wmaraci reklam
lidertakipci

alastyr mı netinternet mi?

47 Mesajlar 6.082 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

islamzeki adlı üyeden alıntı

Birde daha iyi yardımcı olabilmek adına bir kaç soru sormak istiyorum:

Site dili nedir ?
Var ise veritabanı olarak hangi altyapıyı kullanmakta ve hosting ile aynı makinede mi bulunacak ?

Türkçe, MySQL 5.0 olması lazımdı. Evet aynı makinede bulunacak.

wmaraci
reklam

islamzeki islamzeki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 4, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Türkçe, MySQL 5.0 olması lazımdı. Evet aynı makinede bulunacak.

Hocam site dili derken, PHP mi ASP mi o anlamda sormuştum. :)

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
10 site trafiği çekip paylaşımlı hosting de barındırıyorsan zaten sorun yaşaman çok doğal senin sunucu alman lazım hangi firmaya gidersen git sorun çıkaracaktır. hem paylaşımlı hosting de yıllık 50 tl vericen hem 10k trafik kullanıcaksın. Öyle bir dünya yok arkadaşım..
1 siteniz 5gb üstü 10k trafiğiniz var hala ucuza kaçıp hosting de barındıyorsunuz sonrasından da firmalar kötüleniyor. O kadar hit ve alan la seni hiçbir firma vericeğin 50 tl için tutmaz bile.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

islamzeki adlı üyeden alıntı

Hocam site dili derken, PHP mi ASP mi o anlamda sormuştum. :)

:) php hocam

Alpazen adlı üyeden alıntı

10 site trafiği çekip paylaşımlı hosting de barındırıyorsan zaten sorun yaşaman çok doğal senin sunucu alman lazım hangi firmaya gidersen git sorun çıkaracaktır. hem paylaşımlı hosting de yıllık 50 tl vericen hem 10k trafik kullanıcaksın. Öyle bir dünya yok arkadaşım..
1 siteniz 5gb üstü 10k trafiğiniz var hala ucuza kaçıp hosting de barındıyorsunuz sonrasından da firmalar kötüleniyor. O kadar hit ve alan la seni hiçbir firma vericeğin 50 tl için tutmaz bile.

Üslubunuzu düzeltmenizi öneririm.

wmaraci
wmaraci

islamzeki islamzeki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 4, (%100)

Hocam siz hosting falan hiç uğraşmayın bence sağlam bir firmadan vds/vps alın. Aylık olarak biraz masraflı olur ama işinizi garantiye almış olursunuz. Riske girmeyin derim size. MySQL de aynı makinedeyse sıkıntılı bir durum. Sadece php yazılım olsa sorgu vs. yapmadığı sürece 10K hit hiç sorun değil. Sitenizin içeriğini bilmediğimden bu şekilde düşünüyorum ki zaten en mantıklısı vps/vds almanız olur. :)

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Merhaba, hocam ben sözümün arkasındaydım bunun için biraz önce ALASTYR ve NETİNTERNET firmalarının 2 siylede görüşme gerçekleştirdim telefon ile arayarak.

Sitenizin tam olarak hangi yazılım optimizasyonunun nasıl olduğunu bilmediğim için,
vBulletin yazılımı yaklaşık 10 K hit, orta derece optimize edilmiş olarak sordum ve 2 taraftanda aldığım ortak cevap;

10K hitli barınan müşterilerimiz mevcut, fakat bu sizin optimizasyonunuza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bunun için net bir şey söyleyemeyiz, size önerimiz VPS/VDS hizmetlerimize göz atmanız oldu.

2 Yıllık bilgime ve şuanda 3 adet VDS hizmetimin olduğunu ve sitelerin neyi kaldırıp neyi kaldıramayacağını az çok tahmin ederek sallama yorumlar atmadığımın, yorumlarımın arkasında olduğumuda belirtirim.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

kramper adlı üyeden alıntı

:) php hocam

Üslubunuzu düzeltmenizi öneririm.

Hocam uslübumda bir sorun görmüyorum.. Dilersen bir anket aç 10k hitim var paylaşımlı hosting de mi daha iyi performans sergiler yoksa vds/vps'de mi diye sonuçları karşılaştıralım.. Hizmet aldığınız natro kaliteli bir firma benimde hostinglerim ve sitelerim var. Ama artık sitenizi sunucuda barındırmanızın vakti gelmiş sadece.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al