lostyazilim

Siteye Saldırı var..

25 Mesajlar 2.927 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Teşekkürler öneriniz için, daha önce bu olasılığı da dillendiren olmuştu yaşadığım duruma çare olması için. Site için CDN aktif etmeyi düşündüğüm sıralar biraz araştırmıştım cf'yi daha önce kullanmadım, tam olarak bilemiyorum ama bazı sebeplerden dolayı son seçenek olarak düşünüyorum siteyi cloudflare'a eklemeyi..

Saldırılar geçene kadar en azından eklemelisiniz. DNS lerinizi CF ye yönlendirin ve güvenliği orta seviyeye alın. Fakat bu arada siteyi sürekli gözetim altında tutun cloudflare Orta düzey veya üst düzey korumada bazen admini bile almıyor siteye ;)
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Saldırılar geçene kadar en azından eklemelisiniz. DNS lerinizi CF ye yönlendirin ve güvenliği orta seviyeye alın. Fakat bu arada siteyi sürekli gözetim altında tutun cloudflare Orta düzey veya üst düzey korumada bazen admini bile almıyor siteye ;)

Teşekkürler öneri için. Cloudflare ile ilgili pm attım, pm ile cevaplarsanız sevinirim.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

yeni konu açmak istemedim, bu bahsettiğim saldırı olayından sonra siteye girerken ya da sayfalar arasında dolaşırken hala ara ara "Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu" hatası geliyor.. son birkaç haftadır 800-1000 arası günlük tekil, acaba trafikmi ağır geldi? bu sorunu çözmek için ne yapabiliriz? (config dosyasındaki bilgilerde sıkıntı yok onun dışında ne yapılabilir?)

Kaliteli bir firmadan bahsettiğinize göre 800-1000 arası hiti rahat kaldırması lazım fakat, botların saldırsından dolayı oluyordur muhtemelen. CloudFlare geçiş yapın. Onun dışında WordPress ise geçici bir süre için siteyi bakıma falan almayı deneyin, bir nebze trafiği rahatlatacaktır.
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
ithemes wp better security eklentisi ile gelen saldırı iplerini htaccess'te sürekli engelleme yoluna gidiyorum hocam botlar bi kere keşfetti mi uğraş dur
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Kaliteli bir firmadan bahsettiğinize göre 800-1000 arası hiti rahat kaldırması lazım fakat, botların saldırsından dolayı oluyordur muhtemelen. CloudFlare geçiş yapın. Onun dışında WordPress ise geçici bir süre için siteyi bakıma falan almayı deneyin, bir nebze trafiği rahatlatacaktır.

Teşekkürler öneriniz için, pm attım konuyla alakalı pm ile cevaplayabilirseniz sevinirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al