden videolu anlatım vb bulman yönünde olacak, eninde sonunda google a php ile mysql e bağlanma diye aratacaksın..

php.net ve w3schools var aslında bakabilirsin. kitaplar php konusunda eski kalabiliyor kitapta bulunan bir fonksiyon kalkmış olabiliyor.. Örneğin mysql(i) geldi.. (en bilindik yenilik)

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
A'dan Z'ye PHP kitabı mükemmeldir, kaynak kodlarını da yazar adanzyephp.com adresinden veriyor. Kitap sahiplerine..

Ek olarak Tayfun Erbilen'in videolarını da izleyebilirsin. Çok yararlılar ve neredeyse el atmadığı konu yok, her şeye ders çekmiştir (chat uygulaması, blog uygulaması, forum uygulaması bunlardan sadece bir kaçı)

Tavsiyem bu yani, bana PHP'yi öğreten bunlar oldu..
soulmy Php muhammetdemirel

kişi bu mesajı beğendi.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Kitabı ilk çıktığı sıralarda almıştım. Kitap içerisinde yapılan çalışmalar yerinde ve etkili olmuş. Şartlı ifadelerden döngülere, döngülerden cURL a kadar herşey mevcut. Yalnız şunu unutma ki roman okur gibi kitap üzerinden yazılım dilleri öğrenmenin mümkün olacağına inanmıyorum. Kitapta ki örneklerden ziyade kendin çalışmalar yapmalısın. Bunun dışında etkin bir öğrenme olamaz. Ama dersen ki çalışmayı bırak nereden, neyi, ne şekilde öğrenmem gerektiğini bile bilmiyorum bu durumda kitap sana sadece yararlı bir kaynak olur.

wmaraci
wmaraci

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
A'dan Z'ye PHP kitabının 5. baskısını yeni aldım şuan için gayet memnunum, çok iyi konulara değinilmiş, tavsiye ederim.

Alucard Alucard The Captain Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

serdar462 adlı üyeden alıntı

A'dan Z'ye PHP kitabının 5. baskısını yeni aldım şuan için gayet memnunum, çok iyi konulara değinilmiş, tavsiye ederim.

Bunu önerecektim bende. :)

Ancak konu açanlar biraz daha araştırma yaparlarsa iyi olacak. Daha dün böyle bir konu açılmıştı.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
A'dan Z'ye PHP kitabı bende var. Oldukça güzel bir anlatıma sahip ve bu kitabı bitirdiğinde başka bir kaynağa ihtiyaç duymuyorsun.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

A'dan Z'ye PHP kitabı bende var. Oldukça güzel bir anlatıma sahip ve bu kitabı bitirdiğinde başka bir kaynağa ihtiyaç duymuyorsun.

Hocam örnek olarak şey anlatılıyor mu while döngüsünün uygulama alanlar yani wordpress teki entegrede kullandığımız komut gibi gösteriyor mu yoksa sadece while ile 2-3 örnek yapıp geçiyor mu bana bu gerek nalet olsun diğer setlerde sadece bu var ve seti bitirdikten sonra örneklerden öteye geçilemiyor.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

Hocam örnek olarak şey anlatılıyor mu while döngüsünün uygulama alanlar yani wordpress teki entegrede kullandığımız komut gibi gösteriyor mu yoksa sadece while ile 2-3 örnek yapıp geçiyor mu bana bu gerek nalet olsun diğer setlerde sadece bu var ve seti bitirdikten sonra örneklerden öteye geçilemiyor.

Yok yok, tüm konular sadece while değil, hepsi uzun uzun anlatılıyor. Hatta örneklerin hepsini yapmaktan sıkılıyorsunuz o kadar çok örnek var. :) Ama PHP'yi WordPress ile karıştırmayın sakın. WordPress ile ilgili anlatımlar yok.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Yok yok, tüm konular sadece while değil, hepsi uzun uzun anlatılıyor. Hatta örneklerin hepsini yapmaktan sıkılıyorsunuz o kadar çok örnek var. :) Ama PHP'yi WordPress ile karıştırmayın sakın. WordPress ile ilgili anlatımlar yok.

Anladım yani öğrettiğinin uygulamasını yapıyor sanırım örnek verecek olursanız diyelim if i anlattı bunu nerede kullanabileceğinizi söylüyor mu dinamik web site yapımında nasıl kullanacazğınız vs. ? :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al