wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Vergi Durumu

23 Mesajlar 5.795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

viqer00 viqer00 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 14, (%100)
ben 20 bin tl için vergi alıyor diye biliyorum

wmaraci
reklam

asilturk0 asilturk0 www.sonyxperiaailesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
:) Bu yazışmaları insanı güldürür vallah.
Neden sorsun yasal olmayan bir iş yapmıyorsun neticede sana sorarsa açtığın web site üzerinden para kazandığın ortaya çıkar zaten ;) ve öyle bir devlet hiç bir kişiye sormaz özellikle google gibi köklü bir şirketten gelen parayı nedeni ise yasal olarak herşey açık ve net para neden gelmiş v.s hesabında hepsi yazıyor bu kadar dert etme :) ;)

radyodinlee radyodinlee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Muhasebeciyim doğru bilader.

radyonudinle.org | radyoyudinle.com | radyodinlee.net
RADYOLARIN ORTAK PLATFORMU

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

kamelya adlı üyeden alıntı

Sanirim muhasebecisiniz dogrumudur hocam :)

Zaten muhasebeciyim demiş ya :D

wmaraci
wmaraci

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Zamaninda google'dan vergi istediler onlarda vermedi bunlarda gitti google'a erişimi kapattı bir ara bir kaç yıl önceki muhabbet google ülkemize vergi vermiyor malesef bence hoş bir durum değil reklam verenlerden aldığı ücretin vergisini vermeli bence

www.parkpera.com

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Herkes gelir vergisi ödemek zorunda, para nerden gelirse gelsin. her ay 5 haneli miktarda kazanıyorsanız şimdiye kadar maliye çoktan kapınıza dayanırdı, yıllık 20 bin tl ve üzeri para yatan tüm banka hesapları maliye tarafından izlemeye alınıyor. Yani ya sallıyorsunuz ya da bu para tek hesaba yatmıyor. 6-7 hesaba bölmüş olabilirsiniz (ben öyle yapıyorm). bankalar bu tür yüksek kazançları masak'a bildiriyor.

Ek Olarak:

asilturk0 adlı üyeden alıntı

:) Bu yazışmaları insanı güldürür vallah.
Neden sorsun yasal olmayan bir iş yapmıyorsun neticede sana sorarsa açtığın web site üzerinden para kazandığın ortaya çıkar zaten ;) ve öyle bir devlet hiç bir kişiye sormaz özellikle google gibi köklü bir şirketten gelen parayı nedeni ise yasal olarak herşey açık ve net para neden gelmiş v.s hesabında hepsi yazıyor bu kadar dert etme :) ;)

Sen daha çok güldürdün :) işlerin nasıl yürüdüğüne dair hiç bir şey bilmediğin belli, konuyu tartışanlara güleceğine önce kendi cehaletine gül :rolleyes:

kamelya kamelya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Herkes gelir vergisi ödemek zorunda, para nerden gelirse gelsin. her ay 5 haneli miktarda kazanıyorsanız şimdiye kadar maliye çoktan kapınıza dayanırdı, yıllık 20 bin tl ve üzeri para yatan tüm banka hesapları maliye tarafından izlemeye alınıyor. Yani ya sallıyorsunuz ya da bu para tek hesaba yatmıyor. 6-7 hesaba bölmüş olabilirsiniz (ben öyle yapıyorm). bankalar bu tür yüksek kazançları masak'a bildiriyor.

Ek Olarak:

Sen daha çok güldürdün :) işlerin nasıl yürüdüğüne dair hiç bir şey bilmediğin belli, konuyu tartışanlara güleceğine önce kendi cehaletine gül :rolleyes:

Aynen öyle de koskoca muhasebecimiz yalan söylemiyordur heralde adam almio diyo biri kalkmis dio 20 bin ve üstü. Beyler 5 haneli Kazanç dan 2 al elde ettim ve suan diger ayi 6 haneli bekliyorum. Makbuzumu dekontu paylasmak da istemiorum burda lütfen atismadan sakin bir sekilde söyleyin simdi bende katiliyorum yani sonucta ortada fatura yok, vergi mükellefi yok, bagli kurum kurulus yok maliyede boyle bir kategori yok gidip sordum adam bana güldü resmen gitmedigim adam calmadigim kapi kalmadi yeminli , serbest her muhasebeciye sorduk vergi dairesinde ki mudurun yanina gittim adam google nin ne oldugunu bilmiyor kaldiki bende vergi isteyecekler devlet bu vermedin mi başına coktuler mi ya canını alacaklar ya malını

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

radyodinlee adlı üyeden alıntı

Ya ne uzattın bee kardeşim git o zaman verdi dairesinden öğren. Kafa ütümlemede bire birsin. Adamlar sana burda açıklama yapıyor. Yabancı ülke sana fatura kesebilir mu? Bi muhasebeci olarak soruyorum senin en başka vergi kimlik kartın varmı o karta google üzerinden vergi numarana kesilen bir fatura varmı. Adresine ulaşan bir fatura varmı. Link sattın diyelim pr en yüksek siten üzerinden kazanç elde ediyorsun. Gidiyorsun bir kuruşunu gelir olarak gösteryormusun hemde türkiye içi bir kazanç olmasına ragmen. Artık açmayın bu konuları. Burda Türkiye de 1,5 milyon adam adsense den reklam geliri sağlıyor biliyo musun. Devlet bunun peşine düşse zaten düşerdi.

Size gülüyorum ne uzattın be kardeşim lafınıza. Burada kimseye böyle bir deme hakkınız yok report.

radyodinlee radyodinlee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Haklısınız. Ama bunlara girmeye hiç gerek yok google da tonlarca konu açılmış bununla ilgili. Araştırın bakın. Türkiye dışı bir kazanç. Bu vergiden muhaf. Onu geçtim vergi numaranız varmı? O gelen para vergi numaranıza mı yatıyor? Şöyle düşün. Yurt dışından bir tane host al. Evine fatura geliyor mu bi bak. Bunlar böyledir. Hiç bir yurt dışı firma yurt içne fatura kesemez. Anca gelir makbuzu keser. Muhasebecide bunu bilir eğer gelir makbuzu kesiyorsan stopajını da peşin taksil edersin kendin verirsin.

radyonudinle.org | radyoyudinle.com | radyodinlee.net
RADYOLARIN ORTAK PLATFORMU

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
maliye kişisel hesapları incelemeye alamaz. Sadece şirket hesaplarını incelemeye alır.

google, türkiye merkezli bir şirket olmadığı için bir problem olmuyor. Ama illa ki verecem diyorsanız gidin verin. Milyon tane konu açıldı. Arama yapın biraz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al