freelance iş ilanları

Sizce nasıl geliştirmeliyim ?

13 Mesajlar 1.392 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

Merhaba arkadaşlar,

• Blogum üzerinde haftasonları zaman ayırıyorum.

• Günlük minumum 2, maksimum 6 konu girmeye çalışıyorum.

• 1 Aylık olmasına rağmen hit'im gayet güzel bir durumda.

[B]Blogumu geliştirebilecek önerilerinizi bekliyorum...[/B]

Ek Olarak: Değerli fikirlerinizi bekliyorum...

Ek Olarak: Fikir ve görüşlerinizi hala beklemekteyim :)

wmaraci
reklam

gurcangur gurcangur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Finans
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam belli bir konuda uzmanlaşırsan daha iyi olur diye düşünüyorum...Her konuda yazmak yerine belli bir konuda yazmak daha çok hit sağlayacaktır...Tasarım oldukça güzel...

www.benzersizyemektarifleri.blogspot.com

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

gurcangur adlı üyeden alıntı

Hocam belli bir konuda uzmanlaşırsan daha iyi olur diye düşünüyorum...Her konuda yazmak yerine belli bir konuda yazmak daha çok hit sağlayacaktır...Tasarım oldukça güzel...

Önerin için teşekkürler dostum, bu konu hakkında düşüneceğim.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Finans
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Newjack adlı üyeden alıntı

Bir dönem bende denemiştim... O kadar konu var ki...Önemli olan insanlar bir şey aradıkları zaman sizi referans olarak degerlendirip direk olarak sizi aramalılar...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

Bir dönem bende denemiştim... O kadar konu var ki...Önemli olan insanlar bir şey aradıkları zaman sizi referans olarak degerlendirip direk olarak sizi aramalılar...

Aslında öyle bir amacım var yani sağlam bir blog hazırlayıp ileride reklam vs. yapmayı düşünüyorum. Sade tasarımla tamamiyle, o nasıl yapılır ? bu nedir ? şu arıza nasıl çözülür ? gibi sorunlara cevap olmak amaçlı kurduğum bir blog. Yani yoldan şaşmak doğru mu bilmiyorum. Markalaşmaya yönelik birşey çıkarıp sosyal medya ile de biraz desteklersen olmaz diye birşey yok bence.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Finans
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Aslında öyle bir amacım var yani sağlam bir blog hazırlayıp ileride reklam vs. yapmayı düşünüyorum. Sade tasarımla tamamiyle, o nasıl yapılır ? bu nedir ? şu arıza nasıl çözülür ? gibi sorunlara cevap olmak amaçlı kurduğum bir blog. Yani yoldan şaşmak doğru mu bilmiyorum. Markalaşmaya yönelik birşey çıkarıp sosyal medya ile de biraz desteklersen olmaz diye birşey yok bence.

Hocam mesela ben kategorilere bakıyorum oldukça dağınık görünüyor... Biyografilerle sağlık haberlerini pek bağdaştıramadım mesela...Birbirine çok uzak konular...

İsterseniz fikir vermesi açısından sitemi bir ziyaret edin...Kategoriler dikkat ederseniz genelde bir konuya yöneliktir....

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

Hocam mesela ben kategorilere bakıyorum oldukça dağınık görünüyor... Biyografilerle sağlık haberlerini pek bağdaştıramadım mesela...Birbirine çok uzak konular...

İsterseniz fikir vermesi açısından sitemi bir ziyaret edin...Kategoriler dikkat ederseniz genelde bir konuya yöneliktir....

Dostum güzel söylüyorsun ama benim amacım konuya yönelik, kategoriye değil yani google'da kullanıcının arama sonucuna, blogumda vereceğim cevaplar benim için önemli olan olaydır. Kısaca sonuç odaklı. Zaten şöyle bir amacım yok kullanıcı gelsin kategoriler arası sörf yapsın diye bir amacım yok. Dikkat çeken yazılarda, bir şey dikkatini çekerse o götürür zaten onu ama ben arama sonucuna cevap verebiliyorsam, siteye giren kişi konuyu okuyorsa o kafii benim için.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Finans
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Dostum güzel söylüyorsun ama benim amacım konuya yönelik, kategoriye değil yani google'da kullanıcının arama sonucuna, blogumda vereceğim cevaplar benim için önemli olan olaydır. Kısaca sonuç odaklı. Zaten şöyle bir amacım yok kullanıcı gelsin kategoriler arası sörf yapsın diye bir amacım yok. Dikkat çeken yazılarda, bir şey dikkatini çekerse o götürür zaten onu ama ben arama sonucuna cevap verebiliyorsam, siteye giren kişi konuyu okuyorsa o kafii benim için.

İnşallah dedigin gibi olur...Ama bu çok uzun bir süreç... Sitendeki bir haberle ilgili google'da bir arama yaptır.. Bakılım sonuç kaçıncı sayfada indexlenecek... Denediğim için biliyorum bir çok kullanıcı çooookkkk detaylı incelemezse bulma şansı hemen hemen hiç yok....

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

İnşallah dedigin gibi olur...Ama bu çok uzun bir süreç... Sitendeki bir haberle ilgili google'da bir arama yaptır.. Bakılım sonuç kaçıncı sayfada indexlenecek... Denediğim için biliyorum bir çok kullanıcı çooookkkk detaylı incelemezse bulma şansı hemen hemen hiç yok....

Örneğin; 250 kişinin bakmış olduğu, "Google url kısaltma" diye aratınca 2. sayfada 7.sırada çıkıyor. Buna 3-4 gün öncede baktığımda 2.sayfa 9.sıradaydı artış olmuş... Bu tarz olaylarda biraz sabırlı davranmak gerek ve nadir konulara değinmek üst sıralara taşı diye düşünüyorum ama görüşünü değerlendireceğim. Teşekkür ederim dostum.

RuLeT RuLeT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek SEO işleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

Mümkün olduğu kadar bence konu sayınızı günlük konu sayısı ile belirlemelisiniz. Örnek günde 2 konu giriyorsanız 2 konu ile devam etmenizi söyleyebilirim. Sürekli olarak aynı kategoriyi hedef almayın derim ayrıca. Başarılar dilerim.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al