wmaraci reklam

Geliyoo'nun mimari yapısı ve kullanılan yazılımlar.

39 Mesajlar 6.398 Okunma
wmaraci reklam

Awoor Awoor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Yetkilisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 51 / 55
  • Ticaret 3, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Elbette bunu düşünüyoruz, şu anda Globla'de olan vve televizyon reklamları ile birirlerini aşağılayan arama motorlarrı görüyorum. Açıkcası kimse ile yarışmadığımız için buna ihtiyaç olduğunu düşünmedim. Bizim amacımız Google'ı yada Yandex'i ya da Bing'i devirmek onların yeriine geçmek değil. Amacımız en doğru çalışmaları ülkemize kazandırmak ve elle tutulur gözle görülür verilere saahip olmak. Analiz edilebilir işlenebilliir ve kullanılabiliri verilere. Bu sayede daha iyi noktalara gelebiliriz.

Doğru, Lakin türkiyede google yerine kendimize ait bir arama motoru güzel olabilir google kadar sonuç verebilse...
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Awoor adlı üyeden alıntı

Doğru, Lakin türkiyede google yerine kendimize ait bir arama motoru güzel olabilir google kadar sonuç verebilse...

Google kadar sonuç; sanırım herkesin tek beklentisi bu ancak yeni kurulmuş bir sistemin bunu vermesi ne yazıkki imkansız. 14 yıllık veri depolamış biri ile ve güncel olarak her zaat en az 200 sunucu sistemine ekleyen ir sistem ile yarıştırmayı düşünmek bence biraz tutarsızca olabiilir. Arama Motoru denildiğinde her siteyi anında indexleyebilir ve inceleyebilir gözü ile bakılıyor ancak bu şekilde bir sistem dünyada yok Google'da da yok. Arama Motoru; örümceklleer vasıtası ile Spider dediğimiz araçlar ile sitelleri gezer ve en uygun verileri index altına alır. Çeşitli analizler yaparlar. Tüm ssiteleeri takip edebilmek için dünyadaki tüm siteler kadar IP adresine ihtiyacınız olur. Her bir ip adresi o siteyi incelemek ile mükelleftir. Dolayısıyla bu pek mümkün değil. Google'da bir spider yaklaşık 200,000 siteyi gezebiliyor anlık olarak bu sayede her biriinde aynı algoritma ile hareket eden binlerce ip'ye sahip oluyor bunlarda yeterli olmadığı için yeni Block IP lersatın alıyor IPV4 kullanıyor bunu da bulmak şu anda oldukça zorlaştı. Çok derin bir konu ancak ilk yapacağımız populer siteleri indexlemek olucak. Sonrasında kullanıcıya doyurucu bilgiyi vermeyi hedefliyoruz.

Ek Olarak: Populer siteler derken 1,000,000 populer siteden bahsediyorum. Örneğin Alexa'da bulunan 1,000,000 site.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 51 / 55
  • Ticaret 3, (%100)

Google kadar sonuç; sanırım herkesin tek beklentisi bu ancak yeni kurulmuş bir sistemin bunu vermesi ne yazıkki imkansız. 14 yıllık veri depolamış biri ile ve güncel olarak her zaat en az 200 sunucu sistemine ekleyen ir sistem ile yarıştırmayı düşünmek bence biraz tutarsızca olabiilir. Arama Motoru denildiğinde her siteyi anında indexleyebilir ve inceleyebilir gözü ile bakılıyor ancak bu şekilde bir sistem dünyada yok Google'da da yok. Arama Motoru; örümceklleer vasıtası ile Spider dediğimiz araçlar ile sitelleri gezer ve en uygun verileri index altına alır. Çeşitli analizler yaparlar. Tüm ssiteleeri takip edebilmek için dünyadaki tüm siteler kadar IP adresine ihtiyacınız olur. Her bir ip adresi o siteyi incelemek ile mükelleftir. Dolayısıyla bu pek mümkün değil. Google'da bir spider yaklaşık 200,000 siteyi gezebiliyor anlık olarak bu sayede her biriinde aynı algoritma ile hareket eden binlerce ip'ye sahip oluyor bunlarda yeterli olmadığı için yeni Block IP lersatın alıyor IPV4 kullanıyor bunu da bulmak şu anda oldukça zorlaştı. Çok derin bir konu ancak ilk yapacağımız populer siteleri indexlemek olucak. Sonrasında kullanıcıya doyurucu bilgiyi vermeyi hedefliyoruz.

Ek Olarak: Populer siteler derken 1,000,000 populer siteden bahsediyorum. Örneğin Alexa'da bulunan 1,000,000 site.

Bir zamanlar bende uğraşmıştım , http://www.sphider.eu/ bu sistemin botunu incelerseniz nasıl olduğunu anlarsınız dmoz.org gibi sitelerden içerik çeken bir sistem.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Awoor adlı üyeden alıntı

Bir zamanlar bende uğraşmıştım , http://www.sphider.eu/ bu sistemin botunu incelerseniz nasıl olduğunu anlarsınız dmoz.org gibi sitelerden içerik çeken bir sistem.

Uzun zaman önce incelemiştim güzel ancak bizm için uygun bir altyapı değildi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 51 / 55
  • Ticaret 3, (%100)

Uzun zaman önce incelemiştim güzel ancak bizm için uygun bir altyapı değildi.

Sizin sisteminize entegre edilip geliştirilmeye gayet açıl değil mi ? bu sistem ?

NKara NKara Front end Developer, Seo smm Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front end Developer, Seo smm
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 56 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba hocam,

Özellikle bir nokta var bu nokta herkes tarafından tatminkar olmayabiliyor.
geliyoo.com'un arayüzünde ciddi değişiklikler yapmanız bence daha iyi olacaktır.
yoksa ben bir taslak cizip size göndereceğim (:
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Seo Nasıl Yapılır Sorusuna, Arama Motorunun Yap Dediğini Yap! Yapma Dediğini yap ma..

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

GoldenBoy adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam,

Özellikle bir nokta var bu nokta herkes tarafından tatminkar olmayabiliyor.
geliyoo.com'un arayüzünde ciddi değişiklikler yapmanız bence daha iyi olacaktır.
yoksa ben bir taslak cizip size göndereceğim (:

Değerli görüşlerin için teşekkür ediyorum. Son tasarım henüz tamamlanmadı aslında tamamlandı ancak aktif edilmedi. Yine de bizim için bir çalışma yapka istersen elbette buna hayır demek neden olmasın belki düşüncelerin bizimkiyle uyuşur ve belki bunu kullanırız.

NKara NKara Front end Developer, Seo smm Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front end Developer, Seo smm
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 56 / 62
  • Ticaret 1, (%100)

Değerli görüşlerin için teşekkür ediyorum. Son tasarım henüz tamamlanmadı aslında tamamlandı ancak aktif edilmedi. Yine de bizim için bir çalışma yapka istersen elbette buna hayır demek neden olmasın belki düşüncelerin bizimkiyle uyuşur ve belki bunu kullanırız.

mümkündür hocam.
geliyo.com'un logo ve diğer dosyalarını standartlarını pm'lersiniz. kısa zamanda bir çalışma yapar sizin beğenize sunabilirim
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Seo Nasıl Yapılır Sorusuna, Arama Motorunun Yap Dediğini Yap! Yapma Dediğini yap ma..

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

GoldenBoy adlı üyeden alıntı

mümkündür hocam.
geliyo.com'un logo ve diğer dosyalarını standartlarını pm'lersiniz. kısa zamanda bir çalışma yapar sizin beğenize sunabilirim

Tamam konuyla ilgili olarak gün içerisinde gerekli bilgileri göndereceğim. Tekrar ilginize teşekkür ediyorum. Pm'den görüşürüşürüz
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al