wmaraci reklam
lidertakipci

Temizlenmeyen VİRÜS

26 Mesajlar 4.554 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Bu ne lanet bir şey yaa:mad: Bundan tam 6 gün önce siteme virüs girmiş ve sağolsun Hostgator yetkilileri durumu görüp virüsleri silip şifrelerimi değiştirmişler.. Bende bunun üzerine bilgisayarıma format attım. Kurtulduk derken dün bir konuda arkadaşlar virüs olduğunu söyledi sitemde ve tekrar yetkililerle iletişime geçip incelemelerini istedim. Virüsler gene temizlendi şifreler gene değiştirildi.. Bugün durum nedir diye ftpyi komple yedek alıp bilgisayarıma yükledim ve gene virüs :mad: Nereden bulaşıyor hiç bir fikrim yok bilgisayarım tertemiz... Sefa bey (Hostgator Yetkilisi) siteden kaynaklanan bir açık olduğunu ve artık müdale edemeyeceklerini söylediler. E tabi haklılar virüs temizleme gibi bir hizmet sağlamıyorlar..

Ama ne yaptım ettim kurtulamadım şu virüslerden.. Ne yapmam gerek bilmiyorum eskiden şifreleri değiştirip ftpyi temizledikten sonra sorun ortadan kalkıyordu. Ama şuan yaptığımız yerşeye rağmen virüs halen ftpde.. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok ama çok sevineceğim ya bıktım valla artık :o

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Virüs hostgator'un sunucusunda da olabilir Melek. Hostgator'e bulunduğun sunucuyu değiştirmleri için bir istekte bulun derim. İlgileneceklerdir.

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Virüs hostgator'un sunucusunda da olabilir Melek. Hostgator'e bulunduğun sunucuyu değiştirmleri için bir istekte bulun derim. İlgileneceklerdir.

Bunu da söyledim. Fakat sistemimde olan bir açık olabileceğini ve incelenmesi gerektiğini söylediler. Ya tam 6 gündür kafayı yiyeceğim artık :mad:

HamzaBagdas HamzaBagdas HBagdas.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Makinist
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Backdoor :P sakat durum .

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

Hamza Bagdas adlı üyeden alıntı

Backdoor :P sakat durum .

O nedir diye sorsam? :D Şuan için virüs uyarısı veren ve bunun yanında ise ftpye bugün eklenen tüm dosyaları eklentilerin cache klasörlerinin içini boşalttım. Acaba bilgisayarında virüs programı olan arkadaşlardan ricam imzamda ki siteye giriş yapıp programın her hangi bir virüs uyarısı verip vermediğine bakabilir mi?

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Benden herhangi bir uyarı vermiyor Melek abla. Bilmeni istedim. Çözüm olarak bir şey diyemeyeceğim. :)

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Benden herhangi bir uyarı vermiyor Melek abla. Bilmeni istedim. Çözüm olarak bir şey diyemeyeceğim. :)

Teşekkürler Berk'cim şuan virüslü dosyaları falan temizledim. Bakalım yarın ne diyecek :) Ayrıca çok ilginç admin şifremi değiştireyim dedim kullanıcılar bölümüne girdim gavin isimli yeni bir kullanıcı oluşturulmuş ve yönetici yapılmış. Bunla ilgili her hangi bir mailde gelmedi bana.. Bir yerden açık kapı bıraktık ama nerden :o

eFSaNeTurk eFSaNeTurk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 241
  • Beğeniler 35 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
virüs pcde ise

malwarebytes anti-malware

indir tam tarama yaptır.

oguzhan42 oguzhan42 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 3 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bende de herhangi bir uyarı vermedi yanlız resimde gördüğüm kadarı ile shell var sitende yani birileri istedikleri zaman sitene müdahale edebilirler shell sayesinde.

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

eFSaNeTurk adlı üyeden alıntı

virüs pcde ise

malwarebytes anti-malware

indir tam tarama yaptır.

Keşke bilgisayarda olsa virüs. Fakat siteye girdiği ilk günden virüsü temizletip şifreleri değiştirdim. Bunun üzerine de pcye format attım. Ama halen virüs bir şekilde geliyor :) Sorun başka bir şey çözemedim henüz ne yazık ki sebebini..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al