skyrem adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, siteyi diyelim ki ana dizine gönderdim yani gerekli aşamaları uygulayarak.

Yukarda brown arkadaşımızın dediği sorunu nasıl aşabilirim? Google indexlerinin yanmaması için.

Hocam benim önerim siteadi.com adresinizi direkt olarak siteadi.com/forum adresine yönlendirip taşıma yapmadan kullanmanız yönünde. Hem ilerde portal vs. oluşturacak olursanız da kolay olur direkt siteadi.com kısmında blogunuz arka planda forumunuz olur. Ya da sadece /forum olarak devam edersiniz farketmez.

Eğer siteadi.com olarak siteye girince otomatik olarak siteadi.com/forum adresine yönlendirmek istiyorsanız;

ftp ana dizinde index.html adında bir dosya oluşturup içine aşağıdaki kodu ekleyin

-------------------------------------------------------------

Ama ben /forum dizinini kaldırıp direkt olarak siteadi.com a forumu taşımak istiyorum, google indexlerim yanmasın diyorsanız,

ftp ana dizininde 404.shtml adında bir dosya oluşturup içine aşağıdaki kodu ekleyin (404.html değil, 404.shtml)

bu kodu 404.shtml adlı dosyaya ekleyip ana dizine gönderdikten sonra tüm 404 hata sayfalarınız sitenizin ana sayfasına yönlendirilecektir. Şöyleki googledan siteadiniz.com/forum/kategoriler/x/konu şeklindeki linkinize ziyaretçi geliyor diyelim, siz /forum kısmını direkt ana dizine taşıdığınız için 404 sayfası vermek yerine siteadi.com şeklinde sitenize yönlendirir. google da zamanla bu indexlerinizi yenileyerek direkt yeni dizinle değiştirir. bir süre sonra 404 yönlendirmesine gerek kalmaz zaten.

umarım yardımcı olmuşumdur, kolay gelsin