freelance iş ilanları

DeepWeb’de Ne Ola ?

78 Mesajlar 11.454 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Bugün internette boş boş geziniyodum, herkesin bildiği bir efsane vardır “DeepWeb” onu hatırladım ve biraz araştırdım.
Şimdi DeepWeb’e felan girmedim, ama nasıl girildiğini öğrendim sayılır.Tor Browser diye adından da anlaşılacağı üzere bir tarayıcı varmış. Ve yine eğer yanlış anlamadıysam “.onion” alan adlı sitelere giriş yapabiliyormuşuz. Ama bazı yerlerde bu tarayıcıyı sadece güvenlik amaçlı kullanıyoruz felan yazmışlar, neyse konumuz o değil.

Şimdi anlatılanlara göre biz internetin sadece %10′luk gibi azıcık bi kısmını kullanıyormuşuz. Oda Google‘ın bize sağladığı kısım.Yani facebook,youtube,twitter, her ne kadar bizi geç indekslese de bloglardan bahsediyorum.Onun bi tık altı yasal p0rnografik içerikli siteler ve bi ara ülkemizde de gündemin kucağına oturan Wikileaks var.

Şimdi kimine göre DeepWeb şehir efsanesi, kimine göre psikopatların yeri, kimine göre de bilgi cenneti.Yani ultra kararsızlık var.Bunu şöyle açıklayabiliriz, normal internet bile DeepWeb‘in 1/10′u kadarsa ve normal interneti de farklı amaçlar için kullanabiliyorsak DeepWeb‘i her türlü şey için kullanabiliriz.Çünkü burda kural veya bir kısıtlama yok.

Şimdi psikopat yönünden bakarsak harbiden inanılmaz bir yer.Silah tüccarları,katiller,seri katiller,suikastçiler,hackerlar ve her türlü illegal işi yaptırabiliyorsunuz.Tabi 10.000$ paranız varsa.Ayrıca normal internette Gittigidiyor, Sahibinden gibi sitelere bile güvenemeyen insanlar varken DeepWeb gibi kural olmayan bir yerde katile güvenmek ne kadar mantıklı orası tartışılır.

Bilgi hazinesi yönünden bakarsak sonu olmayan bir bilgi cenneti DeepWeb.Normal internette 1 milyar döküman bulunurken DeepWeb‘de ise 550 milyar döküman vardır
  • .Ki bu çok büyük bir bilgi demek ama şöyle bi sıkıntı var Vikipedi’nin doğruluğundan kimse şüphe etmez ama DeepWeb‘de ki bilgiye güvenmek ne kadar mantıklı ?

• Forumdan bi kardeşime göre ise,

O kadar abartılıcak bir yer değil. Gerçektir, seviyeleri mevcuttur. Kendi girmişliğim de var. Evet pedofili insanlar, katiller mevcut fakat doğru kullanmayı bilirseniz çok önemli belgeler bulabilirsiniz. Örneğin ben bilimsel araştırma için kullanıyorum ve Tesla’nın bir çok deneyi paylaşılıyor. Deepweb’te $20.000′a katil tutabilirsiniz yarısı işten önce yarısı işten sonra kuralıyla. İstediğiniz bir siteyi çökerttirebilirsiniz fakat tüm bunları sanal para yani bitcoin karşılığında yapabilirsiniz. Güvenlik amacıyla çoğu site gerçek para kullanmaz. Korkulucak bir yer değildir, tedbirinizi alıp girerseniz çok işinize yarar.[**]
    Valla doğruyu söylemek gerekirse Tesla’nın deneylerini görmek hem zevkli olur hem de yararlı olurdu.Ama ben hala DeepWeb‘e güvenemiyorum :)

Yine forumdan bi arkadaşa göre ise DeepWeb den o kadar da korkmamak gerekiyor.Her girene kötü olaylar yapılacak diye bir şart yokmuş.Yine arkadaşa göre ince ve titiz bir çalışmayla normal internette bulamayacağınız şeyi DeepWeb‘de bulabilirsiniz.Belki normal interneti kullanmak kadar kolay olmasa da yinede bulursunuz.Yine aynı arkadaşa göre sadece uyuşturucu satan, çocuk istismarı yapan,insan-silah ticareti yapan sitelere bakıp yorum yapmakta DeepWeb‘e karşı haksızlık olurmuş.

İnsan üzerinde psikolojik etkisi bence kesinlikle çok büyük.Çünkü garip garip işkenceler,cinayetler vs. herşey burda.Yanlız bazı şeyler kafama takılmıyo değil.Bütün dünyanın gözü önünde bunu yapıyolar ama hiç bi yetkili buna dikkat etmiyor mu ? Enteresan…

Son olarak, bence DeepWeb‘e hiç bulaşmayın.Normal internet size hayli hayli yetecektir.

Not:Yazı tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır, kimseyi DeepWeb‘e teşvik etmiyor ve tavsiye etmiyorum.

Kaynak:http://www.metinyazar.com/inceleme/deep-web-nedir.html

Birkanshn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

Birkanshn Birkanshn WM Kullanıcı
    • Üyelik 06.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** Ş**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 63 / 33
    • Ticaret 0, (%0)
    Bir bilgi olarak .onion sadece o seviyeye ait siteler oluyor. Seviye arttıkça kodlamalarda değişiyor. 5.seviyeye girmek için kuantum fiziği bilmeniz ve gerekli elektronik aletlere sahip olmanız lazım :)
    IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

birkaningunlugu.blogspot.com | Birkan'ın Günlüğü

• Üyelik 17.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad İ** S**
    • Mesajlar 716
    • Beğeniler 441 / 136
    • Ticaret 7, (%100)

Birkanshn adlı üyeden alıntı

Bir bilgi olarak .onion sadece o seviyeye ait siteler oluyor. Seviye arttıkça kodlamalarda değişiyor. 5.seviyeye girmek için kuantum fiziği bilmeniz ve gerekli elektronik aletlere sahip olmanız lazım :)

Onu bi yerde okumuştum.Karmaşık geldiği için yazıya dahil etmedim. Eğer biraz daha net anlatabilirseniz hocam yazıya dahil edebilirim :D

• Üyelik 06.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** Ş**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 63 / 33
    • Ticaret 0, (%0)

IBRA adlı üyeden alıntı

Onu bi yerde okumuştum.Karmaşık geldiği için yazıya dahil etmedim. Eğer biraz daha net anlatabilirseniz hocam yazıya dahil edebilirim :D

Hocam deepweb dediğimiz alan seviyelerden oluşuyor. Tor Browser sanırsam bizi 3.seviyeye kadar götürüyor bundan sonrasına geçmek için belirli malzemelere ihtiyacımız var.

DuckDuckGo Search Engine : http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

diyelim ki bu 3.seviye bir internet sitesi, gördüğünüz gibi site domaini bir koddan oluşmakta. Seviye arttıkça kodlama dereceside artıyor. 5.seviye sitelerin kodlamaları kuantum fiziği ile alâkalı olması lazım bildiğim kadarıyla. 5.seviye olup olmadığı da tam olarak bilinmiyor şu anda fakat olma ihtimali fazlasıyla yüksek. Umarım anlatabilmişimdir :)
    IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 17.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad İ** S**
    • Mesajlar 716
    • Beğeniler 441 / 136
    • Ticaret 7, (%100)

Hocam deepweb dediğimiz alan seviyelerden oluşuyor. Tor Browser sanırsam bizi 3.seviyeye kadar götürüyor bundan sonrasına geçmek için belirli malzemelere ihtiyacımız var.

DuckDuckGo Search Engine : http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

diyelim ki bu 3.seviye bir internet sitesi, gördüğünüz gibi site domaini bir koddan oluşmakta. Seviye arttıkça kodlama dereceside artıyor. 5.seviye sitelerin kodlamaları kuantum fiziği ile alâkalı olması lazım bildiğim kadarıyla. 5.seviye olup olmadığı da tam olarak bilinmiyor şu anda fakat olma ihtimali fazlasıyla yüksek. Umarım anlatabilmişimdir :)

Teşekkürler.DeepWeb'i bi kurmak lazım VPN artık ne kadar işimizi görürse.Yanılmıyorsam Tor Browser saten güvenli ve anonim bi browser ama VPN de destek olsun :D

• Üyelik 06.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** Ş**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 63 / 33
    • Ticaret 0, (%0)

IBRA adlı üyeden alıntı

Teşekkürler.DeepWeb'i bi kurmak lazım VPN artık ne kadar işimizi görürse.Yanılmıyorsam Tor Browser saten güvenli ve anonim bi browser ama VPN de destek olsun :D

Cyberghost Türkiye kullanıcılarına 1 yıllık ücretsiz kullanım sunuyor hocam ben onu kullanıyorum.

• Üyelik 17.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad İ** S**
    • Mesajlar 716
    • Beğeniler 441 / 136
    • Ticaret 7, (%100)

Cyberghost Türkiye kullanıcılarına 1 yıllık ücretsiz kullanım sunuyor hocam ben onu kullanıyorum.

Bende onu almıştım. Güvenilir bi vpn :D
    Birkanshn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** Ş**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 63 / 33
    • Ticaret 0, (%0)

IBRA adlı üyeden alıntı

Bende onu almıştım. Güvenilir bi vpn :D

Dns + vpn + tor browser üçlüsüyle giriyorum ben :D

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
    • Üyelik 13.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek 3B Modelleme
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad I** G**
    • Mesajlar 578
    • Beğeniler 326 / 117
    • Ticaret 23, (%100)
    Tor ile girdim ama pek iç açıcı değil ama bilgi,satış gibi işler yapmak için giriyorum :)
    IBRA Birkanshn

kişi bu mesajı beğendi.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
    • Üyelik 05.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Yatırım
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad M** K**
    • Mesajlar 5426
    • Beğeniler 39 / 1529
    • Ticaret 38, (%100)
    Ben düzenli olarak giriyorum Deepweb'e. Orada muhteşem iğrenç içeriklerin yanı sıra, çok faydalı ve ilgi çekici bilgiler var.
    Yazında da belirttiğin gibi Tesla'nın deneylerinden, Nasa'nın gizli araştırmalarına kadar herşey.
    İşte buda benim ilgi odağım.:rolleyes:
    Birkanshn

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al