freelance iş ilanları

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya 2014

6 Mesajlar 1.095 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

simaofcp simaofcp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)
İnsanlar sosyal medya ile yaşamaktan gündelik yaşamlarını yaşayamaz hale geldiler. Ancak dijital pazarlama sektöründe boy gösteren veya göstermek zorunda kalan bireylerin mutlaka sosyal medya ile haşır neşir, uzun süreli düzenli bir ilişkilerinin olması şart!

Amerikalı teknoloji şirketi Xerox'un[1] takımı özenli bir araştırma yapmış. Araştırmanın ana konusu tabii ki sosyal medya. Dijital pazarlama alanında (internet pazarlaması daha basit tabirle) sosyal medyanın efektif kullanılmasının büyük faydası var. Kampanyalar yaparsınız, etkinlikler yaparsınız, türlü türlü oyunlar diyelim biz bunu.

Konu nereye gitti bilmiyorum ama şirketin yapmış olduğu araştırma sonunda dijital pazarlama için sosyal medyanın önemi 2014 yılında bir tablo ile anlatılmış. Aşağıda vereceğim tabloda gördüğünüz üzere Facebook, Linkedİn, Google+, Twitter, Foursquare, İnstagram Pinterest, Blog ve Reddit gibi sosyal ağlara sevdiklerinizden çok daha fazla zaman ayırdığınızda (sabrınız da taş gibiyse) başarılı olabileceğiniz tespit edilmiş.

Ha bu arada: Uyarmadı demeyin, garantili başarı değil. Şok zayıflama diyeti, 1 haftada 7 kilo ver gibi hiç değil. Ancak denemesi bedava, bakın bu iyi oldu.

[1] Xerox, ana ofisi Amerika olan uluslar arası çalışan bir teknoloji firmasıdır. Dijital pazardan sosyal medyaya kadar birçok popüler konuda profesyonel çözüm ve fikirler üreten şirketin Xerox Türkiye şubesi de bulunmaktadır.

Kaynak: http://oguzalptan.blogspot.com.tr/2014/04/dijital-pazarlama-ve-sosyal-medya-2014.html
KerimOzgur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CubbeliGandalf CubbeliGandalf Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Keşke türkçe olsaydı resim de :)

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bu tablodan hiçbir şey anlamadım. Keşke daha açıklayıcı bir içerik olsaydı, faydalı bir çalışmaya benziyor çünkü.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

• Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)

altaybilgin adlı üyeden alıntı

Ben bu tablodan hiçbir şey anlamadım. Keşke daha açıklayıcı bir içerik olsaydı, faydalı bir çalışmaya benziyor çünkü.

Nasıl paylaşım ağı oluşturulması gerektiği hakkında bilgiler. Atıyorum instagram'da markanız için günde 3 fotoğraf paylaşın 5 beğeni yapın gibi.

wmaraci
wmaraci

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)

simaofcp adlı üyeden alıntı

Nasıl paylaşım ağı oluşturulması gerektiği hakkında bilgiler. Atıyorum instagram'da markanız için günde 3 fotoğraf paylaşın 5 beğeni yapın gibi.

Eeee ne güzel çalışmaymış keşke türkçe yapıp paylaşsaynız da herkes tam olarak anlasaydı :)

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

• Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)

altaybilgin adlı üyeden alıntı

Eeee ne güzel çalışmaymış keşke türkçe yapıp paylaşsaynız da herkes tam olarak anlasaydı :)

Vaktim olmadı üşendim üstüne çok daha yabancı kelime yok çıkarırsınız diye düşündüm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al