elegance adlı üyeden alıntı

Bu gece bol bol dua edin.. Hergün ve her geceden farklı geçirin.. Ama sizden ricam sadece kandillerde değil hep Allah'a yakın olmaya çalışın.. Ben hayatımda öyle tecrübeler yaşadım ki.. Kısa bir örnek: Bir gün akşam üzeri Allah'a beni O'nun yoluna sokması için samimi şekilde dua ettim.. Hemen ertesi gün duamın kabul olması ile alakalı ürkütücü şekilde gerçek bir olay başıma geldi.. Detayları paylaşmayayım bana özel bir olaydı sonuçta.. Dinini bilen Allah'ını bilenin ne elinden, ne dilinden ne klavyesinden kimseye zarar gelmez.. Gençliğinize güvenip zamanı boşa harcamamanızı diliyorum. Yaşlılık ve ölüm hepimiz için.. Bu dünyaya yiyip, çalışıp, evlenip, çocuk yapıp, ölmek için gelmiş olmak hayli saçma geliyor bana. Yaratıcıya her nefes için bir teşekkür borcumuz varsa bunun icrası da yapacağımız "fazla vaktimizi almayacak" ibadetlerledir. Nasıl bu dünyada çalışıp sigorta primleriniz ödeniyor ve emekli olmayı bekliyorsak namaz da öteki -sonsuz- dünyanın sigorta pirimi.. Ama ne dünya.. Ebedi dünyada ne seo, ne para ne pul, ne müşteri derdi ne de başka bir dert olmayacak.. Allah'ın rızasını kazanmak ve bu nimetlere "sonsuza dek" sahip olmak manyak bişi değil mi ya? Mübarek 3 ayların başlangıcı Allah'a yakınlaşmanızın da başlangıcı olması dileğiyle.. İyi kandilller.

Bu Mübarek Gün'de bu mesajından dolayı 1 kişi bile doğru yolu bulmussa Allah senden razı olsun .

Tüm İslam Aleminin Kandili Mübarek olsun .