wmaraci reklam

WMAraci Van'a Yardım Etmek İsteyenler

10 Mesajlar 1.704 Okunma
smmexpress

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

Van'daki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. İşte bölgeye yardım etmek isteyenler için birkaç iletişim numarası...

Van'daki deprem sonrası yardım kuruluşları da yardım faaliyetlerine başladı. Acil telefon hatları oluşturuldu.
Dışişleri Bakanlığı'nın kriz masasına, 0312-248 70 00 numaralı telefonlardan, Kızılay'a ise 168 den ulaşılabilir.

Bölgede özellikle battaniye, mama, su, erzak ve giyeceğe ihtiyaç duyuluyor.
Ayrıca Ankara ve İstanbul'dan yardım hattı kuruldu.

Kızılay'ın Ankara'daki yardım hattı numaraları ise şöyle: 0 312 245 45 00 ve 430 18 14.

Kızılay Afet Merkezi İstanbul Masası için ise, 0 216 517 08 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Kızılay aracılığıyla 55 liralık yardım paketi yollamak için bu adresi (tıklayın) kullanabilirsiniz.

Arama Kurtarma Merkezi AKUT için de, tüm GSM operatörlerinden 2930'a, AKU yazan bir SMS mesaj ile 5TL katkıda bulunabilirsiniz.

Şişli Belediyesi de yardım masası kurdu. Buraya da 0212 288 75 76 telefon numaralı Mavi Masa üzerinden yardımda bulunulabilir.

Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'da yardım kampanyası yürütüyor. Bunun içinde 0432 351 59 06 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Sosyal paylaşım sitesi Twiter üzerinden de, Van Dayanışma ismi ile bir link açıldı, buradan da destek için bilgi alınabilir.

Deprem bölgesinde özellikle battaniye, mama, su, erzak, giyecek, ped, hijyen malzemelerine ihtiyaç duyuluyor.

Eczacılar da kampanya başlattı
Türk Eczacıları Birliği, Van'daki depremzedeler için eczacıların desteğiyle gerçekleşecek yardım kampanyası başlattı.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, kampanyanın 24 Ekimde başlayacağı, 26 Ekim Çarşamba akşamına kadar süreceği belirtilerek, kampanyaya katılmak isteyenlerin "www.teb.org.tr" adresinde açılacak "Van'a Acil Yardım" alanından giriş yapıp yardımda bulunabileceği ifade edildi.

İlaç ve mamalar...

Açıklamada, "Toplanacak yardım karşılığında temin edilecek ilaç ve mama, bölgedeki halkımıza birliğimiz aracılığıyla en kısa sürede ulaştırılacaktır. Türk Eczacıları Birliği olarak deprem sonrası yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz" denildi.

Bölgedeki yaralı vatandaşlarımıza ACİL KAN LAZIMDIR, HER GRUPTAN !!!

www.kizilay.org.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz..

Not : Arkadaşlar Van'da ki kardeşlerimize yardıma gitmek isteyen arkadaşlar olursa konu altından belirtsinler, KIZILAY tarafından tüm masraflarınız karşılanacaktır.

wmaraci
reklam

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
1999 depreminden sonra devlet deprem vergisi almaya başlamıştır ve bu vergiler 40 milyar lirayı buluyor.Nerede bu paralar ? Ayrıca Somali'ye giden sanatçılarıda kınıyorum ! Türk halkının geneli böyle zaten.Başka ülkelere birşey oldumu en önde,kendi ülkesinde oldumu kılını kıpırdatmaz.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

alicin12 adlı üyeden alıntı

1999 depreminden sonra devlet deprem vergisi almaya başlamıştır ve bu vergiler 40 milyar lirayı uluyor.Nrede bu paralar ? Ayrıca somaliye giden sanatçılarıda kınıyorum ! Türk halkının geneli böyle zaten.Başka ülkelere birşey oldumu en önde,kendi ülkesinde oldumu kılını kıpırdatmaz.

:rolleyes: Toplasınlar bakalım Somali'ye topladıkları 200 trilyonu. Bırak 200'ü 2'sini toplayamazlar.

ozgurruh ozgurruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
somaliye bizim ülkemiz tam tamına başbakanın ağzından 450 trilyn yardımda bulunulmuştur ve nedense artık somaliden bahseden yok. Göz boyandı gitti bakalım yardımlar gittimi bu da muamma? Ben inanmıyorum gittiğine. Bunun üzerinde ekonomisi iyi denilen ülkemizin cari açığı git gide arttığından bu kadar zam üzerine zam yedik.

Ama bakalım inşallah ülkemiz içinde bu kadar destek yapılır ve gereken yaralar sarılır. Umarım.

wmaraci
wmaraci

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar lütfen konuyu amacının dışında bir yöne saptırmayın. Yardım etmek isteyenler varsa etsin, yardım etmek istemeyen arkadaşlarda konunun dışına çıkmasın.

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

alicin12 adlı üyeden alıntı

1999 depreminden sonra devlet deprem vergisi almaya başlamıştır ve bu vergiler 40 milyar lirayı uluyor.Nrede bu paralar ? Ayrıca somaliye giden sanatçılarıda kınıyorum ! Türk halkının geneli böyle zaten.Başka ülkelere birşey oldumu en önde,kendi ülkesinde oldumu kılını kıpırdatmaz.

Gündemde kalmak için yaptıkları çok belli.

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar lütfen konuyu amacının dışında bir yöne saptırmayın. Yardım etmek isteyenler varsa etsin, yardım etmek istemeyen arkadaşlarda konunun dışına çıkmasın.

"Arama Kurtarma Merkezi AKUT için de, tüm GSM operatörlerinden 2930'a, AKU yazan bir SMS mesaj ile 5TL katkıda bulunabilirsiniz."

2 kez mesaj attım

• Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Fuuy özür dilerim konu dışına çıktığımdan ancak bu konu ile ilgili yapılan yanlışları dile getirdim sadece. Tekrar kusura bakma

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Ayrıyetten arkadaşlar bunu sitesinde paylaşmak istiyenler Kızılay Banner sporluğu sayfasındaki size uygun bannerleri sitenize koyarak sizde duyurabilirisinz :)

Konu için teşekkürler :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."

• Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bu iyi oldu sitelerime koyuyorum hemen tşkler kardeş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al