freelance iş ilanları

photoshopta yapılan tasarımı kodlamak

21 Mesajlar 2.269 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

Saolun çok uğraştıracak beni bunlar :(

size tavsiyem kesinlikle ezbere dayalı kodlamayın. işin mantığını kaparsanız html ve css işinizi görecek şekilde öğrenmiş olursunuz. ;)
ekbilisimm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

size tavsiyem kesinlikle ezbere dayalı kodlamayın. işin mantığını kaparsanız html ve css işinizi görecek şekilde öğrenmiş olursunuz. ;)

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım :cool:

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Kodlarla uğraşamam diyorsan wordpress joomla blogger temaları yapabileceğin bir program önereyim sana. İsmi Artister ücretlidir ama işini görür...

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Kodlarla uğraşamam diyorsan wordpress joomla blogger temaları yapabileceğin bir program önereyim sana. İsmi Artister ücretlidir ama işini görür...

bi araştırıyım

wmaraci
wmaraci

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Hocam kursa felan gitmeyin orda birşey yaptıkları yok bende gittim bişe öğretmediler ben psd to css videolarını izleyerek öğrendim google psd to css yaz bir sürü video var hoşuna gideni izle öğrenirsin :)

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

artisteer çok kolaylaştırıyor gibi görünüyor. ama js/jquery/css ile yapılan animasyonlar, geçişler, görsellik asla yakalanamıyor. ful paketi 130$dı crack bulmak zor zaten. :) artisteer.com

bende aynı yollardan geçtim/geçiyorum. tema yazmaktansa tema düzenlemeyi öğrenerek başlayabilirsin. sonra framework yapılarını incelersin yolunu bulursun.

html/css/javascript/jquery/php

javascript öğrenmeden php öğrenme. algoritma mantığını kavrarsan anlamlı kodlamalar yapabilirsin. bunuda javascript ile kavrarsın.

yazılım olarak Notepad++ kullan. dreamvviewer işini kolaylaştırıyor gibi görünsede ezbere/görsele dayalıdır. kod bilgini geliştirmek için notepad++
heavenpatrol ekbilisimm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

artisteer çok kolaylaştırıyor gibi görünüyor. ama js/jquery/css ile yapılan animasyonlar, geçişler, görsellik asla yakalanamıyor. ful paketi 130$dı crack bulmak zor zaten. :) artisteer.com

bende aynı yollardan geçtim/geçiyorum. tema yazmaktansa tema düzenlemeyi öğrenerek başlayabilirsin. sonra framework yapılarını incelersin yolunu bulursun.

html/css/javascript/jquery/php

javascript öğrenmeden php öğrenme. algoritma mantığını kavrarsan anlamlı kodlamalar yapabilirsin. bunuda javascript ile kavrarsın.

yazılım olarak Notepad++ kullan. dreamvviewer işini kolaylaştırıyor gibi görünsede ezbere/görsele dayalıdır. kod bilgini geliştirmek için notepad++

dreamweaver kullanıyordum verdiğin bilgiler için teşekkürler

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

fotoşop tasarımınızı dilimleme aracıyla tasarımdaki yerleri dilimleyerek otomatik html css çevirebilirsiniz. ama tabi iş bununla bitmiyor. üzerinde azda olsa editlemeler yapmak zorundasınız.

veya çizdiğiniz tasarımı png olarak kaydedip baka baka sıfırdan yazacaksınız. ben bu yöntemi kullanıyorum.

html css öğrenmek istiyorsanız en iyi arşiv youtubedur. html dersleri, css dersleri diye aratırsanız bir sürü ders bulursunuz. eğer ingilizceniz varsa zaten kıyamet kadar dersler var.

şimdiden kolay gelsin :)

Evet bu konuda haklısınız. İngilizce olarak yabancı arkadaşların yaptığo şahane anlatımlar var, ingilizcem var ama okadar anlayacak kadar değil kelime kelime anlayıp kişini yaptığına bakarak bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum ben oda zor oluyor. Türkçe ise çok az yapanlar ise ücretli satıyor zaten.

Bu arada ben de çizim yapıyorum kendi siteme bazı tasarımlar yapıyorum ek menü açarak dahil ediyorum siteme, dilim aracını kullanark yaptım o dilim aracı ile linkde verdim web için kaydettim, pngleri böldü ve html formatda kodladı bu kadar kolay ancak pek bir işe yaramıyor tema yapılamaz öyle değilmi?
ekbilisimm

kişi bu mesajı beğendi.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

------------------------

Artister ile tabiki manuel yapılan temalardaki görselliği elde etmek mümkün değil belirli yapı veşablonlara uymak zorundasınız. ancak dediğim gibi kodlarla uğraşamam diyorsa bu program işini görür.

ek olarak yazılım anlamında ben aptana studio3 kullanıyorum, bazende codelobster kullanıyorum.
tavsiye hangisi derseniz sağlam bilgisayarınız varsa aptanayı öneririm, arkadaşımın dediği ezber olayı kişiden kişiye dğişir.

Bazılar kodun 2.harfini yazıp gerisini programdan bekler bazılar tamamen yazar ve hatalarını denetler vs.
notepad++ tabiki güzel program ama ben kullanmıyorum nedenini bilmiyorum kullanmıyorum işte :)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

thecoller thecoller WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webdesign
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
xhtml hatasi düzelterek daha kolay öğrenirsin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al