lostyazilim

PHP Öğrenebileceğim Kaynak Lazım

31 Mesajlar 3.678 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Yusufbey1001 adlı üyeden alıntı

Anladım dediğin gibi yapacağım olmadı o zaman kaynak arayışına geçerim

Hocam php.net varken kaynağa da gerek yok bence. Sonuçta PHP'nin kendi sitesi. A'dan Z'ye herşeyi en ince ayrıntısına kadar örnekleriyle anlatıyor orda.

wmaraci
reklam

YusufCelik YusufCelik Öğrenmeyi Seviyor... Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 41 / 56
  • Ticaret 4, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Hocam php.net varken kaynağa da gerek yok bence. Sonuçta PHP'nin kendi sitesi. A'dan Z'ye herşeyi en ince ayrıntısına kadar örnekleriyle anlatıyor orda.

Hocam php.net te anlatılanları anlayacak kadar ingilizcem var fakat türkçe dil seçeneği yok mudur acaba

günler günleri kovalar, şansımız varsa böyle yıllar geçer

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam php.net te anlatılanları anlayacak kadar ingilizcem var fakat türkçe dil seçeneği yok mudur acaba

Yok da hocam. Şöyle birşey de var. Hani orda bir fonksiyon açıklamış. Altında birçok yorum var. O özellik ile ilgili sorunları anlatan, farklı kullanışlarını anlatan yorumlar da olaya bir + katıyor. Kitaptan öğrenirsin ama daha fazla kullanım alanını görmek için yine nete girmen lazım.
Çünkü sen ne kadar iyi bilsen de çoğu zaman o bildiklerinden ortaya bir sonuç çıkartamazsın. Mesela senin bildiğin x ve y fonksiyonları var diyelim. Adamlar sadece o ik fonksiyon ile öyle şeyler yapıyorlar ki ömür boyu düşünsen aklına gelmez. Aaa bunu sadece bunlarla mı yapmışlar diyorsun.

Yani sonuçta php.net den temellere bakmak, bir scripti alıp değiştirmeye geliştirmeye çalışarak da çeşitli kullanım alanlarını görmek en mantıklısı.

• Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 41 / 56
  • Ticaret 4, (%100)

Yok da hocam. Şöyle birşey de var. Hani orda bir fonksiyon açıklamış. Altında birçok yorum var. O özellik ile ilgili sorunları anlatan, farklı kullanışlarını anlatan yorumlar da olaya bir + katıyor. Kitaptan öğrenirsin ama daha fazla kullanım alanını görmek için yine nete girmen lazım.
Çünkü sen ne kadar iyi bilsen de çoğu zaman o bildiklerinden ortaya bir sonuç çıkartamazsın. Mesela senin bildiğin x ve y fonksiyonları var diyelim. Adamlar sadece o ik fonksiyon ile öyle şeyler yapıyorlar ki ömür boyu düşünsen aklına gelmez. Aaa bunu sadece bunlarla mı yapmışlar diyorsun.

Yani sonuçta php.net den temellere bakmak, bir scripti alıp değiştirmeye geliştirmeye çalışarak da çeşitli kullanım alanlarını görmek en mantıklısı.

Hocam bu yardımlarını unutmayacağım beni aydınlattınız teşekkür ederim fakat benim bir sorum daha olacak wordpress temaları oluşturacak seviyeye yaklaşık kaç ayda gelebilirim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam bu yardımlarını unutmayacağım beni aydınlattınız teşekkür ederim fakat benim bir sorum daha olacak wordpress temaları oluşturacak seviyeye yaklaşık kaç ayda gelebilirim

1 haftada hocam :) Wordpress PHP üzerine kurulu olsa da kendine özel kodları var. Yazıyorsun kodlar geliyor, yazıyorsun etiketler geliyor...
O çok daha kolay. Bir Wordpress temasını alırsın, hiç fonksiyonlara dokunmadan sadece CSS ile bile tema yaparsın.

Onda pek birşey öğrenmene gerek yok hocam. PHP bile öğrenme Wordpress için boşuna (PHP öğrenmekteki amacın amacın wordpress ise).

http://codex.wordpress.org/

Gir buraya herşey hazır zaten. Kopyala yapıştır :) Hepsi yazıyor sonuçta.
http://codex.wordpress.org/Good_Navigation_Links
Sayfaları listelemek istiyorsan

Bunu yapıştır demiş adamlar. Bu kadar yani.

• Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 41 / 56
  • Ticaret 4, (%100)

1 haftada hocam :) Wordpress PHP üzerine kurulu olsa da kendine özel kodları var. Yazıyorsun kodlar geliyor, yazıyorsun etiketler geliyor...
O çok daha kolay. Bir Wordpress temasını alırsın, hiç fonksiyonlara dokunmadan sadece CSS ile bile tema yaparsın.

Onda pek birşey öğrenmene gerek yok hocam. PHP bile öğrenme Wordpress için boşuna (PHP öğrenmekteki amacın amacın wordpress ise).

http://codex.wordpress.org/

Gir buraya herşey hazır zaten. Kopyala yapıştır :) Hepsi yazıyor sonuçta.
http://codex.wordpress.org/Good_Navigation_Links
Sayfaları listelemek istiyorsan

Bunu yapıştır demiş adamlar. Bu kadar yani.

Hocam gerçekten bana çok yararınız oldu teşekkür ederim iyiliğini unutmayacağım :)

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam gerçekten bana çok yararınız oldu teşekkür ederim iyiliğini unutmayacağım :)

Önemli değil. Theme-junkie'nin eski temalarından bul hocam. Onlar son derece sade ve basit yönetim panelleri var. Onlarla daha iyi çalışırsın. Ben ilk öyle başlamıştım.

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
codecademy.com 'da interaktif bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kod yazdırarak öğretiyor, okutarak değil. Daha sonra PHPR sitesinde MySQL bağlantısı için PDO dökümanları var. Onlara bakarsınız. Basit, orta düzey scriptler yazacak duruma gelirsiniz.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Haklısınız fakat ben iyice öğrenip biran önce kendi yazılımlarımı oluşturmak istiyorum

arkadaşın dediği gibi lazım olanları öğrenmeniz yeterlidir başka bir şey lazım olursa onuda öğrenirsiniz ezber bir süre sonra gidecektir ama devamlı kullandığınız kodlar aklınızda kalacaktır.

ayrıca bu bahsettiklerimiz basit olanlar diğer kısmı ise fonksiyonlar onları öğrenmen zaman alacaktır

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
Mehmet hocam beni de aydinlattiniz bir çok egitim seti aldım hatta turkekipin bile var bir sure sonra sıkılıyordum sizin bu yöntemlerinizi deniyeceğim teşekkür ederim

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]
wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al