wmaraci reklam
lidertakipci

A dan Z ye PHP kitap Önerisi ?

28 Mesajlar 11.724 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

Anladım yani öğrettiğinin uygulamasını yapıyor sanırım örnek verecek olursanız diyelim if i anlattı bunu nerede kullanabileceğinizi söylüyor mu dinamik web site yapımında nasıl kullanacazğınız vs. ? :)

Bu alt tarafı bir kitap. Her şeyi kitaptan beklersen olmaz. :) İf'in nasıl kullanılacağını sana anlatır, sende kullanacağın yerlere kendin karar verirsin.

wmaraci
reklam

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Bu alt tarafı bir kitap. Her şeyi kitaptan beklersen olmaz. :) İf'in nasıl kullanılacağını sana anlatır, sende kullanacağın yerlere kendin karar verirsin.

Hocam şunu demek istiyorum yani if ile ekrana echo yazdırmak kolay setlerde bunu öğretiyor fakat bunu sitede nasıl kullanacağımı anlatan yok :)

Alucard Alucard The Captain Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

Hocam şunu demek istiyorum yani if ile ekrana echo yazdırmak kolay setlerde bunu öğretiyor fakat bunu sitede nasıl kullanacağımı anlatan yok :)

Aynı mantık hocam :) Size prototipi veriliyor, sizde istediğinize göre o prototipi geliştireceksiniz. Biraz kafayı çalıştırmak gerekiyor, sıkıntı yaşarsanız da internet var, biz varız :)

Ayrıca, size önerim php öğrendikten sonra, Tayfun Erbilen'in Blog Scripti derslerini izleyin. Gerçi o dersler nesne yönelimli programlanmamıştı sanırım. Son önerimde nesne yönelimli programlamadan şaşmayın :)

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam peki bu Kodlab ın php kitabı için ne diyorsuz malum kitap fuarı açıldı çokca var :)

wmaraci
wmaraci

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de kitap arayışına girmiştim ama belki almadığım için böyle düşünüyorumdur, kitaba pek gerek yok aslında, internetteki bilgiler sayesinde öğrendim. Şu an kendi projemi kendim yazıyorum. Tabii önceden programlama konusunda az çok bilgim vardı. Visual Basic, Python vs. dilleri ile çalışmıştım. Mantığı kavramama yettiler açıkçası. Size de kaynak önerebilirim. Düşük düzeyde de olsa İngilizce biliyorsanız codecademy.com temel olarak PHP bilgisi kazanmanızı sağlayabilir. Gerisiyse zaten çoğunlukla veritabanı işlemleri. Bu konu için de direkt olarak PDO' yu araştırın derim. MySql ile ilgili işlemleri kafanız karışmadan öğrenebilirsiniz. Üstelik PDO' nun normal bir şekilde kurulan MySql bağlantısına göre daha avantajlı olduğu söyleniyor. OOP bir yapısı var. Bilmeniz yararınıza olacaktır.
Nefes

kişi bu mesajı beğendi.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Şöyle bir adres buldum,uygulamalarla php diyor acaba bunu almak yeterli olabilir mi ?
https://www.seckin.com.tr/browser/?q=php&imageField.x=0&imageField.y=0&findf=1.2

Alucard Alucard The Captain Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

Şöyle bir adres buldum,uygulamalarla php diyor acaba bunu almak yeterli olabilir mi ?
https://www.seckin.com.tr/browser/?q=php&imageField.x=0&imageField.y=0&findf=1.2

Piyasadaki bazı kitaplar elimde var. Kodlab'ın PHP ve A'dan Z'ye PHP'de bunlardan biri. Piyasadaki çoğu kitaba da göz attım. Ama siz A'dan Z'ye PHP ile başlayıp, internetteki projelerle kendinizi geliştirirsiniz :)

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Gitar öğrenmek için ders aldığın zaman notaları falan öğretirler. Nasıl beste yapılacağını öğretmezler. Bu öğretilebilen birşey değildir.

Aynı şey programlamada da böyle. Size bazı materyaller tanıtılır ve öğretilir. Bu materyallarle ne yapacağınıza siz karar vereceksiniz.

Size önerim. Öncelikle temel php derslerini bir öğrenin. Daha sonrasında ise internetteki örnek php kodlarına bakıp olayın mantığını kavramaya çalışın. Zamanla taşlar yerine oturacaktır zaten. ;)
Nefes

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Başlamak için Kodlab mı A dan Z ye mi ? :)

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

Başlamak için Kodlab mı A dan Z ye mi ? :)

Kendi adıma söyleyeyim. "A dan Z ye" kitabını kullandım. Onu önerebilirim. Kodlab için birşey diyemeyeceğim, kullanmadım çünkü.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al