Merhaba Arkadaşlar,

Konu php ise Asla Sessiz Kalamam :)

Değerli Arkadaşım Sen O kelimeleri saf eden arkadaşlarını salla onlar php yi hiç tanımıyorlar :)

ileri düzey programlama dinlerinden php yi kimse tahdından indiremez. çünkü php Server Side Programlama Dillerinin Bana ve Dünyaya Göre En Dinamik ve Hızlı Programlama Dillerinden birisidir.
Bu Özelliğinin Sebeplerinden En Başta gelen Özelliği Açık Kaynaklı Olması ve Bunun için kimsenin senden bir karşılık Beklememesidir. Çalışma Ortamı Olarak Özgür Olması ve Her Platformda Çalışabilmesi Büyük bir Özellikdir. Bu özelliklere Sahip olan Bir Dil Daha var Fakat Onun php ye göre çok sayıda eksisi var.

JSP yani java nın web yüzü bu dilde çok avantajlı olmasına rağmen çalıştırabilmek için gereken tomcat http server için ücret ödemek zorunluluğu bu dili tercihlerde 2. sıraya çekmektedir.

Mesela Şu an ben php ile TCP/IP Socket uygulamaları üzerinde çalışıyorum ve Normal Şartlarda Firmaların C/C++ ve C# gibi dillerle oluşturduğu sistemleri ben php ile oluşturabiliyorum. ve bunu ister win üzerinde ister linux üzerinde çalıştırabiliyorum.