freelance iş ilanları

Siteye Saldırı var..

25 Mesajlar 2.907 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ismailke ismailke WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 77 / 44
  • Ticaret 10, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

yeni konu açmak istemedim, bu bahsettiğim saldırı olayından sonra siteye girerken ya da sayfalar arasında dolaşırken hala ara ara "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" hatası geliyor.. son birkaç haftadır 800-1000 arası günlük tekil, acaba trafikmi ağır geldi? bu sorunu çözmek için ne yapabiliriz? (config dosyasındaki bilgilerde sıkıntı yok onun dışında ne yapılabilir?)

Benzer bir sorunu bende geçen yıl yaşamıştım. Site hitim 100 lerden bir anda 500 lere çıkmıştı ama ayna anda botlar ile sürekli yorumlar geliyordu. 1 dk içerisinde 60 yorum geliyordu düşünün. Ve sürekli veritabanı hatası alıyordum. Hosting firması ile görüştüğümde cpu yu çok fazla harcadığımı ve firm atarfından bu bağlantı hatasının yapıldığı söylenmişti. Çözüm olarak ta ip leri engelledim ve net çözüm olarak hostu değiştirdim, herşey normale döndü :D
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

emre29 emre29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 38 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

yeni konu açmak istemedim, bu bahsettiğim saldırı olayından sonra siteye girerken ya da sayfalar arasında dolaşırken hala ara ara "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" hatası geliyor.. son birkaç haftadır 800-1000 arası günlük tekil, acaba trafikmi ağır geldi? bu sorunu çözmek için ne yapabiliriz? (config dosyasındaki bilgilerde sıkıntı yok onun dışında ne yapılabilir?)

hostinger mi kullanıyorsun acaba

www.gunceltarifler.com

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

emre29 adlı üyeden alıntı

hostinger mi kullanıyorsun acaba

hayır hocam yabancı ama güvenilir başka bir firma

ismailke adlı üyeden alıntı

Benzer bir sorunu bende geçen yıl yaşamıştım. Site hitim 100 lerden bir anda 500 lere çıkmıştı ama ayna anda botlar ile sürekli yorumlar geliyordu. 1 dk içerisinde 60 yorum geliyordu düşünün. Ve sürekli veritabanı hatası alıyordum. Hosting firması ile görüştüğümde cpu yu çok fazla harcadığımı ve firm atarfından bu bağlantı hatasının yapıldığı söylenmişti. Çözüm olarak ta ip leri engelledim ve net çözüm olarak hostu değiştirdim, herşey normale döndü :D

benzer durumlar hocam aynen, saldırı olduğunda konuyu açtığım sıralarda farklı iplerden dakikada 30-40 mesaj gelmeye başlamıştı banada.. Akismet yada benzeri wp eklentileri var kullandığım spam engelleyici yalnız işe yaramamıştı "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" vermeye başlamıştı site daha önce böyle bir hata almadım hiç. ipleri engelledim bazı önlemler aldım o hata azalmıştı şu an herhangi bir saldırı gibi bir durumda yok ama kaç gün geçti hala ara ara "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" hatasını alıyorum..

emre29 emre29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 38 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

ücretsiz mi kullanıyorsun

www.gunceltarifler.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

emre29 adlı üyeden alıntı

ücretsiz mi kullanıyorsun

hayır, pm attım

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 77 / 44
  • Ticaret 10, (%100)

benzer durumlar hocam aynen, saldırı olduğunda konuyu açtığım sıralarda farklı iplerden dakikada 30-40 mesaj gelmeye başlamıştı banada.. Akismet yada benzeri wp eklentileri var kullandığım spam engelleyici yalnız işe yaramamıştı "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" vermeye başlamıştı site daha önce böyle bir hata almadım hiç. ipleri engelledim bazı önlemler aldım o hata azalmıştı şu an herhangi bir saldırı gibi bir durumda yok ama kaç gün geçti hala ara ara "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" hatasını alıyorum..

Site adresi ve host firmasını pm alabilirmiyim ?

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

ismailke adlı üyeden alıntı

Site adresi ve host firmasını pm alabilirmiyim ?

yolladım

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 77 / 44
  • Ticaret 10, (%100)
CPU kullanımını arttırdığı içindir bence.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Sitenin ayarlarını kurcalama bot saldırısına bağlı olarak CPU engeline takılıyorsun ve buda bağlantı hatası olarak sana geri dönüyor. Botların yorum atmasını engelleyebilirsin ama oluşan geçici trafik yükünü azaltamazsın. Bunun için anlık kesintileri önlemek adına Cloudflare gibi bulut yayıncılara eklemen gerek siteni, bu sayede saldırı olsa veya hata oluşsa bile cloudflare tarafından siten çalışmaya devam edecektir.

Cloudflarenin en önemli özelliği saldırıyı engellemesi değil sitenin bir kopyasını alarak yayın kesintisini önlemesidir ;)
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Sitenin ayarlarını kurcalama bot saldırısına bağlı olarak CPU engeline takılıyorsun ve buda bağlantı hatası olarak sana geri dönüyor. Botların yorum atmasını engelleyebilirsin ama oluşan geçici trafik yükünü azaltamazsın. Bunun için anlık kesintileri önlemek adına Cloudflare gibi bulut yayıncılara eklemen gerek siteni, bu sayede saldırı olsa veya hata oluşsa bile cloudflare tarafından siten çalışmaya devam edecektir.

Cloudflarenin en önemli özelliği saldırıyı engellemesi değil sitenin bir kopyasını alarak yayın kesintisini önlemesidir ;)

Teşekkürler öneriniz için, daha önce bu olasılığı da dillendiren olmuştu yaşadığım duruma çare olması için. Site için CDN aktif etmeyi düşündüğüm sıralar biraz araştırmıştım cf'yi daha önce kullanmadım, tam olarak bilemiyorum ama bazı sebeplerden dolayı son seçenek olarak düşünüyorum siteyi cloudflare'a eklemeyi..

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al